Назад до тренду дня: Ймовірні стартові склади та травмовані чи дискваліфіковані гравці на цих вихідних у Прем'єр-лізі
Рейтинг Poly · з тренду дня

Таблиця очікуваних очок Прем'єр-ліги 2026-27 після 6 матчів

Манчестер Сіті виграв усі шість матчів і має 18 очок, але моделі очікуваних очок (xPts) дають йому лише 10,9–12,9. Ноттінгем Форест, що на 15-му місці, має другий найкращий показник за співвідношенням xG і рахунку.

  • №1: Ноттінгем Форест
  • 10 місць

01Підсумковий список

Провідні ШІ незалежно склали свої списки з десяти місць. Нагорі — один підсумок, який легко перевірити: у кожного місця є причина, джерело та список ШІ, які його включили.

Яскрава плашка — цей ШІ включив пункт у свій список. Тьмяна — не включив.

  1. 1

    Ноттінгем Форест

    Форест на 15-му місці з 5 очками, але другий у таблиці xG-рахунку з 12 очками, найбільший розрив: 13 місць. Вони забили 5 голів з 10,5 xG.

    Увімкнули: Claude, ChatGPT, Grok, Gemini, MiMo, DeepSeek. Не увімкнули: Meta.

    У їхніх списках: Claude: 4 · ChatGPT: 1 · Grok: 1 · Gemini: 7 · MiMo: 7 · DeepSeek: 1

    Що відзначив кожен ШІ 6
    • Claudeмісце 4

      Таблиця xG-рахунку Squawka дає їм 12 очок проти 5 реальних, і в усіх трьох домашніх матчах вони не забили жодного гола.

      Джерело ↗
    • ChatGPTмісце 1

      15-те місце насправді, але другі в таблиці xG-рахунку Squawka: зміна на 13 місць через п'ять голів з приблизно десяти очікуваних.

      Джерело ↗
    • Grokмісце 1

      5 очок фактично проти ~11,4 xPts, найбільший недобір; високий xG, але слабка реалізація.

      Джерело ↗
    • Geminiмісце 7

      Тримаються на тонких межах на 8-му місці (10 очок), пропустивши 10,4 xGA, що дає надлишок +3,1 очка.

    • MiMoмісце 7

      П'ять голів з 10,13 xG: «хиткий» Форест — наймарнотратніша атака дивізіону, і таблиця недооцінює їхню гру.

      Джерело ↗
    • DeepSeekмісце 1

      За фактом 15-ті, за очікуваними очками 3-ті: різниця в 10 місць і нестача шести очок. Найочевидніша «невезуча» команда в лізі.

      Джерело ↗
    6 ШІ поставили сюди
  2. 2

    Манчестер Сіті

    Сіті має ідеальні 18 очок при 10,9–12,9 xPts у трьох моделях, а в таблиці за округленим xG — лише 5-те місце. Вони також мають найкращу в лізі реалізацію (19,1%), тож це частково майстерність у завершенні, а не чисте везіння.

    Увімкнули: Claude, ChatGPT, Grok, Gemini, DeepSeek. Не увімкнули: Meta, MiMo.

    У їхніх списках: Claude: 10 · ChatGPT: 2 · Grok: 3 · Gemini: 6 · DeepSeek: 2

    Що відзначив кожен ШІ 5
    • Claudeмісце 10

      6 перемог, 18 очок, різниця голів +11, а після п'яти матчів найкращі в лізі xG без пенальті за удар (0,15) та реалізація (19,1%). Це схоже на сталу майстерність у завершенні, а не на везіння.

      Джерело ↗
    • ChatGPTмісце 2

      Шість перемог у шести матчах, але лише 5-ті в таблиці округленого xG; Statz рахує незвичайний надлишок +7,1 очка.

      Джерело ↗
    • Grokмісце 3

      18 очок фактично проти ~11,7 xPts, найбільше перевиконання завдяки точній реалізації.

      Джерело ↗
    • Geminiмісце 6

      Бездоганно на папері: 18 очок з 18. Сіті на +3,4 очка попереду свого базового рівня 14,6 xPts за Opta.

      Джерело ↗
    • DeepSeekмісце 2

      Ідеальні 18 очок з 18, але xPts Opta має їх близько 11, це найбільше перевиконання очок у дивізіоні.

      Джерело ↗
    5 ШІ поставили сюди
  3. 3

    Борнмут

    Борнмут на 18-му місці з 3 очками, але 8-й у таблиці округленого xG, і вони втратили рекордні для ліги 9 очок з виграшних позицій. Моделі xPts розходяться в розриві: Statz 9,2, The Fishy 6,5.

    Увімкнули: Claude, ChatGPT, Grok, MiMo, DeepSeek. Не увімкнули: Meta, Gemini.

