Після Фламенго порядок щоразу інший. За вболівальниками: Коринтианс, Пальмейрас, Сан-Паулу. За грошима: Пальмейрас, Ботафогу, Сан-Паулу. За поточною силою: Пальмейрас, Крузейру, Флуміненсе.
Найбільший клуб Бразилії 2026: топ-10 за вболівальниками, грошима й формою
Фламенго посідає перше місце за всіма показниками: за ним 22% бразильців, дохід R$2,09 млрд і найвищий рейтинг Опта. Коринтианс, який має другу за розміром армію вболівальників, за поточною силою займає лише 14-те місце.
- №1: Фламенго
- 10 місць
- 9 ШІ
01Підсумковий список
9 ШІ незалежно склали свої списки з десяти місць. Нагорі — один підсумок, який легко перевірити: у кожного місця є причина, джерело та список ШІ, які його включили.
Яскрава плашка — цей ШІ включив пункт у свій список. Тьмяна — не включив.
- 1
Фламенго
Перше місце за всіма трьома показниками: 22% бразильців, дохід R$2,09 млрд і найкращий рейтинг Опта (91,5; 21-й у світі). Середній ранг 1,0.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Nemotron, MiMo, Qwen, DeepSeek, Ernie. Не увімкнули: Meta.У їхніх списках: Claude: 1 · ChatGPT: 1 · Gemini: 1 · Nemotron: 1 · MiMo: 1 · Qwen: 1 · DeepSeek: 1 · Ernie: 1
Що відзначив кожен ШІ 8
- Claudeмісце 1
Перший у всіх трьох вимірах: 22% бразильців (найвищий показник з 1993 року), дохід R$ 2,09 млрд і 21-й у світі за Оптою.
Джерело ↗ - ChatGPTмісце 1
Перше місце за всіма трьома показниками: рідкісний випадок, коли команда, гроші й думка вболівальників збігаються; найбільший розрив у місцях: 0.
- Geminiмісце 1
Фламенго лідирує за всіма трьома опорами одночасно: ідеальний розрив 0 місць як безперечний лідер Бразилії за вболівальниками (21%), доходами (R$ 1,33 млрд) і силою команди за Опта.
- Nemotronмісце 1
Лідирує за двома з трьох опор, доходами і вболівальниками, і входить до топ-5 за Опта попри перехідний сезон 2026 року
- MiMoмісце 1
21,9% Бразилії підтримують Фламенго: це більше вболівальників, ніж у Коринтианса і Сан-Паулу разом, і єдиний бразильський клуб у Money League від Делойт (31-й).
Джерело ↗ - Qwenмісце 1
Мінімальний розрив 1 місце: стабільно 1-ше або 2-ге за всіма трьома показниками, що закріплює їх статус рідкісної трійної загрози бразильського футболу.
Джерело ↗ - DeepSeekмісце 1
Лідирує за всіма трьома показниками: №1 за фанбазою (22%), №1 за доходами (€202,7 млн) і №1 за рейтингом Опта серед бразильських клубів. Єдиний клуб, що очолює кожен критерій.
- Ernieмісце 1
Топ-2 за всіма трьома категоріями, жодного розриву більше 2 позицій
Джерело ↗
8 з 9 - 2
Пальмейрас
2-ге місце за рейтингом Опта (89,1) і 2-ге за доходом (R$1,70 млрд, хоча за іншим джерелом R$1,78 млрд), але лише 7% вболівальників, приблизно третина від армії Фламенго. Середній ранг 2,33.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Nemotron, MiMo, Qwen, DeepSeek, Ernie. Не увімкнули: Meta.У їхніх списках: Claude: 2 · ChatGPT: 2 · Gemini: 2 · Nemotron: 2 · MiMo: 2 · Qwen: 2 · DeepSeek: 2 · Ernie: 2
Що відзначив кожен ШІ 8
- Claudeмісце 2
Поруч із Фламенго за грою та грошима, але має третину його вболівальників: 7% проти 22%.
Джерело ↗ - ChatGPTмісце 2
Перемога 2:1 у Флуміненсе 14 жовтня зміцнила його позиції зараз, але розрив за вболівальниками лишається найбільшим: 1 місце.
- Geminiмісце 2
Пальмейрас має надзвичайно малий розрив в 1 місце між своїм 2-м місцем за фінансами (R$ 1,27 млрд) і 3-м місцем за часткою в опитуваннях шанувальників (7%). Дисципліновану роботу він перетворює на найстабільнішу в Південній Америці машину для трофеїв.
- Nemotronмісце 2
Нинішній король Північнийї Америки: №1 за Опта серед бразильських клубів, доходи і вболівальники в першій трійці
- MiMoмісце 2
Пальмейрас — клуб №1 у КОНМЕБОЛ і рекордний 12-разовий чемпіон Бразилії, але натовп у нього лише 4-й за розміром (7,7%).
Джерело ↗ - Qwenмісце 2
Розрив 2 місця: безперечно найсильніша команда на полі (№1), але її банківський рахунок і фанбаза значно відстають від суперниці.
Джерело ↗ - DeepSeekмісце 2
Найбільший розрив між місцем за фанбазою (3-є, 7%) і місцем за силою команди (2-ге, 90,4 за Опта): клуб, чия перевага на полі й фінансова міць значно перевершують національну підтримку.
