ПСЖ — найбільший розрив: 3-тє місце у світі за футболками (2 546 000), але лише €88 млн від форми й мерчу. Це близько €35 за футболку, найслабше серед усіх 11 клубів, тому він не потрапляє до цього топ-10.
Продані футболки проти грошей від мерчу: хто заробляє найбільше з кожної футболки
«Реал Мадрид» продав у 2025 році більше футболок, ніж будь-який клуб (3,13 млн), але заробив близько €74 з форми й мерчу на кожну футболку. У «Барселони» це близько €94, а ПСЖ, третій у світі за продажами, має приблизно €35.
- №1: Арсенал
- 10 місць
- 5 ШІ
01Підсумковий список
5 ШІ незалежно склали свої списки з десяти місць. Нагорі — один підсумок, який легко перевірити: у кожного місця є причина, джерело та список ШІ, які його включили.
Яскрава плашка — цей ШІ включив пункт у свій список. Тьмяна — не включив.
- 1
Арсенал
€151 млн від форми та мерчу, але поза першою десяткою за футболками: менше за 1,281 млн у «Аль-Наср». Це щонайменше близько €118 за футболку. Це мінімум, а не точна цифра.
Увімкнули: Claude, Gemini, Grok, Kimi, MiMo.У їхніх списках: Claude: 7 · Gemini: 7 · Grok: 1 · Kimi: 2 · MiMo: 2
Що відзначив кожен ШІ 5
- Claudeмісце 7
€151 млн доходу від форми й мерчу, п'яте в Європі, але я не знайшов кількості футболок за 2025 рік, тож співвідношення порахувати не можна.
Джерело ↗ - Geminiмісце 7
Модні колаборації з Labrum, Aries і Stella McCartney підняли загальний дохід «Арсенала» від форми й мерчу до €98 млн при 1,50 млн футболок, тобто €65,33 за одиницю.
- Grokмісце 1
€151 млн від форми й мерчу при меншій кількості футболок, ніж 1 281 000 у «Аль-Наср», тобто щонайменше близько €118 за футболку.
Джерело ↗ - Kimiмісце 2
Навіть не топ-10 за продажами футболок, але €151 млн від форми: щонайменше €118 з кожної проданої футболки, найсильніший сигнал цінової сили в Європі.
Джерело ↗ - MiMoмісце 2
Не потрапляє в топ-10 світу за футболками, але заробляє €151 млн на формі й мерчі. Це означає ціну понад €118 за футболку з рівня топ-10.
Джерело ↗
5 з 5 - 2
Ліверпуль
€148 млн, лише на €3 млн попереду «Арсеналу», і теж менше за 1,281 млн футболок «Аль-Наср»: щонайменше близько €116 за футболку. Його дохід більше залежить від роялті, ніж від фіксованої плати за форму.
Увімкнули: Claude, Gemini, Grok, Kimi, MiMo.У їхніх списках: Claude: 8 · Gemini: 5 · Grok: 2 · Kimi: 3 · MiMo: 6
Що відзначив кожен ШІ 5
- Claudeмісце 8
€148 млн від форми й мерчу, шосте в Європі, але в публічних списках немає кількості одиниць за 2025 рік: імовірно, високий конвертер, чиє співвідношення не можна показати.
Джерело ↗ - Geminiмісце 5
Ризикована угода з Nike: нижча базова плата, але провідні в галузі 20% роялті. Вона перетворює 2,10 млн футболок на €148 млн (€70,48 за одиницю), що перевершує традиційні контракти з фіксованою ставкою.
- Grokмісце 2
€148 млн, на €3 млн менше, ніж у «Арсенала», і та сама історія: поза таблицею футболок, тож щонайменше близько €116 за футболку.
Джерело ↗ - Kimiмісце 3
€148 млн від форми без входу в топ-10 за продажами: щонайменше €116 за футболку. Ентфілд уміє заробляти на дефіциті.
Джерело ↗ - MiMoмісце 6
€148 млн від форми й мерчу, попри місце поза топ-10 світу за футболками. Тихий двигун вартості.
Джерело ↗
5 з 5 - 3
ФК Барселона
Найбільше грошей від форми та мерчу в Європі, €277 млн, на 2,94 млн футболок: близько €94 за кожну. Це найкраще співвідношення серед клубів, де обидві цифри виміряно. Значна частина зростання — нова плата від Nike як постачальника форми.
