Скорочення Порше нерівномірне. Загальні поставки впали на 16%, але 911 зросла на 12%, а 718 — на 79%, бо її зняли з виробництва.
Продажі Порше падають у 2026 році: хто продає менше, але заробляє
Ferrari у першому півріччі 2026 року поставила на 4% менше авто, але операційний прибуток підняла на 5%, до 1,15 млрд євро. Порше, яка за дев'ять місяців просіла на 16%, у 2025 році заробила приблизно 1 480 євро на авто, тоді як Ferrari — приблизно 155 000 євро.
- №1: Ferrari
- 10 місць
01Підсумковий список
Провідні ШІ незалежно склали свої списки з десяти місць. Нагорі — один підсумок, який легко перевірити: у кожного місця є причина, джерело та список ШІ, які його включили.
Яскрава плашка — цей ШІ включив пункт у свій список. Тьмяна — не включив.
- 1
Ferrari
Поставки у першому півріччі 2026-го впали на 4%, але EBIT зріс до 1,15 млрд євро: приблизно 154 700 євро на авто у 2025-му. Інші цифри (223 680 євро, 136 700 євро) не збігаються зі звітом.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Kimi, DeepSeek, MiMo. Не увімкнули: Meta, Wenxin.У їхніх списках: Claude: 1 · ChatGPT: 1 · Gemini: 1 · Kimi: 1 · DeepSeek: 1 · MiMo: 1
Що відзначив кожен ШІ 6
- Claudeмісце 1
Поставки у першому півріччі 2026 року впали на 4% (6 802 проти 7 087), але операційний прибуток зріс на 5%, до 1,15 млрд євро. Це близько 155 000 євро операційного прибутку на одне авто за 2025 рік.
- ChatGPTмісце 1
У першому півріччі 2026 року поставки впали на 4%, але операційний прибуток зріс на 5%, до 1,15 млрд євро.
- Geminiмісце 1
Ferrari заробляє близько 136 700 євро операційного прибутку на кожному авто, яке випускає, — у шість разів більше, ніж Порше, обмежуючи глобальні поставки приблизно 13 500 одиницями.
- Kimiмісце 1
Відвантажила на 4% менше авто у першому півріччі 2026 року навмисно, отримала 31,2% операційної маржі, підняла прогноз — і її портфель замовлень уже покриває весь 2027 рік.
Джерело ↗ - DeepSeekмісце 1
Продає менше 14 000 авто на рік і заробляє 223 680 євро на кожне — більше, ніж Порше на двадцяти авто разом.
- MiMoмісце 1
Близько 154 700 євро операційного прибутку на авто у 2025 році — менше авто, дорожчі, і ніхто інший навіть близько не підходить
Джерело ↗
6 ШІ поставили сюди - 2
Ламборгіні
Поставки у першому півріччі 2026-го впали на 4,6%, а виручка встановила рекорд: 1,74 млрд євро. У 2025-му на авто заробили приблизно 71 500 євро, хоча маржа впала до 22,7%.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Kimi, DeepSeek, MiMo. Не увімкнули: Meta, Wenxin.У їхніх списках: Claude: 2 · ChatGPT: 2 · Gemini: 2 · Kimi: 2 · DeepSeek: 2 · MiMo: 2
Що відзначив кожен ШІ 6
- Claudeмісце 2
Поставки у першому півріччі 2026 року впали на 4,6%, до 5 422 авто, а виручка зросла на 7,4%, до 1,74 млрд євро. Ламборгіні заробила близько 71 500 євро операційного прибутку на кожне авто у 2025 році.
Джерело ↗ - ChatGPTмісце 2
Її 8 000 поставок за дев'ять місяців майже не змінилися, а останнє півріччя все ще дало операційну маржу 22,7%.
Джерело ↗ - Geminiмісце 2
Ламборгіні перетворює спільну платформу на розкішне золото: понад 75 000 євро на машину при операційній маржі вище 26%.
- Kimiмісце 2
Поставила на 4,6% менше авто у першому півріччі 2026 року і все одно показала найвищу виручку за півріччя в історії — стратегія «менше, але дорожче» працює на наших очах.
Джерело ↗ - DeepSeekмісце 2
Поставила на 4,6% менше авто, але отримала рекордну виручку 1,74 млрд євро — мистецтво продавати дефіцит у масштабі.
Джерело ↗ - MiMoмісце 2
На 259 авто менше у першому півріччі 2026 року — і найвища виручка за півріччя в історії бренду
Джерело ↗
6 ШІ поставили сюди - 3
Bentley
Все ще прибуткова: приблизно 21 300 євро на авто у 2025-му. Але за дев'ять місяців обсяг упав на 17,5%, а маржа першого півріччя 2026-го скоротилася до 4,5%. Це більше схоже на відступ, ніж на вибір.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Kimi, DeepSeek, MiMo. Не увімкнули: Meta, Wenxin.У їхніх списках: Claude: 3 · ChatGPT: 5 · Gemini: 3 · Kimi: 6 · DeepSeek: 4 · MiMo: 4
Що відзначив кожен ШІ 6
- Claudeмісце 3
Bentley у 2025 році продала на 5% менше авто, але виручка впала лише на 1%. Втім, операційний прибуток знизився на 42%, до 216 млн євро.