- Ernieмісце 2
Чинний півфіналіст Лібертадорес, лідирує в рейтингу ефективності Серії A
Джерело ↗
8 з 9 - 3
Крузейру
3-є місце за рейтингом Опта (86,7) і 5-те за вболівальниками (4%), але лише 9-те за доходом: R$677 млн. На полі клуб на шість місць попереду своїх грошей. Середній ранг 5,67.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Nemotron, MiMo, DeepSeek, Ernie. Не увімкнули: Meta, Qwen.У їхніх списках: Claude: 5 · ChatGPT: 4 · Gemini: 10 · Nemotron: 10 · MiMo: 3 · DeepSeek: 4 · Ernie: 6
Що відзначив кожен ШІ 7
- Claudeмісце 5
3-й за поточною силою і 5-й за вболівальниками, але лише 9-й за грошима.
- ChatGPTмісце 4
Четверте місце за силою команди підіймає клуб, що за доходами дев'ятий; ця різниця в 5 місць — його найбільший розрив.
Джерело ↗ - Geminiмісце 10
Національна частка вболівальників Крузейру (4%, 6-те місце) випереджає його фінансові доходи і силу команди від SAF на 4 місця: це повільний шлях назад до еліти після трьох років у Серії B.
- Nemotronмісце 10
Зростання доходів завдяки SAF (6-те місце) і 7-ма фанбаза, але рейтинг за Опта відстає після двох середніх фінішів у Серії A
- MiMoмісце 3
Склад Крузейру — 3-й за вартістю в Бразилії (€185,9 млн), тобто більш ніж удвічі дорожчий за склад Сан-Паулу, а от вболівальників у нього лише 6-те місце.
Джерело ↗ - DeepSeekмісце 4
Сильний рейтинг Опта (3-тє в Бразилії) і солідна фанбаза (4-та, 4%), але доходи (R$ 599 млн) значно відстають від трійки лідерів: сила клубу на полі зараз перевищує його фінансові можливості.
- Ernieмісце 6
Сила команди 3-тя, на 3 позиції вище, ніж його місце за фанбазою
Джерело ↗
7 з 9 - 4
Сан-Паулу
4-те за доходом (R$1,09 млрд) і 4-те за вболівальниками (6%), але 10-те за рейтингом Опта, 8-ме за Statz і 10-те в таблиці. Ділить 6,0 з Флуміненсе; більша армія вболівальників вирішує нічию.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Nemotron, MiMo, Qwen, DeepSeek, Ernie. Не увімкнули: Meta.У їхніх списках: Claude: 4 · ChatGPT: 3 · Gemini: 4 · Nemotron: 3 · MiMo: 9 · Qwen: 3 · DeepSeek: 6 · Ernie: 4
Що відзначив кожен ШІ 8
- Claudeмісце 4
Четверта і за грошима, і за вболівальниками, але лише 10-та за поточною силою.
Джерело ↗ - ChatGPTмісце 3
Четверте місце і за доходами, і за вболівальниками, але восьме за силою команди зараз: розрив у 4 місця пояснює, чому вона відстає від двох лідерів.
Джерело ↗ - Geminiмісце 4
Сан-Паулу має найзбалансованіший традиційний профіль Бразилії: розрив лише 1 місце за всіма напрямами, 4-те за вболівальниками (6%), 4-те за доходами (R$ 680 млн) і 5-те за силою команди за Опта.
- Nemotronмісце 3
Доходний важковаговик (2-ге місце) з величезною фанбазою (3-тє), але рейтинг за Опта потягнули нестабільні результати в лізі 2026 року
- MiMoмісце 9
3-й за розміром натовп (9,9%) при складі вартістю лише €83 млн і 13-му місці в Серії A: фанбаза переживає фінансовий баланс.
- Qwenмісце 3
Розрив 0 місць: зразок балансу, ідеально 4-те за силою, грошима і вболівальниками.
Джерело ↗ - DeepSeekмісце 6
Третя за розміром фанбаза (6%) і перший клуб, що подолав R$ 1 млрд доходів (2025), але рейтинг Опта ставить його поза топ-5 Бразилії: найбільший розрив між історичною і фінансовою вагою та нинішньою силою на полі.
- Ernieмісце 4
Збалансована фінішна топ-5 за силою, доходами і вболівальниками
8 з 9 - 5
Флуміненсе
Півфіналіст Лібертадорес, 4-те за рейтингом Опта, з доходом понад R$1 млрд, але за клуб вболіває лише близько 2% бразильців; разом із кількома клубами стоїть на 8–11 місцях. Середній ранг близько 6,0.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Nemotron, MiMo, Qwen, DeepSeek, Ernie. Не увімкнули: Meta.У їхніх списках: Claude: 6 · ChatGPT: 5 · Gemini: 7 · Nemotron: 8 · MiMo: 6 · Qwen: 6 · DeepSeek: 5 · Ernie: 7
Що відзначив кожен ШІ 8
- Claudeмісце 6
4-й на полі і 5-й за грошима, при цьому його підтримують лише 2% бразильців.
- ChatGPTмісце 5
Півфіналіст Лібертадорес із доходом понад 1 млрд R$ у 2025 році, але лише 2% в останньому опитуванні шанувальників Датафолья; саме шанувальники дають найбільший розрив.
Джерело ↗ - Geminiмісце 7
Флуміненсе випереджає свою національну частку вболівальників (2%) на 3 позиції, перетворивши титул Кубка Лібертадорес 2023 року і продаж молодих гравців на доходи R$ 430 млн і 6-те місце за силою команди.
- Nemotronмісце 8
Чинний півфіналіст Лібертадорес, але доходи лише 10-ті, а фанбаза 12-та: «переможець гігантів» з невеликою базою
- MiMoмісце 6
4-те місце в Бразилії і півфіналіст Лібертадорес 2026 року, але натовп лише 11-й за розміром (7,2 млн): результати випереджають бренд.
