Назад до тренду дня: Мессі та «Інтер Маямі» перемогли 2:0 і лишаються в боротьбі за титул
Рейтинг Poly · з тренду дня

Цінність клубів MLS 2026 проти зарплатних фондів і відвідуваності

Філадельфія витрачає найменше в MLS, $11,7 млн, але кожен долар зарплатного фонду там несе близько $63 вартості клубу. Зарплатний фонд Інтер Маямі — $54,6 млн, і на долар припадає близько $27.

  • №1: Філадельфія Юніон
  • 10 місць

01Підсумковий список

Провідні ШІ незалежно склали свої списки з десяти місць. Нагорі — один підсумок, який легко перевірити: у кожного місця є причина, джерело та список ШІ, які його включили.

Яскрава плашка — цей ШІ включив пункт у свій список. Тьмяна — не включив.

  1. 1

    Філадельфія Юніон

    Найменший фонд зарплат серед усіх 30 клубів ($11,7 млн), але на кожен долар зарплати припадає близько $63 вартості за оцінкою Спортіко — найкращий показник, і $639 на одного домашнього вболівальника. Усе ще в зоні плей-оф із 45 очками.

    Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini. Не увімкнули: Meta, Wenxin.

    У їхніх списках: Claude: 2 · ChatGPT: 1 · Gemini: 7

    Що відзначив кожен ШІ 3
    • Claudeмісце 2

      Найменший бюджет на зарплати в MLS ($11,7 млн) все одно дає 45 очок, а кожен долар зарплат несе близько $63 вартості за оцінкою Спортіко, найкраще співвідношення в цьому списку.

      Джерело ↗
    • ChatGPTмісце 1

      Найменший квітневий фонд у лізі, $11,70 млн, коштує приблизно $639 на середнього глядача домашніх матчів. Це чудова основа для конкурентного клубу.

      Джерело ↗
    • Geminiмісце 7

      Випереджає клуби з удвічі більшим фондом, поєднуючи розвиток академії з фондом зарплат із найнижчої сімки в лізі, що регулярно пробивається в плей-офф.

    3 ШІ поставили сюди
  2. 2

    Сіетл Саундерс

    Найнижчий у MLS фонд зарплат на одного домашнього вболівальника — $607 при відвідуваності 31 478 глядачів, із $48 вартості за оцінкою Спортіко на долар зарплати. На полі лише 7-ме місце на Заході.

    Увімкнули: Claude, ChatGPT, Meta, Gemini. Не увімкнули: Wenxin.

    У їхніх списках: Claude: 4 · ChatGPT: 4 · Meta: 6 · Gemini: 5

    Що відзначив кожен ШІ 4
    • Claudeмісце 4

      Сіетл платить лише близько $607 фонду на кожного глядача домашніх матчів (середня відвідуваність 31 478). Це найменше серед клубів, де є обидві цифри.

      Джерело ↗
    • ChatGPTмісце 4

      Сіетл поєднує фонд гравців близько $19,09 млн, понад 31 000 глядачів на домашній матч і оцінку Forbes у $860 млн.

      Джерело ↗
    • Metaмісце 6

      $915 млн за Sportico – модель низького фонду, як у Філадельфії, але середня відвідуваність 31 150 на домашніх матчах показує стабільний попит

      Джерело ↗
    • Geminiмісце 5

      Збирає 31 478 глядачів на матч і має оцінку понад $800 млн, зберігаючи дисципліновану зарплатну політику поза п'ятьма найбільшими витратниками ліги.

    4 ШІ поставили сюди
  3. 3

    Сент-Луїс Сіті

    19-й за зарплатним фондом, $18,8 млн, але 2-й на Заході з 51 очком після серії з 21 матчу без поразок. ESPN і звіт від 15 жовтня зійшлися щодо очок.

    Увімкнули: Claude, ChatGPT. Не увімкнули: Meta, Gemini, Wenxin.

    У їхніх списках: Claude: 9 · ChatGPT: 2

    Що відзначив кожен ШІ 2
    • Claudeмісце 9

      Сент-Луїс на 51 очку другий на Заході, з оцінкою $675 млн і середньою відвідуваністю 22 408. Але загального фонду зарплат на 2026 рік я не знайшов.