    У їхніх списках: Claude: 3 · ChatGPT: 3 · Grok: 2 · MiMo: 5 · DeepSeek: 7

    Що відзначив кожен ШІ 5
    • Claudeмісце 3

      6,95 xPts, але 3 очки і жодної перемоги; до того ж вони втратили дев'ять очок з виграшних позицій.

      Джерело ↗
    • ChatGPTмісце 3

      Три реальних очки проти 9,2 очок за Statz xPts; Squawka переводить Борнмут з 18-го на 8-ме місце.

      Джерело ↗
    • Grokмісце 2

      3 очки фактично проти ~9,35 xPts; створюють моменти, але не забивають.

      Джерело ↗
    • MiMoмісце 5

      18-ті з трьома очками, хоча вони в чотирьох із п'яти матчів вели в рахунку і втратили найбільше в лізі дев'ять очок з виграшних позицій.

      Джерело ↗
    • DeepSeekмісце 7

      18-ті в таблиці, але дев'яті за різницею xG і 7,9 xPts, найбільше занижена позиція після Форест.

      Джерело ↗
    5 ШІ поставили сюди
  4. 4

    Сандерленд

    Сандерленд на 17-му місці в реальній таблиці, але 6-й у таблиці xG-рахунку, різниця 11 місць. Їхні 4 очки порівнюються з 7,64 xPts за даними Opta після п'яти матчів.

    Увімкнули: Claude, ChatGPT, Grok, MiMo, DeepSeek. Не увімкнули: Meta, Gemini.

    У їхніх списках: Claude: 2 · ChatGPT: 4 · Grok: 6 · MiMo: 3 · DeepSeek: 10

    Що відзначив кожен ШІ 5
    • Claudeмісце 2

      xPts 7,64 при не більше ніж 4 реальних очках: найбільший розрив у бік невезіння в даних The Analyst.

      Джерело ↗
    • ChatGPTмісце 4

      17-те місце в реальній таблиці, але шосте в реконструкції xG від Squawka, з різницею 11 місць.

      Джерело ↗
    • Grokмісце 6

      4 очки фактично проти ~8,45 xPts; сильний xG не підкріплений результатами.

      Джерело ↗
    • MiMoмісце 3

      17-те місце в реальній таблиці, 6-те в таблиці xG-рахунку Squawka. Перестановка на 11 місць, якої не має жоден інший клуб.

      Джерело ↗
    • DeepSeekмісце 10

      17-те місце в таблиці, 10-те за різницею xG і 7,9 xPts, занижено на сім місць.

      Джерело ↗
    5 ШІ поставили сюди
  5. 5

    Манчестер Юнайтед

    Манчестер Юнайтед на 13-му місці з 6 очками, але 4-й і за xPts Opta (8,3 після 5-го туру), і в таблиці округленого xG. Вони взяли найбільше ударів у лізі (113) при п'ятій найнижчій реалізації.

    Увімкнули: Claude, ChatGPT, Grok, Gemini, MiMo, DeepSeek. Не увімкнули: Meta.

    У їхніх списках: Claude: 5 · ChatGPT: 6 · Grok: 9 · Gemini: 1 · MiMo: 1 · DeepSeek: 4

    Що відзначив кожен ШІ 6
    • Claudeмісце 5

      Найбільше дотиків у штрафному майданчику суперника (182) і найменше пропущених (92), але 13-те місце з 6 очками; таблиця xG у Squawka ставить їх на 11-му.

      Джерело ↗
    • ChatGPTмісце 6

      Реально 13-ті, але четверті за округленим xG, з позитивною базовою різницею xG попри нульову фактичну різницю голів.

      Джерело ↗
    • Grokмісце 9

      6 очок фактично проти ~8,9 xPts; високий xG, але менше очок.

      Джерело ↗
    • Geminiмісце 1

      Ідуть на 11-му місці з 8 очками, хоча модель Opta ставить їх 4-ми з 11,4 xPts, великий недобір −3,4 очка.

    • MiMoмісце 1

      П'яті за xG і перші в дереві очікуваних очок Opta, але 12-ті в таблиці: найбільший розрив удачі в лізі, −4,2 очка.

      Джерело ↗
    • DeepSeekмісце 4

      13-ті в таблиці, але 4-ті за різницею xG: занижена позиція на дев'ять місць. Це робить їх найбільшою командою «гра добра, результати погані» після Форест.

      Джерело ↗
    6 ШІ поставили сюди
  6. 6

    Ньюкасл Юнайтед

    Ньюкасл Юнайтед мав 8 очок при 4,01 xPts за Opta після п'яти матчів, найнижчий xPts у лізі. Після шести матчів Statz дає різницю лише +2,0, тож вона скорочується.