Увімкнули: Claude, Gemini, Grok, Kimi, MiMo.У їхніх списках: Claude: 1 · Gemini: 1 · Grok: 3 · Kimi: 1 · MiMo: 1
Що відзначив кожен ШІ 5
- Claudeмісце 1
Друге місце за футболками (2,94 млн), але перше за грошима (€277 млн): близько €94 доходу від форми й мерчу з кожної проданої футболки, на 27% більше, ніж у Реал Мадрида (€74).
Джерело ↗ - Geminiмісце 1
«Барселона» перетворює 2,94 млн проданих футболок на європейський рекорд — €277 млн доходу від мерчу, тобто €94,22 з кожної футболки завдяки контролю над власним роздрібним ланцюгом постачання.
- Grokмісце 3
Найбільше грошей від форми й мерчу в Європі — €277 млн, близько €94 за футболку, при меншій кількості, ніж у Мадрида.
Джерело ↗ - Kimiмісце 1
Європейський чемпіон з мерчу — €277 млн, продано 2,94 млн футболок: близько €94 з кожної, найкраще доведене співвідношення обсягу й вартості у футболі.
Джерело ↗ - MiMoмісце 1
Продає на 6% футболок менше, ніж «Реал Мадрид», але отримує на €46 млн більше від форми й мерчу. Роздрібна машина Nike на €277 млн перевертає Класіко.
Джерело ↗
5 з 5 - 4
Манчестер Юнайтед
Лише 7-ме за футболками з 1,855 млн, але 4-те за грошами, €172 млн: близько €93 за футболку, майже як у «Барселони», але на значно меншій кількості футболок.
Увімкнули: Claude, Gemini, Grok, Kimi, MiMo.У їхніх списках: Claude: 2 · Gemini: 4 · Grok: 4 · Kimi: 4 · MiMo: 3
Що відзначив кожен ШІ 5
- Claudeмісце 2
Лише сьоме за футболками (1,86 млн), але четверте за грошима (€172 млн): близько €93 з футболки, майже як у Барселони.
Джерело ↗ - Geminiмісце 4
Комерційна потуга Англії перетворює 2,35 млн продажів футболок на €172 млн доходу від мерчу (€73,19 з футболки). Це підтримують гарантована річна база від adidas у розмірі 90 млн £ і величезна роздрібна мережа в Азії.
- Grokмісце 4
Близько €93 за футболку: €172 млн за 1 855 000 футболок, трохи менше, ніж у «Барселони», при значно меншому обсязі.
Джерело ↗ - Kimiмісце 4
Фінішували 15-ми в Прем'єр-лізі, але все одно взяли близько €93 з футболки: найсильніша монетизація клубу, чий результат на полі слабшає.
Джерело ↗ - MiMoмісце 3
Найгірший результат у лізі за десятиліття, але все ще найбільший продавець футболок в англійському футболі й €93 доходу від форми з футболки, майже як у Барси.
Джерело ↗
5 з 5 - 5
Баварія
4-те за футболками (2,377 млн) і 3-тє за грошами (€189 млн): близько €80 за футболку, краще за «Реал Мадрид» на меншій кількості.
Увімкнули: Claude, Gemini, Grok, Kimi, MiMo.У їхніх списках: Claude: 3 · Gemini: 2 · Grok: 5 · Kimi: 6 · MiMo: 4
Що відзначив кожен ШІ 5
- Claudeмісце 3
2,38 млн футболок і €189 млн дають близько €80 з футболки, що вище за співвідношення Реала, хоча футболок продано менше.
Джерело ↗ - Geminiмісце 2
Завдяки потужній мережі прямих продажів у Німеччині (Megastore) «Баварія» отримує €78,42 з кожної проданої футболки, випереджаючи навіть «Реал Мадрид», хоча продала на 720 000 футболок менше.
- Grokмісце 5
Третє за грошима — €189 млн, і все ще близько €80 за футболку після 2 377 000 продажів.
Джерело ↗ - Kimiмісце 6
Баланс балансу: 2,38 млн футболок (4-те у світі) по близько €80 — сильні показники з обох боків, але ні в чому не лідер.
Джерело ↗ - MiMoмісце 4
Третє за футболками, третє за грошима. Єдиний гігант, де місця за обсягом і за вартістю майже збігаються.
Джерело ↗
5 з 5 - 6
Тоттенгем Готспур
€102 млн без підрахунку футболок у першій десятці: щонайменше близько €80 за футболку, на рівні з «Баварією». Це мінімум, і більша частина доходу — від роялті, а не від плати Nike.