Джерело ↗ - Qwenмісце 6
Розрив 5 місць: нещодавні чемпіони Лібертадорес з топ-5 за силою і доходами, але лише 10-та за розміром фанбаза.
- DeepSeekмісце 5
Доходи перевищили R$ 1 млрд у 2025 році, але його фанбаза (2%) становить частку від фанбази Коринтианса: фінансовий масштаб клубу значно більший, ніж його національна підтримка.
- Ernieмісце 7
Півфіналіст Лібертадорес, топ-5 за силою попри помірні доходи
Джерело ↗
8 з 9 - 6
Коринтианс
Друга за розміром армія вболівальників у Бразилії (14%), але 14-те за рейтингом Опта і Statz та 16-те в таблиці. Розрив у 12 місць найбільший у цій десятці. Середній ранг 7,33.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Nemotron, MiMo, Qwen, DeepSeek, Ernie. Не увімкнули: Meta.У їхніх списках: Claude: 3 · ChatGPT: 7 · Gemini: 3 · Nemotron: 4 · MiMo: 5 · Qwen: 4 · DeepSeek: 3 · Ernie: 3
Що відзначив кожен ШІ 8
- Claudeмісце 3
Друга за розміром армія вболівальників у Бразилії (14%), але лише 14-та за поточною силою за Оптою.
Джерело ↗ - ChatGPTмісце 7
Друга за розміром серед опитаних у Бразилії фанбаза, але чотирнадцяте місце за силою команди: розрив у 12 місць, найбільший серед цих десяти.
Джерело ↗ - Geminiмісце 3
У Коринтианса помітний розрив у 6 місць між національною підтримкою вболівальників (№2, 14%) і формою на полі (8-ме місце), який посилюють зобов'язання на R$ 2 млрд попри дохід понад R$ 1,1 млрд.
- Nemotronмісце 4
Гіганти за вболівальниками (2-ге місце в країні), але розрив за доходами з першою двійкою зріс у 2025 році, а рейтинг за Опта відображає сезон 2026 року без трофеїв
- MiMoмісце 5
У Коринтианса другий за розміром натовп Бразилії (14,2%), а в таблиці 2026 року він 16-й: розрив у 14 місць, найбільший серед великих клубів.
Джерело ↗ - Qwenмісце 4
Великий розрив у 7 місць: 2-га за розміром фанбаза і 3-й найбагатший клуб, але чинна сила складу поза першою вісімкою (9-те).
Джерело ↗ - DeepSeekмісце 3
Друга за розміром фанбаза в Бразилії (14%), але лише 8-ма за доходами і 5-та за рейтингом Опта: найбільший розрив між народною підтримкою і нинішнім спортивним та фінансовим становищем.
- Ernieмісце 3
3-тя за розміром фанбаза, сила команди відстає на 5 позицій від частки вболівальників
Джерело ↗
8 з 9 - 7
Сантос
5-те за рейтингом Опта (85,8) і 8-ме за доходом (R$678,5 млн), з 2% вболівальників. Statz ставить його лише 10-им, тож його місце за силою невизначене. Середній ранг близько 7,33.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Nemotron, MiMo. Не увімкнули: Meta, Gemini, Qwen, DeepSeek, Ernie.У їхніх списках: Claude: 7 · ChatGPT: 8 · Nemotron: 9 · MiMo: 10
Що відзначив кожен ШІ 4
- Claudeмісце 7
5-те за нинішньою силою за Опта з меншим бюджетом: 8-ме за доходами і лише 2% уболівальників.
- ChatGPTмісце 8
Восьме за доходами і десяте за силою команди зараз: невеликий розрив у 2 місця, попри значно нерівніший сезон у лізі.
Джерело ↗ - Nemotronмісце 9
Історичний гігант, що зараз у Серії B (2026), але фанбаза лишається 6-ю в країні, а доходи обвалилися після пониження в класі
- MiMoмісце 10
Клуб Пеле 8-й на полі і 9-й за вартістю складу, але лише 12-й за натовпом (6,6 млн): історія без сучасних вболівальників.
Джерело ↗
4 з 9 - 8
Васко да Гама
3% бразильців, на одному рівні з Греміу, але 13-те за доходом: R$570 млн, приблизно половина доходу Сан-Паулу. Його місце за силою залежить від джерела: 3-є за Statz, 8-ме за Опта, 14-те в таблиці.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, MiMo, Qwen. Не увімкнули: Meta, Gemini, Nemotron, DeepSeek, Ernie.У їхніх списках: Claude: 9 · ChatGPT: 6 · MiMo: 7 · Qwen: 10
Що відзначив кожен ШІ 4
- Claudeмісце 9
Має 3% бразильців, разом із Греміу, але заробляє менше за половину Сан-Паулу.
Джерело ↗ - ChatGPTмісце 6
Третє місце в чинній моделі сили, але тринадцяте за доходами: розрив у 10 місць, який підіймають сильніші результати та велика кількість вболівальників.
Джерело ↗ - MiMoмісце 7
5-й за розміром натовп (6,2%) і 5-й за вартістю склад (€151 млн), але 14-те місце в таблиці 2026 року.
Джерело ↗ - Qwenмісце 10
Розрив 6 місць: 5-та за розміром фанбаза в країні, але доходи і рейтинги сили за Опта ставлять його поза першою одинадцяткою.