    Увімкнули: Claude, MiMo, DeepSeek. Не увімкнули: ChatGPT, Meta, Grok, Gemini.

    У їхніх списках: Claude: 1 · MiMo: 2 · DeepSeek: 3

    Що відзначив кожен ШІ 3
    • Claudeмісце 1

      8 очок при 4,01 xPts після п'яти матчів, найнижчий xPts у лізі. Ніщо інше в даних не має такого розриву в бік везіння.

      Джерело ↗
    • MiMoмісце 2

      Дев'яті в реальній таблиці, останні за очікуваними очками в двох різних моделях, і вони програли битву xG у кожному матчі.

      Джерело ↗
    • DeepSeekмісце 3

      11-ті в таблиці, 19-ті за різницею xG і 20-ті за xPts. Таблиця завищує Ньюкасл Юнайтед на вісім місць.

      Джерело ↗
    3 ШІ поставили сюди
  7. 7

    Тоттенгем Готспур

    Тоттенгем на 19-му місці без перемог, але 9-й у таблиці округленого xG, а xPts Opta піднімає їх з 20-го на 12-те. Їхня різниця xG −1,94 показує, що частина проблеми реальна.

    Увімкнули: ChatGPT, Grok, Gemini, MiMo, DeepSeek. Не увімкнули: Claude, Meta.

    У їхніх списках: ChatGPT: 7 · Grok: 5 · Gemini: 8 · MiMo: 4 · DeepSeek: 8

    Що відзначив кожен ШІ 5
    • ChatGPTмісце 7

      Лише три голи в шести матчах: дев'ять очок за округленим xG у Squawka піднімуть Тоттенгем на десять місць угору.

      Джерело ↗
    • Grokмісце 5

      3 очки фактично проти ~7,7 xPts; старт без перемог, але якісніші моменти.

      Джерело ↗
    • Geminiмісце 8

      7-ма з 10 очками, попри четверту найкращу чисту різницю xG в лізі (+4,2).

      Джерело ↗
    • MiMoмісце 4

      Без перемог після шести матчів, але 12-ті за xPts Opta і 10-ті за пропущені xG. Таблиця карає Тоттенгем набагато жорсткіше, ніж цифри.

      Джерело ↗
    • DeepSeekмісце 8

      19-ті в таблиці, але очікувані очки дають 5,7, а модель FotMob — вісім. Занижено менше, ніж виглядає таблиця.

      Джерело ↗
    5 ШІ поставили сюди
  8. 8

    Фулгем

    Фулгем унизу з 2 очками, але Statz дає їм 8,0 xPts (−6,0), а таблиця округленого xG ставить їх 13-ми.

    Увімкнули: ChatGPT, Grok, DeepSeek. Не увімкнули: Claude, Meta, Gemini, MiMo.

    У їхніх списках: ChatGPT: 5 · Grok: 4 · DeepSeek: 9

    Що відзначив кожен ШІ 3
    • ChatGPTмісце 5

      Останні з двома очками, але Statz зараховує Фулгему 8,0 xPts. Метод округленого xG підняв би їх на 13-те місце.

      Джерело ↗
    • Grokмісце 4

      2 очки фактично проти ~6,8 xPts; позиція занижує їхні базові показники.

      Джерело ↗
    • DeepSeekмісце 9

      Останні в таблиці з двома очками, але 14-ті за різницею xG: шість місць занижено.

      Джерело ↗
    3 ШІ поставили сюди
  9. 9

    Галл Сіті

    Галл Сіті 8-й з 9 очками, але 17-й у таблиці округленого xG. Вони мають +2 різниці голів при −2,13 різниці xG і найнижчий показник атак з розвитку гри за сезон Прем'єр-ліги з 2018-19.

    Увімкнули: Claude, ChatGPT, Grok, DeepSeek. Не увімкнули: Meta, Gemini, MiMo.

    У їхніх списках: Claude: 7 · ChatGPT: 8 · Grok: 7 · DeepSeek: 6

    Що відзначив кожен ШІ 4
    • Claudeмісце 7

      9 очок і 8-ме місце, попри найнижчий показник атак з розвитку гри (0,4 за матч) за сезон Прем'єр-ліги з 2018-19. Оцінено за статистикою; показника xPts не знайдено.

      Джерело ↗
    • ChatGPTмісце 8

      Восьме місце за фактичними результатами, але 17-те в таблиці xG-рахунку. Зміна на 8–9 місць залежно від способу порівняння.

      Джерело ↗
    • Grokмісце 7

      9 очок фактично проти ~6,05 xPts, перевиконання порівняно з якістю моментів.

      Джерело ↗
    • DeepSeekмісце 6

      Восьмі в таблиці, 15-ті за різницею xG і 16-ті за xPts, завищення на сім місць.