Джерело ↗ - ChatGPTмісце 5
Обсяг продажів за дев'ять місяців упав на 17,5%; її операційна маржа за перше півріччя вже звузилася до 4,5%.
Джерело ↗ - Geminiмісце 3
Хоча світові поставки скоротилися на 10% — до 10 600 авто, індивідуальні опції Маллінер приносили операційний прибуток 35 188 € на одиницю і маржу 14,1%.
- Kimiмісце 6
Від 398 млн євро операційного прибутку за півріччя у 2022 році до повідомлених 40 млн євро у першому півріччі 2026 року — обвал на 88%, а у першому кварталі 2026 року компанія перейшла до операційного збитку 26 млн євро.
- DeepSeekмісце 4
Продали на 5% менше авто, але виручка майже не змінилася — індивідуальні збірки Маллінер тягнуть маржу.
Джерело ↗ - MiMoмісце 4
216 млн євро операційного прибутку у 2025 році — сьомий прибутковий рік поспіль
Джерело ↗
6 ШІ поставили сюди - 4
Rolls-Royce
За дев'ять місяців поставки впали на 12,4%, до 3 592, а марка все більше робить ставку на ексклюзивні авто з кузовом ручної роботи, по 100 штук. BMW не публікує свій прибуток, тож перевірити, чи вона «залишає гроші собі», неможливо.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Kimi, DeepSeek, MiMo. Не увімкнули: Meta, Wenxin.У їхніх списках: Claude: 4 · ChatGPT: 3 · Gemini: 4 · Kimi: 5 · DeepSeek: 5 · MiMo: 3
Що відзначив кожен ШІ 6
- Claudeмісце 4
Його позашляховик Cullinan становив 58% продажів 2025 року (3 291 авто). Допоміжні дані показують, що за перші дев'ять місяців 2026 року продажі впали на 12,4%, до 3 592 авто.
Джерело ↗ - ChatGPTмісце 3
Поставки впали на 12,4% до вересня, тоді як бренд далі просував індивідуально замовлені авто.
- Geminiмісце 4
Суворе обмеження випуску приблизно 6 000 авто на рік підняло середні суми рахунків понад 500 000 євро, захищаючи прибуток від падіння обсягів.
- Kimiмісце 5
Поставки за дев'ять місяців упали на 12,4%, до 3 592, тоді як марка анонсувала Project Nightingale — 100 повністю електричних авто колекції Coachbuild.
Джерело ↗ - DeepSeekмісце 5
Оригінальний бренд «менше, дорожче»: без обсягових цілей, без знижок, лише черги охочих — і 3 142 євро операційного прибутку на авто в межах BMW Group.
- MiMoмісце 3
5 664 авто на рік — і кожен другий із них є позашляховиком вартістю півмільйона доларів
Джерело ↗
6 ШІ поставили сюди - 5
Порше
За дев'ять місяців продажі впали на 16%, а в Китаї на 33%, тоді як 911 зросла на 12%. У 2025-му на рівні групи заробіток становив 1 480 євро на авто, а з автомобільного прибутку — лише 322 євро.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Kimi, DeepSeek, MiMo. Не увімкнули: Meta, Wenxin.У їхніх списках: Claude: 5 · ChatGPT: 4 · Gemini: 5 · Kimi: 3 · DeepSeek: 3 · MiMo: 5
Що відзначив кожен ШІ 6
- Claudeмісце 5
Поставки за дев'ять місяців впали на 16%, але 911 зросла на 12%. У 2025 році Порше заробила близько 1 480 євро на авто, тоді як Ferrari — близько 155 000 євро.
Джерело ↗ - ChatGPTмісце 4
911 зросла на 12% до вересня, навіть коли Порше загалом втратила 16%; відновлення прибутку ще молодше за нову стратегію.
Джерело ↗ - Geminiмісце 5
Поставки Порше за дев'ять місяців упали на 16% у світі — через обвал на 33% у Китаї, — але флагманські продажі 911 зросли на 12% у межах її курсу «Цінність понад обсяг».
- Kimiмісце 3
Поставки за дев'ять місяців упали на 16%, до 178 532, але 911 зросла на 12% — і того ж тижня компанія показала Mission S, суперкар приблизно за 500 тис. євро вище за 911.
Джерело ↗ - DeepSeekмісце 3
Найвідвертіший план «менше, дорожче» в галузі — і найболісніший: 178 532 авто поставлено, на 16% менше, з маржею 7,8% за перше півріччя.