Джерело ↗
4 з 9 - 9
Атлетико Мінейру
Найбільш збалансований профіль: 9-те за рейтингом Опта, 10-те за доходом (R$669,8 млн) і приблизно 9-те за вболівальниками з 2%. Жодний розрив не перевищує двох місць. Середній ранг близько 9,3.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Nemotron, MiMo, Qwen, DeepSeek, Ernie. Не увімкнули: Meta.У їхніх списках: Claude: 8 · ChatGPT: 10 · Gemini: 5 · Nemotron: 5 · MiMo: 8 · Qwen: 8 · DeepSeek: 8 · Ernie: 5
Що відзначив кожен ШІ 8
- Claudeмісце 8
9-й у всіх трьох вимірах, найрівніший профіль серед клубів у таблиці.
- ChatGPTмісце 10
Три його позиції стоять близько одна до одної: приблизно дев'яте за вболівальниками, десяте за доходами і одинадцяте за силою, тож найбільший розрив становить близько 2 місць.
Джерело ↗ - Geminiмісце 5
Гало на 4 місця випереджає свою національну частку вболівальників (№7, 2%), спираючись на сучасну Арену MRV і підтримку SAF (футбольного товариства-власника), і посідає 3-тє місце в чинній силі команд Серії A.
- Nemotronмісце 5
Стабільно в топ-5 за всіма трьома опорами: найзбалансованіший «великий клуб» поза віссю Ріо — Сан-Паулу
- MiMoмісце 8
Найстабільніший великий клуб за трьома показниками: 7-ме на полі, 8-ме за вболівальниками, 10-те за вартістю складу. Жодного розриву більше ніж у 3 місця.
- Qwenмісце 8
Розрив 3 місця: масові інвестиції і 6-те місце за доходами зараз випереджають 9-те місце за фанбазою та коливальну силу складу.
- DeepSeekмісце 8
П'ята за розміром фанбаза (2%), але доходи близько R$ 800 млн і рейтинг Опта, що ставить клуб поза топ-5 Бразилії: його регіональна підтримка перевершує національну конкурентну позицію.
- Ernieмісце 5
Топ-6 за всіма трьома категоріями, мінімальні коливання місць
Джерело ↗
8 з 9 - 10
Ботафогу
3-є за доходом (R$1,39 млрд), але R$746 млн із цього дали продажі гравців; без них Ернст енд Янг ставить його 6-м. Крім того, він 13-й за рейтингом Опта і має близько 1% вболівальників.
Увімкнули: Claude, ChatGPT, Gemini, Qwen, DeepSeek, Ernie. Не увімкнули: Meta, Nemotron, MiMo.У їхніх списках: Claude: 10 · ChatGPT: 9 · Gemini: 6 · Qwen: 5 · DeepSeek: 7 · Ernie: 9
Що відзначив кожен ШІ 6
- Claudeмісце 10
3-тє за доходами (R$ 1,39 млрд), але лише 13-те за нинішньою силою за Опта, з 1% уболівальників.
Джерело ↗ - ChatGPTмісце 9
Третє за сукупними доходами 2025 року, але тринадцяте за силою команди зараз: розрив у 10 місць, який посилює вплив продажу гравців на доходи.
Джерело ↗ - Geminiмісце 6
Завдяки Eagle Football Джона Текстора Ботафогу має найбільший розрив у бразильському футболі: 8 місць між його 4-м місцем за силою команди за Опта і 12-м місцем за часткою вболівальників за опитуванням (1%).
- Qwenмісце 5
Розрив 9 місць, що пояснюється сучасним володінням: топ-3 за силою і доходами під управлінням SAF, але 12-те місце за історичною підтримкою вболівальників.
Джерело ↗ - DeepSeekмісце 7
Доходи R$ 1,44 млрд у 2025 році значною мірою забезпечені R$ 733 млн від продажу гравців: разовий стрибок, що маскує меншу постійну фанбазу (1%) і нестабільний рейтинг Опта.
- Ernieмісце 9
Чемпіон Серії A 2024 року, стабільна топ-10 за всіма трьома показниками
Джерело ↗
6 з 9
02Варто знати
Що помітили ШІ, поки складали список.
22% у Фламенго це найвищий показник від початку опитувань Датафолья у 1993 році. На Півдні-Сході (Бразилія) Коринтианс усе ще попереду: 20% проти 16%.
У Пальмейраса найдорожчий склад, і він очолює рейтинг клубів КОНМЕБОЛ, але за Опта, доходом і вболівальниками поступається Фламенго.
03Що питають люди
Який найбільший клуб Бразилії?
Фламенго. Воно перше за вболівальниками (22% бразильців), доходом у 2025 році (R$2,09 млрд) і поточним рейтингом Опта (91,5).
Джерело ↗Який найбільший футбольний клуб Бразилії?
Фламенго, з 22% бразильців у липневому опитуванні Датафолья 2026 року. Коринтианс другий з 14%, Пальмейрас третій із 7%.
Джерело ↗Який найбільший футбольний клуб Бразилії?
Фламенго, яке заробило R$2 089,5 млн у 2025 році. Найближче до нього за грошима й результатами Пальмейрас: R$1 696,4 млн.
Чому джерела називають різні найбільші клуби Бразилії?
Вони вимірюють різне. Коринтианс другий за вболівальниками (14%), але 14-й за рейтингом Опта, а Ботафогу третій за доходом головним чином через R$746 млн від продажу гравців.
Джерело ↗04Як рахували
Простими словами, без формул.