      Джерело ↗
    4 ШІ поставили сюди
  10. 10

    Челсі

    Челсі забив 15 голів з 8,12 xG, найбільший надлишок реалізації в лізі. Вони на 6-му місці в реальній таблиці, але 12-ті в таблиці округленого xG.

    Увімкнули: ChatGPT, Grok, Gemini, MiMo. Не увімкнули: Claude, Meta, DeepSeek.

    У їхніх списках: ChatGPT: 9 · Grok: 8 · Gemini: 2 · MiMo: 6

    Що відзначив кожен ШІ 4
    • ChatGPTмісце 9

      У Челсі 15 голів при лише 8,12 xG за Squawka, найбільший позитивний розрив у реалізації в лізі.

      Джерело ↗
    • Grokмісце 8

      10 очок фактично проти ~7,2 xPts; ефективні біля воріт.

      Джерело ↗
    • Geminiмісце 2

      Третє місце з 13 очками, але симуляції ударів Opta дають їм лише 9,2 xPts (8-ме місце).

    • MiMoмісце 6

      15 голів з 8,84 xG, перевиконання на +6,2, найбільше в лізі. Саме це пояснює, чому вони вище за свою гру.

      Джерело ↗
    4 ШІ поставили сюди

02Варто знати

Що помітили ШІ, поки складали список.

Арсенал на 2-му місці в реальній таблиці, але першим у таблиці округленого xG, з найкращою різницею xG (+4,04) і лише 4,7 xG пропущено. Друге місце його недооцінює.

Помітили:
Увімкнули: Claude, ChatGPT, MiMo. Не увімкнули: Meta, Grok, Gemini, DeepSeek.
Джерело ↗

Перемога Челсі 5:1 над Борнмутом за округленим xG була б нічиєю 1:1. Один гарячий день у реалізації може спотворити ранні таблиці.

Помітили:
Увімкнули: ChatGPT. Не увімкнули: Claude, Meta, Grok, Gemini, MiMo, DeepSeek.
Джерело ↗

Ковентрі Сіті забив один гол з 4,88 xG, найбільший недобір у лізі, але має 6 очок.

Помітили:
Увімкнули: Claude. Не увімкнули: ChatGPT, Meta, Grok, Gemini, MiMo, DeepSeek.
Джерело ↗

Брайтон має найкращу різницю голів у лізі (+13), краще за +11 у Манчестер Сіті, але на 3-му місці з 13 очками.

Помітили:
Увімкнули: Claude. Не увімкнули: ChatGPT, Meta, Grok, Gemini, MiMo, DeepSeek.
Джерело ↗

Джерела охоплюють різні дати. Публічні дані xPts від Opta закінчуються 5-м туром, тоді як реальна таблиця — після 6-го туру, а одна копія таблиці Squawka датована 4-м туром.

Помітили:
Увімкнули: Claude, DeepSeek. Не увімкнули: ChatGPT, Meta, Grok, Gemini, MiMo.
Джерело ↗

03Що питають люди

Як працює таблиця Прем'єр-ліги?

Перемога дає 3 очки, нічия — 1, поразка — 0. Команди ранжують за очками, потім за різницею голів, потім за забитими голами; після шести матчів «Сіті» лідирують з 18 очками.

Джерело ↗
Що таке таблиця Прем'єр-ліги?

Це турнірна таблиця 20 клубів вищого дивізіону за сезон із 38 турів. Після шести турів «Манчестер Сіті» має 18 очок, «Арсенал» — 15, «Брайтон» — 13.

Джерело ↗
Можете показати таблицю Прем'єр-ліги?

Перші шість після шести турів: «Манчестер Сіті» — 18, «Арсенал» — 15, «Брайтон» — 13, «Брентфорд» — 10, «Евертон» — 10 і «Челсі» — 10. «Фулгем» останній із 2 очками.

Джерело ↗
Чи завершилася Прем'єр-ліга?

Ні. Зіграно лише 6 із 38 турів, а 7-й тур триває з 17 по 19 жовтня 2026 року.

Джерело ↗

04Як рахували

Простими словами, без формул.

1Питання

10 команд Прем'єр-ліги, чия позиція в таблиці найсильніше переоцінює або недооцінює їхню гру після шести турів

2Чому ця тема

Читач бачить, які клуби мають більше очок, ніж свідчить їхня гра, а які — менше, і де два методи розрахунку xG розходяться щодо одного клубу. Жодна окрема таблиця цього не показує.