Джерело ↗ - MiMoмісце 5
Поставки за дев'ять місяців упали на 16%, але операційний прибуток за півріччя зріс на 34%, до 1,35 млрд євро
Джерело ↗
6 ШІ поставили сюди - 6
Mercedes-AMG
Mercedes переводить гроші в AMG, Maybach і G-Class, але продажі найдорожчого сегмента впали на 12%, до 173 500 станом на вересень. Прибуток AMG не публікується.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Kimi, DeepSeek, MiMo. Не увімкнули: Meta, Wenxin.У їхніх списках: Claude: 6 · ChatGPT: 7 · Gemini: 7 · Kimi: 7 · DeepSeek: 7 · MiMo: 10
Що відзначив кожен ШІ 6
- Claudeмісце 6
Продажі Top-End впали на 21%, до 53 900 авто у третьому кварталі 2026 року, що швидше за основну лінійку (-6%). Ставка на Top-End не рятує Mercedes-Benz від Китаю.
Джерело ↗ - ChatGPTмісце 7
AMG у 2025 році випустила близько 145 000 авто, але ширша категорія Mercedes-Benz Top-End упала на 12% за дев'ять місяців 2026 року.
Джерело ↗ - Geminiмісце 7
Mercedes прямо відмовився від інвестицій у компактні авто початкового рівня, щоб спрямувати 60% капіталу на AMG, Maybach і G-Class, пом'якшивши загальне падіння обсягів на 5%.
- Kimiмісце 7
Продажі групи впали на 6% у першому кварталі 2026 року, а в Китаї — на 27%, та Maybach зросла в США на 34%, а сегмент Top-End зберіг 15% усіх продажів.
Джерело ↗ - DeepSeekмісце 7
Частина зусиль Mercedes скоротити моделі початкового рівня й підвищити частку AMG і Maybach, але AMG все ще продає понад 100 000 авто на рік.
- MiMoмісце 10
Від гіперкара Project ONE із двигуном Формула-1 до електричного GT XX — піднятися вгору тепер означає ставку на силову установку
Джерело ↗
6 ШІ поставили сюди - 7
BMW M
Тут найбільший обсяг: 148 510 авто M за дев'ять місяців, на 6,1% менше після рекордного 2025 року. У BMW немає окремого плану «менше авто» для M, і прибуток M не публікується.
Увімкнули: ChatGPT, Kimi. Не увімкнули: Claude, Meta, Gemini, DeepSeek, Wenxin, MiMo.У їхніх списках: ChatGPT: 8 · Kimi: 8
2 ШІ поставили сюди - 8
Астон Мартін
Зворотний випадок: Valhalla збільшила оптові поставки дилерам у першому півріччі 2026-го на 21%, але кожне авто все ще збиткове: приблизно -34 700 фунтів (скоригований EBIT) або -47 600 фунтів (за звітом) у 2025-му.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Kimi, DeepSeek, MiMo. Не увімкнули: Meta, Wenxin.У їхніх списках: Claude: 7 · ChatGPT: 9 · Gemini: 9 · Kimi: 4 · DeepSeek: 6 · MiMo: 6
Що відзначив кожен ШІ 6
- Claudeмісце 7
Виняток: оптові продажі у першому півріччі 2026 року зросли на 21%, до 2 331 авто (Valhalla), але у 2025 році компанія все одно завершила рік зі збитком скоригованого операційного прибутку 189 млн фунтів, або близько -34 700 фунтів на авто.
Джерело ↗ - ChatGPTмісце 9
Valhalla підняла середню ціну продажу в першому півріччі на 17%, але середня ціна базових моделей упала на 5%, а скоригований операційний прибуток залишився збитковим.
Джерело ↗ - Geminiмісце 9
Попри продаж авто з цінниками в середньому понад 220 000 фунтів, великі витрати на обслуговування боргу та проблеми із запуском моделей призвели до збитку понад 30 000 доларів на кожне поставлене авто.
- Kimiмісце 4
Середня ціна продажу зросла на 17%, до 241 тис. фунтів, а оптові продажі — на 21% завдяки поставкам Valhalla, але півріччя все одно закрилося операційним збитком 56,5 млн фунтів.
Джерело ↗ - DeepSeekмісце 6
Вдвічі зменшила амбіції продажів і обмежила випуск 7 000 авто, але все ще втрачає гроші на кожному.
- MiMoмісце 6
Valhalla підняла середню ціну продажу до 241 тис. фунтів, а валову маржу — до 34%, але операційний результат досі в мінусі
Джерело ↗
6 ШІ поставили сюди - 9
Макларен
Планує скоротити випуск з приблизно 3 000 до 2 000 авто, щоб захистити ціни перепродажу, але глобальних продажів і прибутку за 2026-й не публікує. План поки неможливо перевірити.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Kimi, DeepSeek. Не увімкнули: Meta, Wenxin, MiMo.У їхніх списках: Claude: 9 · ChatGPT: 6 · Gemini: 8 · Kimi: 10 · DeepSeek: 9
Що відзначив кожен ШІ 5
- Claudeмісце 9
План — піднятися вгору за цінником: як повідомляється, Макларен додає розкішні позашляховики після злиття з Forseven, але даних про продажі чи прибуток за 2026 рік знайти не вдалося.