Увімкнули: Gemini, Grok, Kimi, MiMo. Не увімкнули: Claude.У їхніх списках: Gemini: 6 · Grok: 6 · Kimi: 5 · MiMo: 8
Що відзначив кожен ШІ 4
- Geminiмісце 6
Найбільший у Європі стадіонний мегамагазин стимулює великі покупки не-футболочного одягу в дні матчів, тож «Тотенгем» отримує €70,47 з кожної проданої футболки, хоча продає лише третину обсягу «Реала».
- Grokмісце 6
€102 млн, і загальної кількості футболок у публічному списку немає, тож віддача щонайменше близько €80, як у «Баварії», і вище, ніж у Реала.
Джерело ↗ - Kimiмісце 5
€102 млн від форми при обсязі поза топ-10: щонайменше €80 за футболку для клубу, чия світова фанбаза менша, ніж у лондонських суперників.
Джерело ↗ - MiMoмісце 8
€102 млн від форми й мерчу при скромному обсязі. Багато залежить від роялті (€61 млн), проти скромної бази Nike у €35 млн.
Джерело ↗
4 з 5 - 7
Галатасарай
Турецький клуб із €99 млн, більше, ніж «Челсі», ПСЖ чи «Манчестер Сіті», і без підрахунку футболок у першій десятці: щонайменше близько €77 за футболку, трохи вище за «Реал Мадрид».
Увімкнули: Grok, Kimi, MiMo. Не увімкнули: Claude, Gemini.У їхніх списках: Grok: 7 · Kimi: 7 · MiMo: 7
Що відзначив кожен ШІ 3
- Grokмісце 7
€99 млн поза великою п'ятіркою, попереду «Челсі», ПСЖ і «Манчестер Сіті» в євро.
Джерело ↗ - Kimiмісце 7
€99 млн від форми, більше, ніж у ПСЖ, при цьому клуб не входить до десяти найбільших продавців футболок у світі. Стамбул цінує себе, як гігант.
Джерело ↗ - MiMoмісце 7
Турецький клуб перевершує «Челсі», ПСЖ і «Манчестер Сіті» в мерчі: €99 млн проти €95/88/88 млн.
Джерело ↗
3 з 5 - 8
Реал Мадрид
Перший клуб, що перевищив 3 млн футболок (3,133 млн), але близько €74 з кожної, на €20 менше, ніж «Барселона». У виданні УЄФА за 2024 рік попереду був «Мадрид»: €196 млн проти €171 млн.
Увімкнули: Claude, Gemini, Grok, Kimi, MiMo.У їхніх списках: Claude: 4 · Gemini: 3 · Grok: 8 · Kimi: 8 · MiMo: 5
Що відзначив кожен ШІ 5
- Claudeмісце 4
Лідер за обсягом (3,13 млн футболок) і клуб, що скоро продаватиме бразильську квіткову колекцію, але близько €74 з футболки — менше, ніж у Барселони, Манчестер Юнайтед і Баварії.
Джерело ↗ - Geminiмісце 3
Безперечний світовий король обсягу футболок, 3,13 млн проданих, отримує €73,80 з одиниці. Він поступається «Барселоні» за вартістю, бо ліцензіати забирають значну частку оптового прибутку.
- Grokмісце 8
3 133 000 футболок, більше, ніж у будь-якого іншого клубу, і близько €74 за кожну: лідер за обсягом не є лідером за ціною.
- Kimiмісце 8
Перший клуб, що продав понад 3 млн футболок за рік, але з кожної одиниці надходить лише близько €74. Король обсягу перетворює кожну одиницю гірше, ніж «Барса», «Юнайтед» і «Баварія».
Джерело ↗ - MiMoмісце 5
Перший клуб, що перейшов позначку 3 млн футболок, але кожна футболка «несе» лише близько €74, на двадцять євро менше, ніж у «Барселони».
Джерело ↗
5 з 5 - 9
Манчестер Сіті
Ті самі €88 млн, що й у ПСЖ, але без 2,55 млн футболок ПСЖ. Lance ставить «Манчестер Сіті» нижче за «Аль-Наср», тож щонайменше близько €69 за футболку.
Увімкнули: Gemini, Grok, Kimi. Не увімкнули: Claude, MiMo.У їхніх списках: Gemini: 9 · Grok: 9 · Kimi: 9
Що відзначив кожен ШІ 3
- Geminiмісце 9
Попри домінування в європейських трофеях, «Сіті» отримує €58,40 з кожної проданої футболки при 1,25 млн одиниць (€73 млн доходу). Внутрішні суперництва й новіші міжнародні фанбази обмежують роздрібні витрати фанів.