3Де це застосовно

Прем'єр-ліга 2026–27, після шести турів

4На що дивилися

  • Різниця очок між фактичною таблицею та очікуваними очками (xPts) Opta
  • Різниця місць між фактичною таблицею та рейтингом за різницею xG
  • Згода чи незгода між методом xPts від Opta та методом підрахунку рахунку з округленими xG
  • Напрям: пощастило чи не пощастило, щоб були охоплені обидва кінці таблиці
  • Прем'єр-ліга (офіційна таблиця) — фактичні очки та різниця голів після шести турів
  • The Analyst (Opta) xPts — очікувані очки з імовірностей результатів ударів; останні публічні дані після 5-го туру
  • Таблиця Squawka / Opta за рахунком з xG — кожен матч відтворено з округлених xG, потім переведено в очки; оновлено 13 жовтня після шести турів
  • Таблиця xPts від Statz — очікувані очки, xG і xGA для всіх 20 клубів за шість матчів

5Хто ставив місця

Провідні ШІ: Claude, ChatGPT, Meta, Grok, Gemini, MiMo, DeepSeek. Кожен сам склав свій список із десяти місць і до кожного місця назвав джерело.

6Як зведено місця

Те саме, назване різними ШІ по-різному, рахували як одне. Що більше ШІ включили пункт до свого списку і що вище поставили, то вище його місце. «Згода ШІ» показує, у скількох ШІ цей пункт був у власному списку. Джерела — лише ті, що знайшли самі ШІ, нічого не додано вручну.

05Список кожного ШІ окремо

🇺🇸 Claude10 місць · нотаток: 4

Те саме питання, відповідь одного ШІ — Claude. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.

  1. 1
    Ньюкасл Юнайтед

    8 очок при 4,01 xPts після п'яти матчів, найнижчий xPts у лізі. Ніщо інше в даних не має такого розриву в бік везіння.

    Джерело ↗
  2. 2
    Сандерленд

    xPts 7,64 при не більше ніж 4 реальних очках: найбільший розрив у бік невезіння в даних The Analyst.

    Джерело ↗
  3. 3
    Борнмут

    6,95 xPts, але 3 очки і жодної перемоги; до того ж вони втратили дев'ять очок з виграшних позицій.

    Джерело ↗
  4. 4
    Ноттінгем Форест

    Таблиця xG-рахунку Squawka дає їм 12 очок проти 5 реальних, і в усіх трьох домашніх матчах вони не забили жодного гола.

    Джерело ↗
  5. 5
    Манчестер Юнайтед

    Найбільше дотиків у штрафному майданчику суперника (182) і найменше пропущених (92), але 13-те місце з 6 очками; таблиця xG у Squawka ставить їх на 11-му.

    Джерело ↗
  6. 6
    Іпсвіч Таун

    Три перемоги і три поразки, різниця голів −3, але 10-те місце з 9 очками завдяки двом переможним голам на компенсований час.

    Джерело ↗
  7. 7
    Галл Сіті

    9 очок і 8-ме місце, попри найнижчий показник атак з розвитку гри (0,4 за матч) за сезон Прем'єр-ліги з 2018-19. Оцінено за статистикою; показника xPts не знайдено.

    Джерело ↗
  8. 8
    Ковентрі Сіті

    Один гол з 4,88 xG після п'яти матчів (−3,88, найбільший недобір у лізі), але 6 очок, тож результати випереджають реалізацію.

    Джерело ↗
  9. 9
    Арсенал

    Другі з 15 очками і різницею голів +5. Таблиця xG у Squawka ставить їх першими з 13, тож вони трохи попереду своєї гри.

    Джерело ↗
  10. 10
    Манчестер Сіті

    6 перемог, 18 очок, різниця голів +11, а після п'яти матчів найкращі в лізі xG без пенальті за удар (0,15) та реалізація (19,1%). Це схоже на сталу майстерність у завершенні, а не на везіння.

    Джерело ↗

Що помітив Claude

4,01 xPts у Ньюкасл Юнайтед — найнижчий у лізі, але в них 8 очок, тож місце, вище за гру, треба читати обережно.

Ковентрі Сіті забив один гол з 4,88 xG, найбільший недобір у лізі. Це свідчить про марнотратну реалізацію, яка має вирівнятися.

Різниця голів +13 у Брайтона — найкраща в лізі, краще за +11 у Манчестер Сіті, але вони на 3-му місці з 13 очками.

xG 4,56 у Астон Вілли — найнижчий у лізі після п'яти матчів.

🇺🇸 ChatGPT10 місць · нотаток: 4

Те саме питання, відповідь одного ШІ — ChatGPT. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.

  1. 1
    ФК Ноттінгем Форест — Прем'єр-ліга 2026–27

    15-те місце насправді, але другі в таблиці xG-рахунку Squawka: зміна на 13 місць через п'ять голів з приблизно десяти очікуваних.