Джерело ↗ - ChatGPTмісце 6
Керівництво хотіло скоротити випуск з приблизно 3 000 до 2 000 авто, щоб захистити вартість перепродажу; публічного підтвердження прибутку поки немає.
Джерело ↗ - Geminiмісце 8
Тепер стабілізований під державним фондом Бахрейну «Мумталакат», Макларен скоротив обсяги виробництва до менш ніж 2 500 одиниць, щоб зупинити знижки на складські авто в дилерів.
- Kimiмісце 10
Виняток, який не втратив продажів: поставки в США зросли на 10% у першому півріччі 2026 року, але лише 515 авто — найменший гравець у цьому списку все ще тримається на ексклюзивності.
Джерело ↗ - DeepSeekмісце 9
Скоротила випуск, щоб захистити вартість перепродажу після сукупних збитків у 3 млрд доларів — тепер продає менше авто, ніж будь-коли.
5 ШІ поставили сюди - 10
Maserati
Оцінка: втрачає і на обсязі, і на прибутку: приблизно -25 100 євро на кожне авто, відвантажене у 2025-му, а реєстрації у першому півріччі 2026-го впали на 37%. Марка називає це запланованим, але, за повідомленнями, 60 з 86 американських дилерів за місяць не продали жодного авто.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Kimi, DeepSeek, MiMo. Не увімкнули: Meta, Wenxin.У їхніх списках: Claude: 8 · ChatGPT: 10 · Gemini: 10 · Kimi: 9 · DeepSeek: 8 · MiMo: 8
Що відзначив кожен ШІ 6
- Claudeмісце 8
Реєстрації впали на 37% у першому півріччі 2026 року (2 737 проти 4 366). Керівництво називає скорочення навмисним, а, як повідомляється, на початку серпня 60 з 86 дилерів у США не продали жодного авто.
Джерело ↗ - ChatGPTмісце 10
Її скоригований операційний збиток у 2025 році становив близько 25 000 євро на кожне відвантажене авто, а окрема звітність по бренду припинилася у 2026 році.
- Geminiмісце 10
Глобальні відвантаження обвалилися більш ніж на 50%, до приблизно 11 300 одиниць, показуючи, як некероване скорочення обсягів руйнує дилерські мережі, а не піднімає розкішний статус.
- Kimiмісце 9
Реєстрації впали на 37%, до 2 737, у першому півріччі 2026 року — бренд каже, що обвал навмисний, а 60 з 86 дилерів у США, як повідомляється, за один місяць продали нуль авто.
Джерело ↗ - DeepSeekмісце 8
Продала 2 737 авто у першому півріччі 2026 року, на 37% менше — найдраматичніше відступлення від «менших обсягів», зі збитком 840 млн євро у 2025 році.
Джерело ↗ - MiMoмісце 8
Від близько 51 500 авто у 2017 році до 7 900 у 2025-му — відступ, а не стратегія
Джерело ↗
6 ШІ поставили сюди
02Варто знати
Що помітили ШІ, поки складали список.
Bentley і Ламборгіні звітують у межах однієї групи Audi, але їхні операційні маржі в першому півріччі 2026-го становили 4,5% і 22,7%.
Порше порівнює себе з Ferrari напряму. Вона хоче, щоб середня ціна її 10 000 найдорожчих авто зросла з приблизно 270 тис. євро до 330 тис. євро, тоді як у Ferrari — приблизно 440 тис. євро.
Прибуток Порше на авто у 2025-му залежить від того, яку базу брати: 413 млн євро — операційний прибуток групи, 90 млн євро — лише автомобільний, а Car and Driver пише «лише 101 мільйон доларів».
EBIT Ferrari на авто включає доходи від спонсорства, перегонів і бренду, тож це не прибуток лише від самого авто.
03Що питають люди
Чи падають продажі авто?
У преміальному сегменті так, у 2026-му. Поставки Порше за дев'ять місяців упали на 16%, а BMW Group — на 4,9%, головний тягар — Китай (Порше: -33%). Загалом світові продажі авто у 2025-му все ще зросли на 3,5%.
Джерело ↗Скільки прибутку автосалон заробляє на одному авто?
Haig Partners оцінює валовий прибуток від продажу нового авто великим публічним дилерським групам у США в першому кварталі 2026-го в 2 881 долар. Це до витрат і значно менше, ніж заробляють на авто такі виробники, як Ferrari.
Джерело ↗Чому джерела розходяться щодо прибутку Ferrari на авто?
У звіті вказано 2,11 млрд євро EBIT на 13 640 авто, тобто приблизно 154 700 євро на кожне. Інші сайти називають 223 680 євро або приблизно 130 000 євро, бо беруть інші роки, чистий прибуток або інші визначення.
Падіння продажів Порше — це стратегія чи відступ?
І те, й інше. Поставки впали на 16%, а маржа 2025-го становила 1,1% після списань на 3,9 млрд євро, але маржа першого півріччя 2026-го відновилася до 7,8%, а новий план передбачає беззбитковість при менш ніж 200 000 авто.
Джерело ↗04Як рахували
Простими словами, без формул.