1Питання
Найбільший клуб Бразилії? Топ-10 за силою команди, грошима і вболівальниками
2Чому ця тема
Опитування вболівальників, таблиці доходів і рейтинги сили називають різні «найбільші клуби Бразилії». Цей список ставить усі три поруч і показує, де вони розходяться.
3Де це застосовно
Бразилія, нинішні клуби Серії А
4На що дивилися
- Середнє з трьох окремих місць: поточна сила команди, річний дохід і розмір бази вболівальників
- Для кожного клубу показано найбільший розрив між його трьома місцями і пояснено, чому він такий
- Опта Power Rankings (The Analyst), вересень 2026 — поточна сила за результатами матчів, 0–100, усі клуби на одній світовій шкалі; місце серед клубів Серії А
- Sports Value, фінанси клубів за 2025 рік — річний загальний дохід у реалах за даними клубних звітів, включно з продажем гравців
- Національне опитування вболівальників Датафолья, липень 2026 року — частка 2 004 бразильців віком від 16 років, які назвали кожен клуб; похибка 2 пункти; клуби з 2% стоять нарівні
- Рейтинги сили Statz Brasileirão і таблиця Серії А 2026 року — друга й третя перевірки поточної сили: рейтинги атаки та захисту й очки після 30 турів
- Ернст енд Янг, фінанси клубів за 2025 рік — дохід із продажем гравців і без нього, щоб показати, які суми залежать від одноразових трансферів
5Хто ставив місця
9 ШІ: Claude, ChatGPT, Meta, Gemini, Nemotron, MiMo, Qwen, DeepSeek, Ernie. Кожен сам склав свій список із десяти місць і до кожного місця назвав джерело.
6Як зведено місця
Те саме, назване різними ШІ по-різному, рахували як одне. Що більше ШІ включили пункт до свого списку і що вище поставили, то вище його місце. «Згода ШІ» показує, у скількох ШІ цей пункт був у власному списку. Джерела — лише ті, що знайшли самі ШІ, нічого не додано вручну.
05Список кожного ШІ окремо
🇺🇸 Claude10 місць · нотаток: 4
Те саме питання, відповідь одного ШІ — Claude. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Фламенго
Перший у всіх трьох вимірах: 22% бразильців (найвищий показник з 1993 року), дохід R$ 2,09 млрд і 21-й у світі за Оптою.
Джерело ↗ - 2Пальмейрас
Поруч із Фламенго за грою та грошима, але має третину його вболівальників: 7% проти 22%.
Джерело ↗ - 3Коринтианс
Друга за розміром армія вболівальників у Бразилії (14%), але лише 14-та за поточною силою за Оптою.
Джерело ↗ - 4Сан-Паулу
Четверта і за грошима, і за вболівальниками, але лише 10-та за поточною силою.
Джерело ↗ - 5Крузейру
3-й за поточною силою і 5-й за вболівальниками, але лише 9-й за грошима.
- 6Флуміненсе
4-й на полі і 5-й за грошима, при цьому його підтримують лише 2% бразильців.
- 7Сантос
5-те за нинішньою силою за Опта з меншим бюджетом: 8-ме за доходами і лише 2% уболівальників.
- 8Атлетико Мінейру
9-й у всіх трьох вимірах, найрівніший профіль серед клубів у таблиці.
- 9Васко да Гама
Має 3% бразильців, разом із Греміу, але заробляє менше за половину Сан-Паулу.
Джерело ↗ - 10Ботафогу
3-тє за доходами (R$ 1,39 млрд), але лише 13-те за нинішньою силою за Опта, з 1% уболівальників.
Джерело ↗
Що помітив Claude
Моя думка: для «найбільшого клубу» я найбільше важу вболівальників, потім гроші, потім поточну форму. Армія вболівальників будується десятиліттями, а титули приходять і минають. Якщо дивитися лише на вболівальників, порядок такий: Фламенго, Коринтианс, Пальмейрас, Сан-Паулу, Крузейру. Лише за грошима: Фламенго, Пальмейрас, Ботафогу, Сан-Паулу, Флуміненсе. Лише за поточною силою: Фламенго, Пальмейрас, Крузейру, Флуміненсе, С
22% у Фламенго це найвищий показник від початку серії Датафолья в 1993 році, коли у нього було 17%, а в Коринтианса 10%. У 2012 році вони були на рівні 16%. На Північному сході у Фламенго 29%, а в регіонах Центро-Осте і Норте 34%. На Південному сході Коринтианс веде: 20% проти 16%.
Фламенго заробив понад R$ 2 млрд у 2025 році і мав найбільший профіцит року (R$ 336 млн). У Пальмейраса профіцит становив R$ 292,4 млн.
14 жовтня Пальмейрас на виїзді переміг Флуміненсе 2:1 у першому матчі півфіналу Кубка Лібертадорес. Фламенго грає з Естудьянтес в іншому півфіналі. Фінал відбудеться 28 листопада в Монтевідео. Там можуть зустрітися два бразильські гіганти, тож порядок за поточною силою може змінитися за кілька тижнів.
🇺🇸 ChatGPT10 місць · нотаток: 3
Те саме питання, відповідь одного ШІ — ChatGPT. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Фламенго
Перше місце за всіма трьома показниками: рідкісний випадок, коли команда, гроші й думка вболівальників збігаються; найбільший розрив у місцях: 0.
- 2Пальмейрас
Перемога 2:1 у Флуміненсе 14 жовтня зміцнила його позиції зараз, але розрив за вболівальниками лишається найбільшим: 1 місце.
- 3Сан-Паулу
Четверте місце і за доходами, і за вболівальниками, але восьме за силою команди зараз: розрив у 4 місця пояснює, чому вона відстає від двох лідерів.