      Джерело ↗
    • ChatGPTмісце 2

      21 матч без поразок і вихід у плей-офф при весняному фонді $18,81 млн роблять Сент-Луїс найкращою нещодавньою історією ефективності.

      Джерело ↗
    2 ШІ поставили сюди
  4. 4

    Нешвілл

    Найбільше очок у MLS (66) при 8-му за розміром зарплатному фонді, $23,0 млн, на 14 очок попереду на Сході. Очки взяті з одного знімка ESPN.

    Увімкнули: Claude, ChatGPT, Wenxin. Не увімкнули: Meta, Gemini.

    У їхніх списках: Claude: 1 · ChatGPT: 6 · Wenxin: 4

    Що відзначив кожен ШІ 3
    • Claudeмісце 1

      Вони лідирують у таблиці з 66 очками при восьмому за розміром фонді ($23,0 млн), на 14 очок попереду другої команди Східної конференції.

      Джерело ↗
    • ChatGPTмісце 6

      У складі на $22,99 млн є Мухтар і Сурідж, чий сукупний результат у голах у 2026 році є вагомим аргументом на користь витрат на перевірених нападників.

      Джерело ↗
    • Wenxinмісце 4

      4 голи Сема Сурідж при фонді $22,7 млн — далеко вище за свою вагу в зарплаті

      Джерело ↗
    3 ШІ поставили сюди
  5. 5

    «Даллас»

    25-й за зарплатним фондом, близько $14,5 млн, але 3-й на Заході з 50 очками. Однак найменша відвідуваність у лізі, 11 004, означає $1 318 зарплати на кожного глядача.

    Увімкнули: Claude, Gemini. Не увімкнули: ChatGPT, Meta, Wenxin.

    У їхніх списках: Claude: 3 · Gemini: 10

    Що відзначив кожен ШІ 2
    • Claudeмісце 3

      «Даллас» має 50 очок при фонді, що посідає 25-те місце, але грає перед найменшими натовпами в лізі — 11 004 глядачі. Це близько $1 318 фонду на кожного глядача домашніх матчів.

      Джерело ↗
    • Geminiмісце 10

      Долає обмеження стадіону через ремонт на 11 004 місця, заробляючи на великих трансферах і зберігаючи стабільну боротьбу за плей-офф з фондом $16,1 млн.

    2 ШІ поставили сюди
  6. 6

    Сан-Хосе Ерквейкс

    Навесні — найдешевший у MLS клуб за очко: $546 тис. Зараз 4-те місце на Заході з 47 очками і фондом зарплат $15,8 млн, хоча його вартість за оцінкою Спортіко знизилася.

    Увімкнули: Claude, ChatGPT. Не увімкнули: Meta, Gemini, Wenxin.

    У їхніх списках: Claude: 5 · ChatGPT: 3

    Що відзначив кожен ШІ 2
    • Claudeмісце 5

      Навесні вони були найефективнішими витратниками ліги — $546 000 за очко. Зараз у них 47 очок.

      Джерело ↗
    • ChatGPTмісце 3

      Фонд Сан-Хосе $15,83 млн становить менше 30% фонду Маямі. Будь-яке близьке спортивне порівняння — серйозний виклик ієрархії витрат.

      Джерело ↗
    2 ШІ поставили сюди
  7. 7

    Атланта Юнайтед

    Найбільша відвідуваність у MLS, 37 627, — $741 зарплати на глядача і вартість $1,14 млрд. Але 14-й на Сході: $2,79 млн за очко, найгірший показник у лізі.

    Увімкнули: Claude, ChatGPT, Meta, Gemini, Wenxin.

    У їхніх списках: Claude: 8 · ChatGPT: 10 · Meta: 4 · Gemini: 3 · Wenxin: 7

    Що відзначив кожен ШІ 5
    • Claudeмісце 8

      Вони збирають найбільші натовпи (37 627) за близько $741 зарплатних витрат на одного глядача і коштують $1,14 млрд (Спортіко), але з 30 очками займають 14-те місце на Сході.