1Питання
Топ-10 автовиробників, що ставлять на менше, але дорожчих авто: хто втрачає продажі, але зберігає гроші
2Чому ця тема
Читач бачить в одному місці, які люксові автовиробники продають менше авто, але все ще заробляють, а які втрачають і те, й інше. Цього не показує жоден окремий звіт компанії чи таблиця продажів.
3Де це застосовно
Світові виробники преміальних, люксових і спортивних авто (Порше, Ferrari, Ламборгіні, Bentley, Астон Мартін, Макларен, Mercedes-AMG, Rolls-Royce, Maserati та інші)
4На що дивилися
- Зміна поставок за перші дев'ять місяців 2026-го порівняно з тими самими місяцями 2025-го
- Операційний прибуток на одне поставлене авто за найновіший звітний рік (автомобільний операційний прибуток, поділений на поставки)
- Операційна маржа, як її наводить кожен виробник
- Чи має виробник заявлений план скоротити обсяг або піти в більш дорогий сегмент, і наскільки далеко просунувся цей план
- Прес-реліз Порше AG про поставки — авто Порше, поставлені у січні–вересні 2026-го порівняно з 2025-м, за моделями та регіонами
- Дев'ятимісячні поставки Volkswagen Group — поставки Bentley і Ламборгіні за січень–вересень 2026-го порівняно з 2025-м, округлено
- Документи Ferrari N.V. (Комісія з цінних паперів та бірж США) — відвантаження, EBIT і маржа EBIT за 2025-й і перше півріччя 2026-го. Дев'ятимісячні дані 2026-го ще не опубліковані.
- Річний звіт і півріччний огляд Audi Group — поставки Bentley і Ламборгіні, виручка, операційний прибуток і маржа за 2025-й і перше півріччя 2026-го
5Хто ставив місця
Провідні ШІ: Claude, ChatGPT, Meta, Gemini, Kimi, DeepSeek, Wenxin, MiMo. Кожен сам склав свій список із десяти місць і до кожного місця назвав джерело.
6Як зведено місця
Те саме, назване різними ШІ по-різному, рахували як одне. Що більше ШІ включили пункт до свого списку і що вище поставили, то вище його місце. «Згода ШІ» показує, у скількох ШІ цей пункт був у власному списку. Джерела — лише ті, що знайшли самі ШІ, нічого не додано вручну.
05Список кожного ШІ окремо
🇺🇸 Claude10 місць · нотаток: 4
Те саме питання, відповідь одного ШІ — Claude. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Ferrari
Поставки у першому півріччі 2026 року впали на 4% (6 802 проти 7 087), але операційний прибуток зріс на 5%, до 1,15 млрд євро. Це близько 155 000 євро операційного прибутку на одне авто за 2025 рік.
- 2Ламборгіні
Поставки у першому півріччі 2026 року впали на 4,6%, до 5 422 авто, а виручка зросла на 7,4%, до 1,74 млрд євро. Ламборгіні заробила близько 71 500 євро операційного прибутку на кожне авто у 2025 році.
Джерело ↗ - 3Bentley
Bentley у 2025 році продала на 5% менше авто, але виручка впала лише на 1%. Втім, операційний прибуток знизився на 42%, до 216 млн євро.
Джерело ↗ - 4Rolls-Royce Motor Cars
Його позашляховик Cullinan становив 58% продажів 2025 року (3 291 авто). Допоміжні дані показують, що за перші дев'ять місяців 2026 року продажі впали на 12,4%, до 3 592 авто.
Джерело ↗ - 5Порше (911, Cayenne та план Mission S)
Поставки за дев'ять місяців впали на 16%, але 911 зросла на 12%. У 2025 році Порше заробила близько 1 480 євро на авто, тоді як Ferrari — близько 155 000 євро.
Джерело ↗ - 6Mercedes-Benz (AMG, Maybach, G-Class «Top-End»)
Продажі Top-End впали на 21%, до 53 900 авто у третьому кварталі 2026 року, що швидше за основну лінійку (-6%). Ставка на Top-End не рятує Mercedes-Benz від Китаю.
Джерело ↗ - 7Астон Мартін
Виняток: оптові продажі у першому півріччі 2026 року зросли на 21%, до 2 331 авто (Valhalla), але у 2025 році компанія все одно завершила рік зі збитком скоригованого операційного прибутку 189 млн фунтів, або близько -34 700 фунтів на авто.
Джерело ↗ - 8Maserati
Реєстрації впали на 37% у першому півріччі 2026 року (2 737 проти 4 366). Керівництво називає скорочення навмисним, а, як повідомляється, на початку серпня 60 з 86 дилерів у США не продали жодного авто.
Джерело ↗ - 9Макларен
План — піднятися вгору за цінником: як повідомляється, Макларен додає розкішні позашляховики після злиття з Forseven, але даних про продажі чи прибуток за 2026 рік знайти не вдалося.
Джерело ↗ - 10Lotus Cars
Поставки спортивних авто застигли на рівні 896 у першому півріччі 2026 року, тоді як позашляховики зросли на 57%, тож Lotus Cars рухається до масовості. За півріччя її чистий збиток становив 151 млн доларів.