Джерело ↗ - 4Крузейру
Четверте місце за силою команди підіймає клуб, що за доходами дев'ятий; ця різниця в 5 місць — його найбільший розрив.
Джерело ↗ - 5Флуміненсе
Півфіналіст Лібертадорес із доходом понад 1 млрд R$ у 2025 році, але лише 2% в останньому опитуванні шанувальників Датафолья; саме шанувальники дають найбільший розрив.
Джерело ↗ - 6Васко да Гама
Третє місце в чинній моделі сили, але тринадцяте за доходами: розрив у 10 місць, який підіймають сильніші результати та велика кількість вболівальників.
Джерело ↗ - 7Коринтианс
Друга за розміром серед опитаних у Бразилії фанбаза, але чотирнадцяте місце за силою команди: розрив у 12 місць, найбільший серед цих десяти.
Джерело ↗ - 8Сантос
Восьме за доходами і десяте за силою команди зараз: невеликий розрив у 2 місця, попри значно нерівніший сезон у лізі.
Джерело ↗ - 9Ботафогу
Третє за сукупними доходами 2025 року, але тринадцяте за силою команди зараз: розрив у 10 місць, який посилює вплив продажу гравців на доходи.
Джерело ↗ - 10Атлетіко Мінейро
Три його позиції стоять близько одна до одної: приблизно дев'яте за вболівальниками, десяте за доходами і одинадцяте за силою, тож найбільший розрив становить близько 2 місць.
Джерело ↗
Що помітив ChatGPT
Порядок змінюється найбільше, якщо дивитися насамперед на вболівальників: Коринтианс піднімається з сьомого місця тут до другого в національному опитуванні Datafolha.
Лише за чинною силою команди Васко третій, а Коринтианс чотирнадцятий у жовтневій таблиці Statz.
Лише за сукупними доходами Ботафогу третій; без продажу гравців він переходить на шосте місце за порівнянням EY.
🇺🇸 Gemini10 місць
Те саме питання, відповідь одного ШІ — Gemini. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Фламенго
Фламенго лідирує за всіма трьома опорами одночасно: ідеальний розрив 0 місць як безперечний лідер Бразилії за вболівальниками (21%), доходами (R$ 1,33 млрд) і силою команди за Опта.
- 2Пальмейрас
Пальмейрас має надзвичайно малий розрив в 1 місце між своїм 2-м місцем за фінансами (R$ 1,27 млрд) і 3-м місцем за часткою в опитуваннях шанувальників (7%). Дисципліновану роботу він перетворює на найстабільнішу в Південній Америці машину для трофеїв.
- 3Коринтианс
У Коринтианса помітний розрив у 6 місць між національною підтримкою вболівальників (№2, 14%) і формою на полі (8-ме місце), який посилюють зобов'язання на R$ 2 млрд попри дохід понад R$ 1,1 млрд.
- 4Сан-Паулу
Сан-Паулу має найзбалансованіший традиційний профіль Бразилії: розрив лише 1 місце за всіма напрямами, 4-те за вболівальниками (6%), 4-те за доходами (R$ 680 млн) і 5-те за силою команди за Опта.
- 5Атлетико Мінейру
Гало на 4 місця випереджає свою національну частку вболівальників (№7, 2%), спираючись на сучасну Арену MRV і підтримку SAF (футбольного товариства-власника), і посідає 3-тє місце в чинній силі команд Серії A.
- 6Ботафогу
Завдяки Eagle Football Джона Текстора Ботафогу має найбільший розрив у бразильському футболі: 8 місць між його 4-м місцем за силою команди за Опта і 12-м місцем за часткою вболівальників за опитуванням (1%).
- 7Флуміненсе
Флуміненсе випереджає свою національну частку вболівальників (2%) на 3 позиції, перетворивши титул Кубка Лібертадорес 2023 року і продаж молодих гравців на доходи R$ 430 млн і 6-те місце за силою команди.
- 8Греміу
Завдяки великій південній вірності (3% по країні, 5-те в опитуваннях) Греміу має від'ємний розрив у 4 місця: після нестабільних ліг він опустився на 9-те місце за силою команди за Опта.
- 9Інтернасьйонал
Інтернасьйонал тримає тісний розрив у 2 місця між 7-м місцем за силою на полі і 9-м за фінансовими надходженнями (R$ 380 млн), залишаючись конкурентоспроможним поруч із гігантами Сан-Паулу на скромних телевізійних правах.
- 10Крузейру
Національна частка вболівальників Крузейру (4%, 6-те місце) випереджає його фінансові доходи і силу команди від SAF на 4 місця: це повільний шлях назад до еліти після трьох років у Серії B.