      Джерело ↗
    • ChatGPTмісце 10

      Атланта приваблює найбільший повідомлений домашній натовп ліги, близько 37 863 на гру. Але її фонд $27,88 млн ставить її на третє місце за витратами.

      Джерело ↗
    • Metaмісце 4

      $1,14 млрд за Sportico ($1,00 млрд за Forbes) при середній відвідуваності 37 627 – фонд $27,88 млн = $741 на кожне місце на домашніх матчах, найкращий розподіл на вболівальників

      Джерело ↗
    • Geminiмісце 3

      Приносить 37 720 вболівальників на кожен домашній матч на Мерседес-Бенц Стедіум і має найменший сезонний фонд на глядача в MLS ($371 на глядача).

      Джерело ↗
    • Wenxinмісце 7

      Лідер ліги за середньою домашньою відвідуваністю 37 627 при фонді $21,7 млн, низький фонд на глядача

      Джерело ↗
    5 ШІ поставили сюди
  8. 8

    Ванкувер Вайткепс

    Перше місце на Заході з 52 очками і 5-й за розміром фонд зарплат, але за оцінкою Спортіко клуб коштує лише $450 млн — близько $18 на долар зарплати, найнижчий показник серед них.

    Увімкнули: Claude, ChatGPT, Wenxin. Не увімкнули: Meta, Gemini.

    У їхніх списках: Claude: 7 · ChatGPT: 5 · Wenxin: 5

    Що відзначив кожен ШІ 3
    • Claudeмісце 7

      Вони лідирують на Заході з 52 очками при п'ятому за розміром фонді ($24,6 млн), але мають найнижчу оцінку в цій групі ($450 млн, близько $18 на кожен долар фонду).

      Джерело ↗
    • ChatGPTмісце 5

      Ванкувер очолює повідомлене порівняння Західної конференції станом на 15 жовтня з 52 очками, попри те що витрачає менше половини фонду Маямі.

      Джерело ↗
    • Wenxinмісце 5

      Разом із найкращим бомбардиром Браяном Вайтом при фонді $23,3 млн і сильній домашній відвідуваності

      Джерело ↗
    3 ШІ поставили сюди
  9. 9

    Інтер Маямі

    Найцінніший клуб ($1,45 млрд за Sportico, $1,35 млрд за Forbes) і 52 очки. Але його зарплатний фонд $54,6 млн коштує $2 119 на кожного домашнього глядача, найбільше серед цих клубів.

    Увімкнули: Claude, ChatGPT, Meta, Gemini, Wenxin.

    У їхніх списках: Claude: 6 · ChatGPT: 8 · Meta: 1 · Gemini: 2 · Wenxin: 9

    Що відзначив кожен ШІ 5
    • Claudeмісце 6

      Найбільший фонд зарплат у лізі ($54,6 млн) належить найдорожчому клубу, який Sportico оцінює в $1,45 млрд, а Forbes — у $1,35 млрд. Але це близько $2 120 фонду на кожного глядача домашніх матчів.

      Джерело ↗
    • ChatGPTмісце 8

      При річному гарантованому фонді $54,57 млн Маямі витрачає найбільше. Але Мессі допоміг перетворити клуб на франшизу вартістю $1,35–1,45 млрд.

      Джерело ↗
    • Metaмісце 1

      $1,45 млрд за Sportico ($1,35 млрд за Forbes) при фонді $54,6 млн = 26,6 разу вартість на кожен долар фонду; виплата $21,05 млн за Клубний чемпіонат світу; рекорд відвідуваності 75 824 проти Колорадо

      Джерело ↗
    • Geminiмісце 2

      Перетворює найбільший у лізі фонд зарплат понад $45 млн на вартість підприємства від $1,35 млрд (Forbes) до $1,45 млрд (Sportico), займаючи перше місце за комерційною вагою.

    • Wenxinмісце 9

      Мессі тягне вартість клубу $1,35–1,45 млрд, яка далеко перевищує його витрати на зарплати $120,9 млн

      Джерело ↗
    5 ШІ поставили сюди
  10. 10

    Лос-Анджелес FC

    2-й і за зарплатним фондом ($32,7 млн), і за вартістю ($1,40 млрд за Sportico, $1,32 млрд за Forbes). Але лише 6-й на Заході з 45 очками, при близько $1 208 зарплати на глядача.