Що помітив Claude
Та сама стратегія дає протилежні результати. Ferrari заробила близько 155 000 євро операційного прибутку на авто у 2025 році при марже 29,5%. Порше заробила близько 1 480 євро на авто при марже 1,1%, після приблизно 3,9 млрд євро разових списань.
Загальні поставки Порше впали на 16%, тоді як 911 зросла на 12%, до 42 217, а 718 впала на 79%, бо її виробництво завершили. Скорочення нерівномірне: спортивна основа зростає, а масові лінійки зменшуються.
Поставки Ламборгіні у першому півріччі 2026 року впали на 4,6%, а виручка зросла на 7,4%, тож кожне авто принесло близько на 12% більше грошей. Портфель замовлень розрахований приблизно на рік.
Порше показала концепт Mission S, автомобіль вище за 911. За повідомленням Handelsblatt, до презентації називали ціну близько 500 000 євро. Порше хоче підняти середні ціни на топові моделі приблизно на 20% у середньостроковій перспективі.
🇺🇸 ChatGPT10 місць · нотаток: 2
Те саме питання, відповідь одного ШІ — ChatGPT. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Ferrari
У першому півріччі 2026 року поставки впали на 4%, але операційний прибуток зріс на 5%, до 1,15 млрд євро.
- 2Ламборгіні
Її 8 000 поставок за дев'ять місяців майже не змінилися, а останнє півріччя все ще дало операційну маржу 22,7%.
Джерело ↗ - 3Rolls-Royce Motor Cars
Поставки впали на 12,4% до вересня, тоді як бренд далі просував індивідуально замовлені авто.
- 4Порше
911 зросла на 12% до вересня, навіть коли Порше загалом втратила 16%; відновлення прибутку ще молодше за нову стратегію.
Джерело ↗ - 5Bentley
Обсяг продажів за дев'ять місяців упав на 17,5%; її операційна маржа за перше півріччя вже звузилася до 4,5%.
Джерело ↗ - 6Макларен Automotive
Керівництво хотіло скоротити випуск з приблизно 3 000 до 2 000 авто, щоб захистити вартість перепродажу; публічного підтвердження прибутку поки немає.
Джерело ↗ - 7Mercedes-AMG
AMG у 2025 році випустила близько 145 000 авто, але ширша категорія Mercedes-Benz Top-End упала на 12% за дев'ять місяців 2026 року.
Джерело ↗ - 8BMW M
Після рекордних 213 449 поставок у 2025 році BMW M до вересня 2026 року знизилася на 6,1%.
Джерело ↗ - 9Астон Мартін
Valhalla підняла середню ціну продажу в першому півріччі на 17%, але середня ціна базових моделей упала на 5%, а скоригований операційний прибуток залишився збитковим.
Джерело ↗ - 10Maserati
Її скоригований операційний збиток у 2025 році становив близько 25 000 євро на кожне відвантажене авто, а окрема звітність по бренду припинилася у 2026 році.
Що помітив ChatGPT
Операційний прибуток автомобільного напряму Порше у 2025 році становив лише 90 млн євро; маржа групи за перше півріччя 2026 року відновилася до 7,8%, але щойно оголошена середньострокова ціль 10–15% ще не підтверджена.
Bentley і Ламборгіні належать до однієї звітної групи Audi, але їхні операційні маржі у першому півріччі 2026 року склали 4,5% і 22,7%.
🇺🇸 Gemini10 місць
Те саме питання, відповідь одного ШІ — Gemini. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Ferrari N.V. (Італія)
Ferrari заробляє близько 136 700 євро операційного прибутку на кожному авто, яке випускає, — у шість разів більше, ніж Порше, обмежуючи глобальні поставки приблизно 13 500 одиницями.
- 2Automobili Ламборгіні (Італія / Volkswagen Group)
Ламборгіні перетворює спільну платформу на розкішне золото: понад 75 000 євро на машину при операційній маржі вище 26%.
- 3Bentley Motors (Велика Британія / Volkswagen Group)
Хоча світові поставки скоротилися на 10% — до 10 600 авто, індивідуальні опції Маллінер приносили операційний прибуток 35 188 € на одиницю і маржу 14,1%.
- 4Rolls-Royce Motor Cars (Велика Британія / BMW Group)
Суворе обмеження випуску приблизно 6 000 авто на рік підняло середні суми рахунків понад 500 000 євро, захищаючи прибуток від падіння обсягів.
- 5Порше AG (Німеччина)
Поставки Порше за дев'ять місяців упали на 16% у світі — через обвал на 33% у Китаї, — але флагманські продажі 911 зросли на 12% у межах її курсу «Цінність понад обсяг».
- 6Бугатті Рімак (Франція / Хорватія)
Випускаючи менше ніж 100 гіперкарів на рік по 3,8 млн євро кожен, Бугатті не боїться звичайних спадів обсягів: виробництво розпродане до 2028 року.