🇺🇸 Nemotron10 місць
Те саме питання, відповідь одного ШІ — Nemotron. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Фламенго
Лідирує за двома з трьох опор, доходами і вболівальниками, і входить до топ-5 за Опта попри перехідний сезон 2026 року
- 2Пальмейрас
Нинішній король Північнийї Америки: №1 за Опта серед бразильських клубів, доходи і вболівальники в першій трійці
- 3Сан-Паулу
Доходний важковаговик (2-ге місце) з величезною фанбазою (3-тє), але рейтинг за Опта потягнули нестабільні результати в лізі 2026 року
- 4Коринтианс
Гіганти за вболівальниками (2-ге місце в країні), але розрив за доходами з першою двійкою зріс у 2025 році, а рейтинг за Опта відображає сезон 2026 року без трофеїв
- 5Атлетико Мінейру
Стабільно в топ-5 за всіма трьома опорами: найзбалансованіший «великий клуб» поза віссю Ріо — Сан-Паулу
- 6Інтернасьйонал
Доходи і фанбаза в топ-6, але рейтинг за Опта занижений через ранній виліт з Лібертадорес і середній результат у Бразильєйро
- 7Греміу
Фанбаза перевищує вагу доходів: 5-те за вболівальниками при 8-му за грошима, а рейтинг за Опта стабілізується після перебудови 2025 року
Джерело ↗ - 8Флуміненсе
Чинний півфіналіст Лібертадорес, але доходи лише 10-ті, а фанбаза 12-та: «переможець гігантів» з невеликою базою
- 9Сантос
Історичний гігант, що зараз у Серії B (2026), але фанбаза лишається 6-ю в країні, а доходи обвалилися після пониження в класі
- 10Крузейру
Зростання доходів завдяки SAF (6-те місце) і 7-ма фанбаза, але рейтинг за Опта відстає після двох середніх фінішів у Серії A
🇨🇳 MiMo10 місць · нотаток: 3
Те саме питання, відповідь одного ШІ — MiMo. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Фламенго (Бразилія)
21,9% Бразилії підтримують Фламенго: це більше вболівальників, ніж у Коринтианса і Сан-Паулу разом, і єдиний бразильський клуб у Money League від Делойт (31-й).
Джерело ↗ - 2Пальмейрас (Бразилія)
Пальмейрас — клуб №1 у КОНМЕБОЛ і рекордний 12-разовий чемпіон Бразилії, але натовп у нього лише 4-й за розміром (7,7%).
Джерело ↗ - 3Крузейру (Бразилія)
Склад Крузейру — 3-й за вартістю в Бразилії (€185,9 млн), тобто більш ніж удвічі дорожчий за склад Сан-Паулу, а от вболівальників у нього лише 6-те місце.
Джерело ↗ - 4Баія (Бразилія)
Єдиний клуб поза традиційною Великою дванадцяткою, що входить до топ-5 Бразилії на полі у 2026 році: 5-те місце з 49 очками.
Джерело ↗ - 5Коринтианс (Бразилія)
У Коринтианса другий за розміром натовп Бразилії (14,2%), а в таблиці 2026 року він 16-й: розрив у 14 місць, найбільший серед великих клубів.
Джерело ↗ - 6Флуміненсе (Бразилія)
4-те місце в Бразилії і півфіналіст Лібертадорес 2026 року, але натовп лише 11-й за розміром (7,2 млн): результати випереджають бренд.
Джерело ↗ - 7Васко да Гама (Бразилія)
5-й за розміром натовп (6,2%) і 5-й за вартістю склад (€151 млн), але 14-те місце в таблиці 2026 року.
Джерело ↗ - 8Атлетико Мінейру (Бразилія)
Найстабільніший великий клуб за трьома показниками: 7-ме на полі, 8-ме за вболівальниками, 10-те за вартістю складу. Жодного розриву більше ніж у 3 місця.
- 9Сан-Паулу (Бразилія)
3-й за розміром натовп (9,9%) при складі вартістю лише €83 млн і 13-му місці в Серії A: фанбаза переживає фінансовий баланс.
- 10Сантос (Бразилія)
Клуб Пеле 8-й на полі і 9-й за вартістю складу, але лише 12-й за натовпом (6,6 млн): історія без сучасних вболівальників.
Джерело ↗
Що помітив MiMo
Фламенго — єдиний клуб, що перемагає за всіма трьома показниками одразу: 1-ше за вболівальниками (21,9%), 1-ше в таблиці 2026 року, 2-ге за вартістю складу, і єдиний бразильський клуб у Money League від Делойт (31-й у світі).
Васко випереджає Крузейру за 5-те місце серед вболівальників лише на 0,1 процентного пункту (6,2% проти 6,1%): найкрихкіше число в будь-якому бразильському опитуванні вболівальників.
Якщо ранжувати лише за фанбазою, порядок такий: Фламенго, Коринтианс, Сан-Паулу, Пальмейрас; якщо лише за чинною силою, то Фламенго, Пальмейрас, Флуміненсе, Баія. Питання «найбільшого клубу» має три різні правильні відповіді.
🇨🇳 Qwen10 місць · нотаток: 1
Те саме питання, відповідь одного ШІ — Qwen. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Фламенго
Мінімальний розрив 1 місце: стабільно 1-ше або 2-ге за всіма трьома показниками, що закріплює їх статус рідкісної трійної загрози бразильського футболу.
Джерело ↗ - 2Пальмейрас
Розрив 2 місця: безперечно найсильніша команда на полі (№1), але її банківський рахунок і фанбаза значно відстають від суперниці.
Джерело ↗ - 3Сан-Паулу
Розрив 0 місць: зразок балансу, ідеально 4-те за силою, грошима і вболівальниками.
Джерело ↗ - 4Коринтианс
Великий розрив у 7 місць: 2-га за розміром фанбаза і 3-й найбагатший клуб, але чинна сила складу поза першою вісімкою (9-те).
Джерело ↗ - 5Ботафогу
Розрив 9 місць, що пояснюється сучасним володінням: топ-3 за силою і доходами під управлінням SAF, але 12-те місце за історичною підтримкою вболівальників.
Джерело ↗ - 6Флуміненсе
Розрив 5 місць: нещодавні чемпіони Лібертадорес з топ-5 за силою і доходами, але лише 10-та за розміром фанбаза.