- Grokмісце 9
Ті самі €88 млн, що й у ПСЖ, але без 2,55 млн футболок, через які в ПСЖ виходить близько €35 за кожну.
Джерело ↗ - Kimiмісце 9
Домінує на полі, тихий у касі: €88 млн доходу від форми, щонайменше €69 з футболки. Успіх ще не перетворився на цінову силу в мерчі.
Джерело ↗
3 з 5 - 10
Челсі
1,42 млн футболок за €95 млн: близько €67 за кожну, найнижче виміряне співвідношення після ПСЖ. Кількість футболок трохи різниться між списками (1,4 млн проти 1,422 млн).
Увімкнули: Claude, Gemini, Grok, Kimi, MiMo.У їхніх списках: Claude: 5 · Gemini: 8 · Grok: 10 · Kimi: 10 · MiMo: 9
Що відзначив кожен ШІ 5
- Claudeмісце 5
1,4 млн футболок за €95 млн: близько €68 з кожної, посередина таблиці.
Джерело ↗ - Geminiмісце 8
Плинність складу і відсутність стабільної присутності в Лізі чемпіонів утримали продажі на рівні 1,30 млн. Це дало €79 млн доходу від форми й мерчу (€60,77 за одиницю).
- Grokмісце 10
€95 млн за 1 422 000 футболок — близько €67 за кожну, найнижча віддача серед клубів з обома цифрами, крім ПСЖ.
Джерело ↗ - Kimiмісце 10
Перемога на Клубному чемпіонаті світу принесла 1,42 млн проданих футболок, але близько €67 з кожної показують, що віддача досі поступається старішим брендам Прем'єр-ліги.
Джерело ↗ - MiMoмісце 9
1,42 млн футболок, але лише €95 млн доходу від форми: близько €67 за футболку, найслабший конвертер серед великих англійських продавців.
Джерело ↗
5 з 5
02Варто знати
Що помітили ШІ, поки складали список.
«За футболку» — це співвідношення, а не ціна. Цифра УЄФА включає фіксовану плату постачальника форми та товари, які не є футболками. Виробник зазвичай лишає собі 80–90% роздрібної ціни футболки.
Лідерство «Барселони» нове. За цифрами УЄФА 2024 року попереду був «Реал Мадрид» (€196 млн проти €171 млн). Footy Headlines пише, що стрибок «Барселони» здебільшого зумовлений новою виплатою від Nike. Без неї середнє зростання доходу від постачальника форми склало 6%.
Жоден клуб не публікує кількість проданих футболок, тож цифри — оцінки агентств. «Інтер Майамі» має 2 166 000 в одному списку і 2 366 000 в іншому, а Footy Headlines назвав таблицю Euroméricas за 2021 рік здогадкою.
«Інтер Майамі», «Бока Хуніорс» і «Фламенго» входять до світової першої десятки за футболками, але не до європейської таблиці грошей УЄФА, тому їхній дохід на футболку не можна порахувати.
03Як рахували
Простими словами, без формул.
1Питання
Топ-10 клубів за проданими футболками проти заробленого з мерчу: хто перетворює обсяг на гроші
2Чому ця тема
Лише поставивши поруч кількість футболок і кількість євро, читач побачить, які клуби виграють за обсягом, які — за ціною, а які — ні за чим.
3Де це застосовно
Світовий масштаб: найбільш продавані футбольні клуби у світі (ринок, на який продає лінійку Real Madrid x FARM Rio)
4На що дивилися
- Обсяг продажів: проданих футболок на клуб за рік
- Вартість: дохід від форми та мерчу в євро
- Дохід на футболку, порахований співставленням двох цифр
- Statista (дані Euroméricas Sport Marketing) — футболки, продані у світі за клубами у 2025 році: «Реал Мадрид» 3 133 000; «Барселона» 2 940 000; ПСЖ 2 546 000; «Баварія» 2 377 000 … «Аль-Наср» 1 281 000 на 10-му місці
- GiveMeSport / Finance Football (топ-10 Euroméricas) — повна топ-10 2025 року за кількістю, зокрема клуби поза Європою («Інтер Майамі», «Бока Хуніорс», «Фламенго», «Аль-Наср»)
- Lance (дослідження Euroméricas) — каже, що «Ліверпуль», «Арсенал», «Манчестер Сіті», «Ювентус» і «Атлетико Мадрид» кожен продав у 2025 році менше футболок, ніж «Аль-Наср». Це дає верхню межу їхніх продажів.