    Увімкнули: Claude, ChatGPT, Meta, Gemini. Не увімкнули: Wenxin.

    У їхніх списках: Claude: 10 · ChatGPT: див. список · Meta: див. список · Gemini: див. список

    Що відзначив кожен ШІ 4
    • Claudeмісце 10

      Вони мають другий за величиною фонд ($32,7 млн) і другу за вартістю оцінку ($1,4 млрд за Sportico, $1,32 млрд за Forbes), але лише 45 очок — шосте місце на Заході.

      Джерело ↗
    • ChatGPT

      У його списку названо інакше: відкрийте весь список.

      див. список
    • Meta

      У його списку названо інакше: відкрийте весь список.

      див. список
    • Gemini

      У його списку названо інакше: відкрийте весь список.

      див. список
    4 ШІ поставили сюди

02Варто знати

Що помітили ШІ, поки складали список.

Сіетл платить близько $607 зарплати за кожного середнього домашнього глядача, Маямі — близько $2 119. Розрив у 3,5 раза.

Помітили:
Увімкнули: Claude, ChatGPT. Не увімкнули: Meta, Gemini, Wenxin.
Джерело ↗

Вартість Інтер Маямі зросла на 22% за рік до $1,45 млрд, найбільший приріст у MLS, і вона вперше обійшла Лос-Анджелес FC. Дванадцять клубів з найменшою вартістю подорожчали лише приблизно на 2%.

Помітили:
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Meta. Не увімкнули: Gemini, Wenxin.
Джерело ↗

Атланта Юнайтед збирає найбільші натовпи і коштує понад $1 млрд, але на 14-му місці на Сході. Це найяскравіший приклад, коли відвідуваність і вартість розходяться з результатами.

Помітили:
Увімкнули: Claude, Meta. Не увімкнули: ChatGPT, Gemini, Wenxin.
Джерело ↗

Sportico оцінює клуби вище, ніж Forbes (в середньому $767 млн проти $731 млн; Маямі — $1,45 млрд проти $1,35 млрд), бо враховує клубний бізнес і нерухомість.

Помітили:
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Meta, Gemini. Не увімкнули: Wenxin.
Джерело ↗

Найбільша відвідуваність сезону, 75 824, прийшла подивитися на Інтер Маямі в Колорадо. Матч грали на стадіоні Національної футбольної ліги, а не на домашньому полі Колорадо Репідс на 18 000 місць.

Помітили:
Увімкнули: ChatGPT, Meta. Не увімкнули: Claude, Gemini, Wenxin.
Джерело ↗

03Як рахували

Простими словами, без формул.

1Питання

Топ-10 клубів MLS за цінністю для грошей: зарплатний фонд, відвідуваність і вартість клубу поруч

2Чому ця тема

Якщо читати разом дані про зарплатні фонди, відвідуваність і оцінки, видно, які клуби купують результати, які — глядачів, а які лише зростають у вартості на папері. Жоден із трьох показників цього сам по собі не покаже.

3Де це застосовно

Мейджор-ліга соккер (США і Канада)

4На що дивилися

  • Зарплата на одного середнього домашнього глядача
  • Вартість клубу на долар зарплатного фонду
  • Різниця між місцем клубу за витратами і місцем у таблиці за очками
  • Асоціація гравців MLS, суми за KC Soccer Journal: гарантовані виплати кожного гравця навесні 2026 року, підсумовані по клубах. Інтер Маямі, $54,6 млн, — найбільше, Філадельфія, $11,7 млн, — найменше.
  • Відвідуваність MLS за FootyStats: середня домашня відвідуваність клубів, від Атланта Юнайтед 37 627 до «Даллас» 11 004. Тут використано для зарплати на середнього домашнього глядача.
  • Оцінки клубів Sportico (лютий 2026): оцінена вартість клубу разом із клубним бізнесом і нерухомістю. Інтер Маямі $1,45 млрд; середнє по лізі $767 млн.
  • Оцінки клубів Forbes MLS 2026: оцінена вартість підприємства без окремо належної нерухомості. Інтер Маямі $1,35 млрд; середнє $731 млн.
  • Турнірна таблиця MLS від ESPN: очки клубів після приблизно 29 матчів, порівняно з їхнім місцем за зарплатним фондом

5Хто ставив місця

Провідні ШІ: Claude, ChatGPT, Meta, Gemini, Wenxin. Кожен сам склав свій список із десяти місць і до кожного місця назвав джерело.