    Джерело ↗
  2. 2
    ФК Манчестер Сіті — Прем'єр-ліга 2026–27

    Шість перемог у шести матчах, але лише 5-ті в таблиці округленого xG; Statz рахує незвичайний надлишок +7,1 очка.

    Джерело ↗
  3. 3
    АФК Борнмут — Прем'єр-ліга 2026–27

    Три реальних очки проти 9,2 очок за Statz xPts; Squawka переводить Борнмут з 18-го на 8-ме місце.

    Джерело ↗
  4. 4
    АФК Сандерленд — Прем'єр-ліга 2026–27

    17-те місце в реальній таблиці, але шосте в реконструкції xG від Squawka, з різницею 11 місць.

    Джерело ↗
  5. 5
    ФК Фулгем — Прем'єр-ліга 2026–27

    Останні з двома очками, але Statz зараховує Фулгему 8,0 xPts. Метод округленого xG підняв би їх на 13-те місце.

    Джерело ↗
  6. 6
    ФК Манчестер Юнайтед — Прем'єр-ліга 2026–27

    Реально 13-ті, але четверті за округленим xG, з позитивною базовою різницею xG попри нульову фактичну різницю голів.

    Джерело ↗
  7. 7
    ФК Тоттенгем Готспур — Прем'єр-ліга 2026–27

    Лише три голи в шести матчах: дев'ять очок за округленим xG у Squawka піднімуть Тоттенгем на десять місць угору.

    Джерело ↗
  8. 8
    АФК Галл Сіті — Прем'єр-ліга 2026–27

    Восьме місце за фактичними результатами, але 17-те в таблиці xG-рахунку. Зміна на 8–9 місць залежно від способу порівняння.

    Джерело ↗
  9. 9
    ФК Челсі — Прем'єр-ліга 2026–27

    У Челсі 15 голів при лише 8,12 xG за Squawka, найбільший позитивний розрив у реалізації в лізі.

    Джерело ↗
  10. 10
    ФК Брайтон енд Гоув Альбіон — Прем'єр-ліга 2026–27

    Треті в реальній таблиці та за округленим xG, але 18 голів Брайтона суттєво перевищують їхні 11,71 xG за Squawka.

    Джерело ↗

Що помітив ChatGPT

Покращення Ноттінгем Форест на 13 місць — найбільше в реконструйованій таблиці Squawka: другі за результатами xG, але 15-ті в реальності.

Ідеальний старт Манчестер Сіті з 18 очками перевищує 10,9 очікуваних очок за Statz на 7,1. Інша модель, The Fishy, оцінює менший, але все ж суттєвий надлишок: 5,1 очка.

Перемога Челсі 5:1 над Борнмутом — матч, який за округленими xG Opta від Squawka виглядає як 1:1. Одне яскраве виконання в завершенні може суттєво спотворити ранні висновки.

Арсенал другий у реальності, але перший у таблиці округленого xG Squawka з найкращою сирою різницею xG +4,04. Тому він не серед десяти найбільших хибних таблиць.

🇺🇸 Grok10 місць · нотаток: 3

Те саме питання, відповідь одного ШІ — Grok. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.

  1. 1
    Ноттінгем Форест

    5 очок фактично проти ~11,4 xPts, найбільший недобір; високий xG, але слабка реалізація.

    Джерело ↗
  2. 2
    Борнмут

    3 очки фактично проти ~9,35 xPts; створюють моменти, але не забивають.

    Джерело ↗
  3. 3
    Манчестер Сіті

    18 очок фактично проти ~11,7 xPts, найбільше перевиконання завдяки точній реалізації.

    Джерело ↗
  4. 4
    Фулгем

    2 очки фактично проти ~6,8 xPts; позиція занижує їхні базові показники.

    Джерело ↗
  5. 5
    Тоттенгем Готспур

    3 очки фактично проти ~7,7 xPts; старт без перемог, але якісніші моменти.

    Джерело ↗
  6. 6
    Сандерленд

    4 очки фактично проти ~8,45 xPts; сильний xG не підкріплений результатами.

    Джерело ↗
  7. 7
    Галл Сіті

    9 очок фактично проти ~6,05 xPts, перевиконання порівняно з якістю моментів.

    Джерело ↗
  8. 8
    Челсі

    10 очок фактично проти ~7,2 xPts; ефективні біля воріт.

    Джерело ↗
  9. 9
    Манчестер Юнайтед

    6 очок фактично проти ~8,9 xPts; високий xG, але менше очок.

    Джерело ↗
  10. 10
    Іпсвіч Таун

    9 очок фактично проти ~6,7 xPts; результати трохи випереджають очікування.