- UEFA European Club Finance and Investment Landscape, за повідомленням Mundo Deportivo (лют. 2026) — дохід європейських клубів від постачальника форми та мерчу у 2025 році, в євро: «Барселона» €277 млн, «Реал Мадрид»
- SalaryLeaks — оцінки того, як дохід від форми та мерчу ділиться між фіксованою платою постачальника форми та роялті від продажів
5Хто ставив місця
5 ШІ: Claude, Gemini, Grok, Kimi, MiMo. Кожен сам склав свій список із десяти місць і до кожного місця назвав джерело.
6Як зведено місця
Те саме, назване різними ШІ по-різному, рахували як одне. Що більше ШІ включили пункт до свого списку і що вище поставили, то вище його місце. «Згода ШІ» показує, у скількох ШІ цей пункт був у власному списку. Джерела — лише ті, що знайшли самі ШІ, нічого не додано вручну.
04Список кожного ШІ окремо
Claude10 місць · нотаток: 3
Те саме питання, відповідь одного ШІ — Claude. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Барселона
Друге місце за футболками (2,94 млн), але перше за грошима (€277 млн): близько €94 доходу від форми й мерчу з кожної проданої футболки, на 27% більше, ніж у Реал Мадрида (€74).
Джерело ↗ - 2Манчестер Юнайтед
Лише сьоме за футболками (1,86 млн), але четверте за грошима (€172 млн): близько €93 з футболки, майже як у Барселони.
Джерело ↗ - 3Баварія
2,38 млн футболок і €189 млн дають близько €80 з футболки, що вище за співвідношення Реала, хоча футболок продано менше.
Джерело ↗ - 4Реал Мадрид
Лідер за обсягом (3,13 млн футболок) і клуб, що скоро продаватиме бразильську квіткову колекцію, але близько €74 з футболки — менше, ніж у Барселони, Манчестер Юнайтед і Баварії.
Джерело ↗ - 5Челсі
1,4 млн футболок за €95 млн: близько €68 з кожної, посередина таблиці.
Джерело ↗ - 6Пари Сен-Жермен
Третє за футболками (2,55 млн), але десяте з 11 за грошима (€88 млн): близько €35 з футболки, найслабша конвертація серед клубів, де є обидві цифри.
Джерело ↗ - 7Арсенал
€151 млн доходу від форми й мерчу, п'яте в Європі, але я не знайшов кількості футболок за 2025 рік, тож співвідношення порахувати не можна.
Джерело ↗ - 8Ліверпуль
€148 млн від форми й мерчу, шосте в Європі, але в публічних списках немає кількості одиниць за 2025 рік: імовірно, високий конвертер, чиє співвідношення не можна показати.
Джерело ↗ - 9Інтер Маямі
2,17 млн футболок, п'яте у світі, від клубу, якого немає в даних UEFA: лише обсяг, опублікованої вартості немає.
Джерело ↗ - 10Фламенго
1,68 млн футболок, восьме у світі, і клуб з Ріо, чия лінія FARM Rio 2024 року стала зразком для Реала; опублікованої суми доходу немає.
Джерело ↗
Що помітив Claude
Доходи «Барселони» з €277 млн зросли з €179 млн у попередньому виданні UEFA (2022–23), тобто близько на 55%. Видання пов'язує це з її новим контрактом з Nike, тож частина грошей — це дохід від постачальника форми, а не від футболок.
До списку обсягів входять «Інтер Маямі» (2,17 млн, п'яте місце), «Бока Хуніорс» (1,93 млн) і «Аль-Наср» (1,2 млн). Це клуби поза даними UEFA про доходи, тож таблиці обсягів і вартості охоплюють різні групи клубів.
Співвідношення чітко розділяє найбільші клуби: «Барселона» і «Манчестер Юнайтед» мають близько €93–94 з футболки, тоді як ПСЖ, третє за футболками, отримує близько €35.
Grok10 місць · нотаток: 4
Те саме питання, відповідь одного ШІ — Grok. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Арсенал
€151 млн від форми й мерчу при меншій кількості футболок, ніж 1 281 000 у «Аль-Наср», тобто щонайменше близько €118 за футболку.
Джерело ↗ - 2Ліверпуль
€148 млн, на €3 млн менше, ніж у «Арсенала», і та сама історія: поза таблицею футболок, тож щонайменше близько €116 за футболку.