- 7Mercedes-AMG / Mercedes-Benz Group (Німеччина)
Mercedes прямо відмовився від інвестицій у компактні авто початкового рівня, щоб спрямувати 60% капіталу на AMG, Maybach і G-Class, пом'якшивши загальне падіння обсягів на 5%.
- 8Макларен Automotive (Велика Британія)
Тепер стабілізований під державним фондом Бахрейну «Мумталакат», Макларен скоротив обсяги виробництва до менш ніж 2 500 одиниць, щоб зупинити знижки на складські авто в дилерів.
- 9Астон Мартін Lagonda (Велика Британія)
Попри продаж авто з цінниками в середньому понад 220 000 фунтів, великі витрати на обслуговування боргу та проблеми із запуском моделей призвели до збитку понад 30 000 доларів на кожне поставлене авто.
- 10Maserati / Стелантіс (Італія)
Глобальні відвантаження обвалилися більш ніж на 50%, до приблизно 11 300 одиниць, показуючи, як некероване скорочення обсягів руйнує дилерські мережі, а не піднімає розкішний статус.
🇨🇳 Kimi10 місць · нотаток: 3
Те саме питання, відповідь одного ШІ — Kimi. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Ferrari 2026
Відвантажила на 4% менше авто у першому півріччі 2026 року навмисно, отримала 31,2% операційної маржі, підняла прогноз — і її портфель замовлень уже покриває весь 2027 рік.
Джерело ↗ - 2Ламборгіні 2026
Поставила на 4,6% менше авто у першому півріччі 2026 року і все одно показала найвищу виручку за півріччя в історії — стратегія «менше, але дорожче» працює на наших очах.
Джерело ↗ - 3Порше: падіння продажів 2026
Поставки за дев'ять місяців упали на 16%, до 178 532, але 911 зросла на 12% — і того ж тижня компанія показала Mission S, суперкар приблизно за 500 тис. євро вище за 911.
Джерело ↗ - 4Астон Мартін 2026
Середня ціна продажу зросла на 17%, до 241 тис. фунтів, а оптові продажі — на 21% завдяки поставкам Valhalla, але півріччя все одно закрилося операційним збитком 56,5 млн фунтів.
Джерело ↗ - 5Rolls-Royce Motor Cars 2026
Поставки за дев'ять місяців упали на 12,4%, до 3 592, тоді як марка анонсувала Project Nightingale — 100 повністю електричних авто колекції Coachbuild.
Джерело ↗ - 6Bentley 2026
Від 398 млн євро операційного прибутку за півріччя у 2022 році до повідомлених 40 млн євро у першому півріччі 2026 року — обвал на 88%, а у першому кварталі 2026 року компанія перейшла до операційного збитку 26 млн євро.
- 7Mercedes-Benz Top-End (AMG, Maybach) 2026
Продажі групи впали на 6% у першому кварталі 2026 року, а в Китаї — на 27%, та Maybach зросла в США на 34%, а сегмент Top-End зберіг 15% усіх продажів.
Джерело ↗ - 8BMW M 2026
Найбільший гравець «менше, але дорожче» за обсягом: 148 510 авто BMW M поставлено за дев'ять місяців, мінус 6,1% — стабільно всюди, крім Китаю.
Джерело ↗ - 9Падіння продажів Maserati 2026
Реєстрації впали на 37%, до 2 737, у першому півріччі 2026 року — бренд каже, що обвал навмисний, а 60 з 86 дилерів у США, як повідомляється, за один місяць продали нуль авто.
Джерело ↗ - 10Макларен 2026
Виняток, який не втратив продажів: поставки в США зросли на 10% у першому півріччі 2026 року, але лише 515 авто — найменший гравець у цьому списку все ще тримається на ексклюзивності.
Джерело ↗
Що помітив Kimi
Прибуток на авто Порше обвалився з приблизно 18 100 євро у 2024 році до близько 1 480 євро у 2025-му (за її власними річними цифрами). Розворот «менше, але дорожче» у Порше — це скоріше порятунок, ніж стратегія, хоча маржа першого півріччя 2026 року відновилася до 7,8%.
Перше півріччя 2026 року Ламборгіні — це стратегія в одному рядку: поставки -4,6%, виручка +7,4% до рекордних 1,74 млрд євро, операційна маржа 22,7%, тоді як розкішний сегмент, у якому вона конкурує, скоротився на 7,7%.
Астон Мартін показує: одних лише вищих цін недостатньо, щоб врятувати бізнес. Середня ціна продажу зросла на 17% — до 241 тис. £, валова маржа досягла 34%, але за перше півріччя 2026 року компанія все одно завершила з операційним збитком 56,5 млн £ і чистим боргом 1,54 млрд £.
🇨🇳 DeepSeek10 місць · нотаток: 2
Те саме питання, відповідь одного ШІ — DeepSeek. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Ferrari
Продає менше 14 000 авто на рік і заробляє 223 680 євро на кожне — більше, ніж Порше на двадцяти авто разом.