    Джерело ↗

Що помітив Grok

Перевищення Манчестер Сіті на +6,3 очка над xPts відображає безжальну реалізацію (16 голів з приблизно 12,6 xG), тоді як Форест і Борнмут на протилежному полюсі.

Метод округленого xG Squawka ставить Форест 2-м, а Сіті 5-м, і розходиться з імовірнісними xPts щодо масштабу для деяких команд.

Після лише шести турів розриви достатньо великі, щоб питання, чи це везіння, чи стабільна сила (реалізація, оборона), лишалося відкритим.

🇺🇸 Gemini10 місць · нотаток: 2

Те саме питання, відповідь одного ШІ — Gemini. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.

  1. 1
    Манчестер Юнайтед (2026–27)

    Ідуть на 11-му місці з 8 очками, хоча модель Opta ставить їх 4-ми з 11,4 xPts, великий недобір −3,4 очка.

  2. 2
    Челсі (2026–27)

    Третє місце з 13 очками, але симуляції ударів Opta дають їм лише 9,2 xPts (8-ме місце).

  3. 3
    Астон Вілла (2026–27)

    5-те місце з 12 очками при базовій чистій різниці xG лише −0,2 (11-те місце в лізі).

    Джерело ↗
  4. 4
    Арсенал (2026–27)

    Другі за фактом з 15 очками, але метрики Opta оцінюють їх як домінуючу силу ліги з 15,8 xPts і +8,4 різниці xG.

  5. 5
    Евертон (2026–27)

    На 16-му місці з лише 5 очками. Евертон, який добре стримує моменти суперника, мав би 7,9 xPts і 10-те місце.

    Джерело ↗
  6. 6
    Манчестер Сіті (2026–27)

    Бездоганно на папері: 18 очок з 18. Сіті на +3,4 очка попереду свого базового рівня 14,6 xPts за Opta.

    Джерело ↗
  7. 7
    Ноттінгем Форест (2026–27)

    Тримаються на тонких межах на 8-му місці (10 очок), пропустивши 10,4 xGA, що дає надлишок +3,1 очка.

  8. 8
    Тоттенгем Готспур (2026–27)

    7-ма з 10 очками, попри четверту найкращу чисту різницю xG в лізі (+4,2).

    Джерело ↗
  9. 9
    Брайтон енд Гоув Альбіон (2026–27)

    9-ті з 9 очками. Створення моментів Брайтона оцінює їх у 11,2 xPts, 5-те місце в очікуваній таблиці.

  10. 10
    Вулверхемптон Вондерерз (2026–27)

    На 18-му місці з трьома очками, але базові метрики оцінюють їхню гру в 6,1 xPts.

    Джерело ↗

Що помітив Gemini

Арсенал лідирує і за очікуваними очками Opta (15,8), і за чистою очікуваною різницею голів (+8,4), роблячи їх статистично найгострішою командою після шести турів.

Манчестер Юнайтед має найбільше від'ємне відхилення в Англії: створює моментів на рівні 4-го місця (11,4 xPts), але сидить 11-м з 8 очками.

🇨🇳 MiMo10 місць · нотаток: 4

Те саме питання, відповідь одного ШІ — MiMo. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.

  1. 1
    Розрив xPts «Манчестер Юнайтед» 2026–27

    П'яті за xG і перші в дереві очікуваних очок Opta, але 12-ті в таблиці: найбільший розрив удачі в лізі, −4,2 очка.

    Джерело ↗
  2. 2
    Розрив xPts «Ньюкасл Юнайтед» 2026–27

    Дев'яті в реальній таблиці, останні за очікуваними очками в двох різних моделях, і вони програли битву xG у кожному матчі.

    Джерело ↗
  3. 3
    Розрив xPts «Сандерленд» 2026–27

    17-те місце в реальній таблиці, 6-те в таблиці xG-рахунку Squawka. Перестановка на 11 місць, якої не має жоден інший клуб.

    Джерело ↗
  4. 4
    Розрив xPts «Тоттенгем Готспур» 2026–27

    Без перемог після шести матчів, але 12-ті за xPts Opta і 10-ті за пропущені xG. Таблиця карає Тоттенгем набагато жорсткіше, ніж цифри.

    Джерело ↗
  5. 5
    Розрив xPts «Борнмут» 2026–27

    18-ті з трьома очками, хоча вони в чотирьох із п'яти матчів вели в рахунку і втратили найбільше в лізі дев'ять очок з виграшних позицій.

    Джерело ↗
  6. 6
    Розрив xPts «Челсі» 2026–27

    15 голів з 8,84 xG, перевиконання на +6,2, найбільше в лізі. Саме це пояснює, чому вони вище за свою гру.

    Джерело ↗
  7. 7
    Розрив xPts «Ноттінгем Форест» 2026–27

    П'ять голів з 10,13 xG: «хиткий» Форест — наймарнотратніша атака дивізіону, і таблиця недооцінює їхню гру.