6Як зведено місця

Те саме, назване різними ШІ по-різному, рахували як одне. Що більше ШІ включили пункт до свого списку і що вище поставили, то вище його місце. «Згода ШІ» показує, у скількох ШІ цей пункт був у власному списку. Джерела — лише ті, що знайшли самі ШІ, нічого не додано вручну.

04Список кожного ШІ окремо

🇺🇸 Claude10 місць · нотаток: 4

Те саме питання, відповідь одного ШІ — Claude. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.

  1. 1
    Нешвілл

    Вони лідирують у таблиці з 66 очками при восьмому за розміром фонді ($23,0 млн), на 14 очок попереду другої команди Східної конференції.

    Джерело ↗
  2. 2
    Філадельфія Юніон

    Найменший бюджет на зарплати в MLS ($11,7 млн) все одно дає 45 очок, а кожен долар зарплат несе близько $63 вартості за оцінкою Спортіко, найкраще співвідношення в цьому списку.

    Джерело ↗
  3. 3
    «Даллас»

    «Даллас» має 50 очок при фонді, що посідає 25-те місце, але грає перед найменшими натовпами в лізі — 11 004 глядачі. Це близько $1 318 фонду на кожного глядача домашніх матчів.

    Джерело ↗
  4. 4
    Сіетл Саундерс

    Сіетл платить лише близько $607 фонду на кожного глядача домашніх матчів (середня відвідуваність 31 478). Це найменше серед клубів, де є обидві цифри.

    Джерело ↗
  5. 5
    Сан-Хосе Ерквейкс

    Навесні вони були найефективнішими витратниками ліги — $546 000 за очко. Зараз у них 47 очок.

    Джерело ↗
  6. 6
    Інтер Маямі

    Найбільший фонд зарплат у лізі ($54,6 млн) належить найдорожчому клубу, який Sportico оцінює в $1,45 млрд, а Forbes — у $1,35 млрд. Але це близько $2 120 фонду на кожного глядача домашніх матчів.

    Джерело ↗
  7. 7
    Ванкувер Вайткепс

    Вони лідирують на Заході з 52 очками при п'ятому за розміром фонді ($24,6 млн), але мають найнижчу оцінку в цій групі ($450 млн, близько $18 на кожен долар фонду).

    Джерело ↗
  8. 8
    Атланта Юнайтед

    Вони збирають найбільші натовпи (37 627) за близько $741 зарплатних витрат на одного глядача і коштують $1,14 млрд (Спортіко), але з 30 очками займають 14-те місце на Сході.

    Джерело ↗
  9. 9
    Сент-Луїс Сіті

    Сент-Луїс на 51 очку другий на Заході, з оцінкою $675 млн і середньою відвідуваністю 22 408. Але загального фонду зарплат на 2026 рік я не знайшов.

    Джерело ↗
  10. 10
    Лос-Анджелес FC

    Вони мають другий за величиною фонд ($32,7 млн) і другу за вартістю оцінку ($1,4 млрд за Sportico, $1,32 млрд за Forbes), але лише 45 очок — шосте місце на Заході.

    Джерело ↗

Що помітив Claude

Філадельфія витрачає найменше з усіх 30 клубів ($11,7 млн) і все ж має місце в плей-офф. Фонд Інтер Маямі в 4,7 раза більший за її фонд (мій розрахунок).

Відвідуваність Сіетла майже втричі більша за відвідуваність «Даллас» (31 478 проти 11 004), а фонд Сіетла лише приблизно на $4,6 млн більший (мій розрахунок).

Оцінка Інтер Маямі за рік зросла на 22% до $1,45 млрд — найбільший приріст у лізі. Вперше вона обігнала Лос-Анджелес FC у списку Sportico.