- 7Інтернасьйонал
Розрив 1 місце: стабільний гігант, що тримає майже ідеальну рівновагу між солідними результатами на полі, доходами в топ-7 і вірною фанбазою.
Джерело ↗ - 8Атлетіко Мінейро
Розрив 3 місця: масові інвестиції і 6-те місце за доходами зараз випереджають 9-те місце за фанбазою та коливальну силу складу.
- 9Греміу
Розрив 0 місць: безперечний король Північнийї Бразилії, стабільно 8-й за всіма трьома національними показниками.
- 10Васко да Гама
Розрив 6 місць: 5-та за розміром фанбаза в країні, але доходи і рейтинги сили за Опта ставлять його поза першою одинадцяткою.
Джерело ↗
Що помітив Qwen
Фінансова перевага Фламенго вражає: їхні доходи 2025 року (R$ 2,08 млрд) майже вдвічі більші за доходи Сан-Паулу, що робить їх справді «найбільшим» клубом за тими показниками, які найважливіші для світової гри.
🇨🇳 DeepSeek10 місць
Те саме питання, відповідь одного ШІ — DeepSeek. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Фламенго
Лідирує за всіма трьома показниками: №1 за фанбазою (22%), №1 за доходами (€202,7 млн) і №1 за рейтингом Опта серед бразильських клубів. Єдиний клуб, що очолює кожен критерій.
- 2Пальмейрас
Найбільший розрив між місцем за фанбазою (3-є, 7%) і місцем за силою команди (2-ге, 90,4 за Опта): клуб, чия перевага на полі й фінансова міць значно перевершують національну підтримку.
- 3Коринтианс
Друга за розміром фанбаза в Бразилії (14%), але лише 8-ма за доходами і 5-та за рейтингом Опта: найбільший розрив між народною підтримкою і нинішнім спортивним та фінансовим становищем.
- 4Крузейру
Сильний рейтинг Опта (3-тє в Бразилії) і солідна фанбаза (4-та, 4%), але доходи (R$ 599 млн) значно відстають від трійки лідерів: сила клубу на полі зараз перевищує його фінансові можливості.
- 5Флуміненсе
Доходи перевищили R$ 1 млрд у 2025 році, але його фанбаза (2%) становить частку від фанбази Коринтианса: фінансовий масштаб клубу значно більший, ніж його національна підтримка.
- 6Сан-Паулу
Третя за розміром фанбаза (6%) і перший клуб, що подолав R$ 1 млрд доходів (2025), але рейтинг Опта ставить його поза топ-5 Бразилії: найбільший розрив між історичною і фінансовою вагою та нинішньою силою на полі.
- 7Ботафогу
Доходи R$ 1,44 млрд у 2025 році значною мірою забезпечені R$ 733 млн від продажу гравців: разовий стрибок, що маскує меншу постійну фанбазу (1%) і нестабільний рейтинг Опта.
- 8Атлетико Мінейру
П'ята за розміром фанбаза (2%), але доходи близько R$ 800 млн і рейтинг Опта, що ставить клуб поза топ-5 Бразилії: його регіональна підтримка перевершує національну конкурентну позицію.
- 9Греміу
Фанбаза (3%) більша, ніж можна було б очікувати за доходами (R$ 576 млн прогнозу на 2026 рік) і рейтингом Опта: один із найочевидніших прикладів, коли вболівальники є найсильнішою перевагою клубу.
- 10Інтернасьйонал
Фанбаза (2%) його найсильніший показник; доходи (R$ 516 млн прогнозу на 2026 рік) і рейтинг Опта ставлять його в гурт наздоганяючих: підтримка більша за його нещодавню віддачу на полі чи у фінансах.
Джерело ↗
🇨🇳 Ernie10 місць · нотаток: 1
Те саме питання, відповідь одного ШІ — Ernie. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Фламенго (Бразилія, 2026)
Топ-2 за всіма трьома категоріями, жодного розриву більше 2 позицій
Джерело ↗ - 2Пальмейрас (Бразилія, 2026)
Чинний півфіналіст Лібертадорес, лідирує в рейтингу ефективності Серії A
Джерело ↗ - 3Коринтианс (Бразилія, 2026)
3-тя за розміром фанбаза, сила команди відстає на 5 позицій від частки вболівальників
Джерело ↗ - 4Сан-Паулу (Бразилія, 2026)
Збалансована фінішна топ-5 за силою, доходами і вболівальниками
- 5Атлетико Мінейру (Бразилія, 2026)
Топ-6 за всіма трьома категоріями, мінімальні коливання місць
Джерело ↗ - 6Крузейру (Бразилія, 2026)
Сила команди 3-тя, на 3 позиції вище, ніж його місце за фанбазою
Джерело ↗ - 7Флуміненсе (Бразилія, 2026)
Півфіналіст Лібертадорес, топ-5 за силою попри помірні доходи
Джерело ↗ - 8Атлетіко Паранаенсе (Бразилія, 2026)
Топ-6 за силою команди, випереджає свої місця за доходами і фанбазою
Джерело ↗ - 9Ботафогу (Бразилія, 2026)
Чемпіон Серії A 2024 року, стабільна топ-10 за всіма трьома показниками
Джерело ↗ - 10Баія (Бразилія, 2026)
Найшвидше зростаюча регіональна фанбаза, скорочує відрив від прибережних суперників
Джерело ↗
Що помітив Ernie
Фламенго — єдиний клуб, що входить до топ-2 за силою, доходами і фанбазою, тож за цим збалансованим середнім він загальновизнаний найбільший клуб Бразилії.