    Джерело ↗
  8. 8
    Розрив xPts «Брайтон» 2026–27

    Лідери за xG з 12,9, але 18 реальних голів — це +6 перевиконання, на яке звертає увагу навіть The Athletic.

    Джерело ↗
  9. 9
    Розрив xPts «Крістал Пелас» 2026–27

    Внизу таблиці очікуваної різниці голів: −4,1. Але вони щойно перемогли Форест 3:1 і сидять у середині таблиці.

    Джерело ↗
  10. 10
    Розрив xPts «Евертон» 2026–27

    П'яті й непереможені з 10 очками. Очікувана сума Opta 7,1 поставила б їх 10-ми.

    Джерело ↗

Що помітив MiMo

Два джерела xG, FotMob/Planet Football і OddAlerts, розходяться в тих самих шести турах: Брайтон має 12,9 xG у першому і 11,96 в другому. Дрібні відмінності моделей змінюють, хто «лідирує» в базовій таблиці.

Очікувана різниця голів в Арсенала 6,1, і вони пропустили лише 4,7 xG, на 2,5 менше, ніж будь-яка інша команда. Тож друге місце насправді недооцінює їхню гру.

Манчестер Сіті пропустив рекордні для клубу 4,61 xG у перемозі 5:3 над Сандерлендом. Один матч майже подвоїв їхні оборонні показники за сезон.

Лише після 5-го туру таблиця Opta різко змінила чотири клуби: Манчестер Юнайтед з 12-го на 4-те, Тоттенгем з 20-го на 12-те, Сандерленд з 14-го на 8-ме і Ньюкасл Юнайтед з 9-го на 20-те.

🇨🇳 DeepSeek10 місць · нотаток: 4

Те саме питання, відповідь одного ШІ — DeepSeek. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.

  1. 1
    Ноттінгем Форест

    За фактом 15-ті, за очікуваними очками 3-ті: різниця в 10 місць і нестача шести очок. Найочевидніша «невезуча» команда в лізі.

    Джерело ↗
  2. 2
    Манчестер Сіті

    Ідеальні 18 очок з 18, але xPts Opta має їх близько 11, це найбільше перевиконання очок у дивізіоні.

    Джерело ↗
  3. 3
    Ньюкасл Юнайтед

    11-ті в таблиці, 19-ті за різницею xG і 20-ті за xPts. Таблиця завищує Ньюкасл Юнайтед на вісім місць.

    Джерело ↗
  4. 4
    Манчестер Юнайтед

    13-ті в таблиці, але 4-ті за різницею xG: занижена позиція на дев'ять місць. Це робить їх найбільшою командою «гра добра, результати погані» після Форест.

    Джерело ↗
  5. 5
    Евертон

    П'яті в таблиці, 13-ті за різницею xG. Розрив у рангах показує, що позиція побудована на результатах, а не на моментах.

    Джерело ↗
  6. 6
    Галл Сіті

    Восьмі в таблиці, 15-ті за різницею xG і 16-ті за xPts, завищення на сім місць.

    Джерело ↗
  7. 7
    АФК Борнмут

    18-ті в таблиці, але дев'яті за різницею xG і 7,9 xPts, найбільше занижена позиція після Форест.

    Джерело ↗
  8. 8
    Тоттенгем Готспур

    19-ті в таблиці, але очікувані очки дають 5,7, а модель FotMob — вісім. Занижено менше, ніж виглядає таблиця.

    Джерело ↗
  9. 9
    Фулгем

    Останні в таблиці з двома очками, але 14-ті за різницею xG: шість місць занижено.

    Джерело ↗
  10. 10
    Сандерленд

    17-те місце в таблиці, 10-те за різницею xG і 7,9 xPts, занижено на сім місць.

    Джерело ↗

Що помітив DeepSeek

Форест — єдиний клуб, де ранг за різницею xG у топ-5, ранг xPts у топ-3 і 15-те місце за фактом вказують в один бік. Таблиця занижує їх на шість очок і 10 місць.

18 очок Манчестер Сіті — найбільше перевищення над xPts, але їхній ранг за різницею xG — другий. Методи розходяться, тож розрив більше схожий на везіння в реалізації, ніж на слабку гру.

Ньюкасл Юнайтед — 11-ті в таблиці, але 19-ті за різницею xG і 20-ті за xPts. Їхні вісім очок — найяскравіший випадок, коли позиція в таблиці випереджає базову гру.

Метод округленого xG Squawka ставить Манчестер Юнайтед першими після п'яти турів, а xPts Opta — четвертими. Методи різні, напрям той самий: результати Манчестер Юнайтед занижують їхні моменти.