Атланта збирає найбільші натовпи в MLS і оцінюється понад $1 млрд, але посідає 14-те місце у Східній конференції. Це найяскравіший приклад, коли вболівальники і вартість розходяться з результатами.

🇺🇸 ChatGPT10 місць · нотаток: 4

Те саме питання, відповідь одного ШІ — ChatGPT. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.

  1. 1
    Філадельфія Юніон — MLS 2026

    Найменший квітневий фонд у лізі, $11,70 млн, коштує приблизно $639 на середнього глядача домашніх матчів. Це чудова основа для конкурентного клубу.

    Джерело ↗
  2. 2
    Сент-Луїс Сіті — MLS 2026

    21 матч без поразок і вихід у плей-офф при весняному фонді $18,81 млн роблять Сент-Луїс найкращою нещодавньою історією ефективності.

    Джерело ↗
  3. 3
    Сан-Хосе Ерквейкс — MLS 2026

    Фонд Сан-Хосе $15,83 млн становить менше 30% фонду Маямі. Будь-яке близьке спортивне порівняння — серйозний виклик ієрархії витрат.

    Джерело ↗
  4. 4
    Сіетл Саундерз ФК — MLS 2026

    Сіетл поєднує фонд гравців близько $19,09 млн, понад 31 000 глядачів на домашній матч і оцінку Forbes у $860 млн.

    Джерело ↗
  5. 5
    Ванкувер Уайткепс — MLS 2026

    Ванкувер очолює повідомлене порівняння Західної конференції станом на 15 жовтня з 52 очками, попри те що витрачає менше половини фонду Маямі.

    Джерело ↗
  6. 6
    Нешвілл — MLS 2026

    У складі на $22,99 млн є Мухтар і Сурідж, чий сукупний результат у голах у 2026 році є вагомим аргументом на користь витрат на перевірених нападників.

    Джерело ↗
  7. 7
    Лос-Анджелес FC — MLS 2026

    Лос-Анджелес FC оцінюють Forbes у $1,32 млрд, а Sportico — у $1,40 млрд, при річній гарантованій зарплатній виплаті близько $32,65 млн.

    Джерело ↗
  8. 8
    Інтер Маямі — MLS 2026

    При річному гарантованому фонді $54,57 млн Маямі витрачає найбільше. Але Мессі допоміг перетворити клуб на франшизу вартістю $1,35–1,45 млрд.

    Джерело ↗
  9. 9
    Сан-Дієго FC — MLS 2026

    Оцінка клубу MLS, який нещодавно з'явився, за $765 млн від Спортіко показує, наскільки інвестори можуть цінувати франшизу ще до того, як доведена її довгострокова економіка.

    Джерело ↗
  10. 10
    Атланта Юнайтед — MLS 2026

    Атланта приваблює найбільший повідомлений домашній натовп ліги, близько 37 863 на гру. Але її фонд $27,88 млн ставить її на третє місце за витратами.

    Джерело ↗

Що помітив ChatGPT

Повідомлена річна зарплатна виплата на середнього глядача домашнього матчу — близько $607 у Сіетлі проти $2 119 у Маямі. Це різниця в 3,49 раза, хоча розрахунок не є вартістю обслуговування одного вболівальника.

Sportico оцінює всі 30 франшиз MLS разом у $23 млрд, у середньому по $767 млн. Але дванадцять найслабших зросли лише приблизно на 2%, тоді як Маямі — на 22%.

Найвища повідомлена разова відвідуваність — 75 824 у Колорадо Репідс проти Інтер Маямі. Це показує, що суперзірка може створити попит на квитки далеко за межами свого домашнього ринку.

Розрахункова виручка Маямі за Forbes зросла з $56 млн у 2022 році до близько $200 млн в останньому оціненому сезоні. Це набагато більша комерційна трансформація, ніж показує сама лише рейтинг зарплат.

🇺🇸 Meta10 місць · нотаток: 4

Те саме питання, відповідь одного ШІ — Meta. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.