- 2Ламборгіні
Поставила на 4,6% менше авто, але отримала рекордну виручку 1,74 млрд євро — мистецтво продавати дефіцит у масштабі.
Джерело ↗ - 3Порше
Найвідвертіший план «менше, дорожче» в галузі — і найболісніший: 178 532 авто поставлено, на 16% менше, з маржею 7,8% за перше півріччя.
Джерело ↗ - 4Bentley
Продали на 5% менше авто, але виручка майже не змінилася — індивідуальні збірки Маллінер тягнуть маржу.
Джерело ↗ - 5Rolls-Royce
Оригінальний бренд «менше, дорожче»: без обсягових цілей, без знижок, лише черги охочих — і 3 142 євро операційного прибутку на авто в межах BMW Group.
- 6Астон Мартін
Вдвічі зменшила амбіції продажів і обмежила випуск 7 000 авто, але все ще втрачає гроші на кожному.
- 7Mercedes-AMG
Частина зусиль Mercedes скоротити моделі початкового рівня й підвищити частку AMG і Maybach, але AMG все ще продає понад 100 000 авто на рік.
- 8Maserati
Продала 2 737 авто у першому півріччі 2026 року, на 37% менше — найдраматичніше відступлення від «менших обсягів», зі збитком 840 млн євро у 2025 році.
Джерело ↗ - 9Макларен
Скоротила випуск, щоб захистити вартість перепродажу після сукупних збитків у 3 млрд доларів — тепер продає менше авто, ніж будь-коли.
- 10Бугатті Рімак
Найвідвертіша гра «менше, але дорожче»: 136 авто поставлено у 2025 році, але виручка більш ніж подвоїлася, до 860 млн євро.
Що помітив DeepSeek
911 була рідкісною світлою плямою в обвалі Порше 2026 року: +12%, тоді як 718 Boxster і Cayman упали на 79% після завершення виробництва. Це нагадування про те, що «менше, дорожче» працює лише тоді, коли «дорожча» модель — та, яку люди все ще хочуть.
Операційна маржа Ламборгіні впала з 26,5% до 22,7% у першому півріччі 2026 року через мита США, але виручка все одно досягла рекорду 1,74 млрд євро — доказ, що менше авто може означати більше грошей, якщо правильний склад.
🇨🇳 MiMo10 місць · нотаток: 4
Те саме питання, відповідь одного ШІ — MiMo. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Ferrari
Близько 154 700 євро операційного прибутку на авто у 2025 році — менше авто, дорожчі, і ніхто інший навіть близько не підходить
Джерело ↗ - 2Ламборгіні
На 259 авто менше у першому півріччі 2026 року — і найвища виручка за півріччя в історії бренду
Джерело ↗ - 3Rolls-Royce
5 664 авто на рік — і кожен другий із них є позашляховиком вартістю півмільйона доларів
Джерело ↗ - 4Bentley
216 млн євро операційного прибутку у 2025 році — сьомий прибутковий рік поспіль
Джерело ↗ - 5Порше
Поставки за дев'ять місяців упали на 16%, але операційний прибуток за півріччя зріс на 34%, до 1,35 млрд євро
Джерело ↗ - 6Астон Мартін
Valhalla підняла середню ціну продажу до 241 тис. фунтів, а валову маржу — до 34%, але операційний результат досі в мінусі
Джерело ↗ - 7Mercedes-Benz
Преміум — лише 13,2% структури продажів, і ця частка щойно впала на 21% у Китаї
Джерело ↗ - 8Maserati
Від близько 51 500 авто у 2017 році до 7 900 у 2025-му — відступ, а не стратегія
Джерело ↗ - 9BMW
США і Європа зросли, Китай упав — обсягова основа «преміуму» розколюється надвоє
Джерело ↗ - 10Mercedes-AMG
Від гіперкара Project ONE із двигуном Формула-1 до електричного GT XX — піднятися вгору тепер означає ставку на силову установку
Джерело ↗
Що помітив MiMo
Цифри Ferrari за 2025 рік — виняток, який доводить правило «менше, але дорожче»: близько 154 700 євро операційного прибутку на авто, приблизно у 14 разів більше за показник Порше на авто у першому півріччі 2026 року, при обсязі, який насправді трохи впав.
Ламборгіні продала на 4,6% менше авто у першому півріччі 2026 року і все одно показала найвищу виручку за півріччя в історії. Різницю дали склад і персоналізація Ad Personam, а не обсяг. Маржа все одно просіла через мита США та курсові коливання.
Порше опублікувала найповніший план скорочення й підвищення цін: беззбитковість нижче 200 000 одиниць, 9 000 робочих місць під скорочення, приблизно на 20% менше варіантів, +20% до середньої ціни топових моделей і нове суперкар із середньомоторною компоновкою над 911 (Mission S, показаний 15 жовтня 2026).
Того ж тижня, коли Порше показала мрійне авто вище за 911, Tesla нарешті представила наступника концепту Roadster 2017 року. Це доказ, що «менше, але дорожче» тепер також гонка за те, хто втримає довго розрекламовану обіцянку спорткара.