  1. 1
    Інтер Маямі 2026

    $1,45 млрд за Sportico ($1,35 млрд за Forbes) при фонді $54,6 млн = 26,6 разу вартість на кожен долар фонду; виплата $21,05 млн за Клубний чемпіонат світу; рекорд відвідуваності 75 824 проти Колорадо

    Джерело ↗
  2. 2
    Лос-Анджелес FC 2026

    $1,40 млрд за Sportico ($1,32 млрд за Forbes) з фонду $32,7 млн = 42,8 разу вартість на кожен долар фонду; 15 асистів Сона приваблюють глядачів

    Джерело ↗
  3. 3
    Лос-Анджелес Гелексі 2026

    $1,17 млрд за Sportico ($1,08 млрд за Forbes) – Ріккі Пуїг із $5,79 млн = 22% фонду близько $26,4 млн, але 0 внесків на ранньому етапі

    Джерело ↗
  4. 4
    Атланта Юнайтед 2026

    $1,14 млрд за Sportico ($1,00 млрд за Forbes) при середній відвідуваності 37 627 – фонд $27,88 млн = $741 на кожне місце на домашніх матчах, найкращий розподіл на вболівальників

    Джерело ↗
  5. 5
    Нью-Йорк Сіті 2026

    $1,12 млрд за Sportico ($1,02 млрд за Forbes) з фонду $21,54 млн (12-те місце) = у 52 рази вартість на кожен долар фонду, найкраще співвідношення серед клубів вартістю понад мільярд

    Джерело ↗
  6. 6
    Сіетл Саундерз ФК 2026

    $915 млн за Sportico – модель низького фонду, як у Філадельфії, але середня відвідуваність 31 150 на домашніх матчах показує стабільний попит

    Джерело ↗
  7. 7
    Остін 2026

    $910 млн за Спортіко, зарплати із середини таблиці – вступ $500 млн, за 4 роки $910 млн, приріст 82%

    Джерело ↗
  8. 8
    Коламбус Крю 2026

    $800 млн за Sportico (+9,6%) – модель низького фонду з великою кількістю очок; рекордні 60 614 глядачів проти Інтер Маямі в Клівленді показують ефект Мессі для суперників

    Джерело ↗
  9. 9
    Цинциннаті 2026

    $790 млн за Sportico (+9,0%) – $334 тис. за очко у Філадельфії показує, що Цинциннаті з середнім фондом усе ще може конкурувати

    Джерело ↗
  10. 10
    Сан-Дієго FC 2026

    $765 млн за Спортіко, клуб-новачок – зарплати $24,4 млн, 5-ті за витратами, а 13-ті на Заході: найбільший розрив між витратами і таблицею

    Джерело ↗

Що помітив Meta

Forbes у середньому $731 млн проти $767 млн за Sportico — різниця $36 млн. Forbes не враховує частину нерухомості стадіонів, а Sportico враховує пов'язані з клубом бізнеси та використовує множник 9,2 від виручки.

Атланта із середньою відвідуваністю 37 627 проти 11 004 у Даллас — найменшої, це у 3,42 раза. Майже те саме, що різниця оцінок Sportico між найвищою і найнижчою: $1,45 млрд проти $430 млн у Монреаль, 3,37 раза.

Сан-Дієго FC заплатив $500 млн за внесок і тепер має $765 млн після одного сезону (+53%) без трофея. Розширення саме по собі створює цінність, а не лише перемоги.

Найбільша відвідуваність 75 824 у Колорадо Репідс у грі 2–3 з Інтер Маямі 19 квітня була на стадіоні Національної футбольної ліги Емпавер Філд (місткість 76 тис.), а не на футбольному стадіоні Репідс на 18 тис. місць. Ефект Мессі змушує клуби переносити ігри.

🇺🇸 Gemini10 місць · нотаток: 1

Те саме питання, відповідь одного ШІ — Gemini. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.

  1. 1
    Коламбус Крю

    Утримує верхню трійку таблиці, витрачаючи менше $20 млн на зарплати гравців, і має найгостріший у лізі показник очок на долар.

  2. 2
    Інтер Маямі

    Перетворює найбільший у лізі фонд зарплат понад $45 млн на вартість підприємства від $1,35 млрд (Forbes) до $1,45 млрд (Sportico), займаючи перше місце за комерційною вагою.

  3. 3
    Атланта Юнайтед

    Приносить 37 720 вболівальників на кожен домашній матч на Мерседес-Бенц Стедіум і має найменший сезонний фонд на глядача в MLS ($371 на глядача).

    Джерело ↗
  4. 4
    Лос-Анджелес FC

    Поєднує оцінку $1,32–1,40 млрд з постійними аншлагами та топовим посівом у плей-офф. Балансує зіркові зарплати з одним із двох найкращих показників комерційної виручки.

  5. 5
    Сіетл Саундерз ФК

    Збирає 31 478 глядачів на матч і має оцінку понад $800 млн, зберігаючи дисципліновану зарплатну політику поза п'ятьма найбільшими витратниками ліги.

  6. 6
    Цинциннаті

    Видобуває місця в топі конференції з неперевантаженого складу $19,2 млн, заповнюючи TQL Стедіум на 99% щовихідних.

    Джерело ↗
  7. 7
    Філадельфія Юніон

    Випереджає клуби з удвічі більшим фондом, поєднуючи розвиток академії з фондом зарплат із найнижчої сімки в лізі, що регулярно пробивається в плей-офф.

  8. 8
    Шарлотт

    Збирає в середньому 33 500 глядачів на Бенк оф Америка Стедіум і дає другу найвищу в Східній конференції віддачу від квитків на кожен долар фонду.

  9. 9
    Реал Солт-Лейк

    Стабільно виходить з нижньої п'ятірки витрат ($15,8 млн) і бере домашню перевагу в плей-офф Західної конференції.

  10. 10
    «Даллас»

    Долає обмеження стадіону через ремонт на 11 004 місця, заробляючи на великих трансферах і зберігаючи стабільну боротьбу за плей-офф з фондом $16,1 млн.

Що помітив Gemini

Атланта Юнайтед з рекордною для ліги відвідуваністю 37 720 на Мерседес-Бенц Стедіум дозволяє собі шостий за величиною фонд і водночас має найменші витрати на зарплати команди на кожен проданий квиток.

🇨🇳 Wenxin10 місць · нотаток: 2

Те саме питання, відповідь одного ШІ — Wenxin. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.

  1. 1
    Нью-Йорк Сіті

    Найкращий результат за очками при фонді $18,2 млн, найменший розрив між витратами і результатом у лізі

    Джерело ↗
  2. 2
    Нью-Йорк Ред Буллз

    Стабільно вища половина таблиці при загальному фонді зарплат $19,7 млн

    Джерело ↗
  3. 3
    Шарлотт

    Сильна атака при другому найменшому фонді серед топ-10 — $18,3 млн

    Джерело ↗
  4. 4
    Нешвілл

    4 голи Сема Сурідж при фонді $22,7 млн — далеко вище за свою вагу в зарплаті

    Джерело ↗
  5. 5
    Ванкувер Вайткепс

    Разом із найкращим бомбардиром Браяном Вайтом при фонді $23,3 млн і сильній домашній відвідуваності

    Джерело ↗
  6. 6
    Цинциннаті

    Стабільна боротьба за плей-офф при загальному фонді зарплат клубу $23,1 млн

    Джерело ↗
  7. 7
    Атланта Юнайтед

    Лідер ліги за середньою домашньою відвідуваністю 37 627 при фонді $21,7 млн, низький фонд на глядача

    Джерело ↗
  8. 8
    Лос-Анджелес Гелексі

    4 голи Жуана Клауса при історичному бренді з фондом $25,5 млн

    Джерело ↗
  9. 9
    Інтер Маямі

    Мессі тягне вартість клубу $1,35–1,45 млрд, яка далеко перевищує його витрати на зарплати $120,9 млн

    Джерело ↗
  10. 10
    Г'юстон Динамо

    Стабільна середина таблиці при точному загальному фонді клубу $20 млн

    Джерело ↗

Що помітив Wenxin

Найвища середня домашня відвідуваність у лізі належить Атланта Юнайтед, яка стоїть поза першою десяткою за фондом зарплат

Лише два клуби MLS мають загальні фонди, вищі за індивідуальну гарантовану зарплату Мессі на 2026 рік