Джерело ↗ - 3Барселона
Найбільше грошей від форми й мерчу в Європі — €277 млн, близько €94 за футболку, при меншій кількості, ніж у Мадрида.
Джерело ↗ - 4Манчестер Юнайтед
Близько €93 за футболку: €172 млн за 1 855 000 футболок, трохи менше, ніж у «Барселони», при значно меншому обсязі.
Джерело ↗ - 5Баварія
Третє за грошима — €189 млн, і все ще близько €80 за футболку після 2 377 000 продажів.
Джерело ↗ - 6Тотенгем Готспур
€102 млн, і загальної кількості футболок у публічному списку немає, тож віддача щонайменше близько €80, як у «Баварії», і вище, ніж у Реала.
Джерело ↗ - 7Галатасарай
€99 млн поза великою п'ятіркою, попереду «Челсі», ПСЖ і «Манчестер Сіті» в євро.
Джерело ↗ - 8Реал Мадрид
3 133 000 футболок, більше, ніж у будь-якого іншого клубу, і близько €74 за кожну: лідер за обсягом не є лідером за ціною.
- 9Манчестер Сіті
Ті самі €88 млн, що й у ПСЖ, але без 2,55 млн футболок, через які в ПСЖ виходить близько €35 за кожну.
Джерело ↗ - 10Челсі
€95 млн за 1 422 000 футболок — близько €67 за кожну, найнижча віддача серед клубів з обома цифрами, крім ПСЖ.
Джерело ↗
Що помітив Grok
«Барселона» отримала на €46 млн більше від форми й мерчу, ніж «Реал Мадрид» (€277 млн проти €231 млн), хоча продала менше футболок (2,94 млн проти 3,13 млн). Якщо порівняти, це близько €94 з футболки проти близько €74.
ПСЖ — третє за футболками: 2 546 000, і лише на рівні з «Манчестер Сіті» за грошима, €88 млн. Це близько €35 з футболки, найслабша конвертація серед клубів з обома цифрами, тому ПСЖ немає в цій десятці.
2 166 000 футболок «Інтер Маямі» — п'яті в таблиці одиниць; «Бока Хуніорс» і «Фламенго» також у десятці. Євротаблиця UEFA охоплює лише європейські клуби, тож для цих трьох немає опублікованого доходу від мерчу, з яким можна було б порівняти обсяг.
У окремому європейському списку футболок гравців Ламін Ямаль лідирує з 1,32 млн, попереду Ліонеля Мессі з 1,28 млн. Два гравці «Барселони» в цьому списку, Ямаль і Левандовський (1,11 млн), уже майже наближаються до загального обсягу клубу.
Kimi10 місць · нотаток: 4
Те саме питання, відповідь одного ШІ — Kimi. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Барселона
Європейський чемпіон з мерчу — €277 млн, продано 2,94 млн футболок: близько €94 з кожної, найкраще доведене співвідношення обсягу й вартості у футболі.
Джерело ↗ - 2Арсенал
Навіть не топ-10 за продажами футболок, але €151 млн від форми: щонайменше €118 з кожної проданої футболки, найсильніший сигнал цінової сили в Європі.
Джерело ↗ - 3Ліверпуль
€148 млн від форми без входу в топ-10 за продажами: щонайменше €116 за футболку. Ентфілд уміє заробляти на дефіциті.
Джерело ↗ - 4Манчестер Юнайтед
Фінішували 15-ми в Прем'єр-лізі, але все одно взяли близько €93 з футболки: найсильніша монетизація клубу, чий результат на полі слабшає.
Джерело ↗ - 5Тотенгем Готспур
€102 млн від форми при обсязі поза топ-10: щонайменше €80 за футболку для клубу, чия світова фанбаза менша, ніж у лондонських суперників.
Джерело ↗ - 6Баварія
Баланс балансу: 2,38 млн футболок (4-те у світі) по близько €80 — сильні показники з обох боків, але ні в чому не лідер.
Джерело ↗ - 7Галатасарай
€99 млн від форми, більше, ніж у ПСЖ, при цьому клуб не входить до десяти найбільших продавців футболок у світі. Стамбул цінує себе, як гігант.
Джерело ↗ - 8Реал Мадрид
Перший клуб, що продав понад 3 млн футболок за рік, але з кожної одиниці надходить лише близько €74. Король обсягу перетворює кожну одиницю гірше, ніж «Барса», «Юнайтед» і «Баварія».
Джерело ↗ - 9Манчестер Сіті
Домінує на полі, тихий у касі: €88 млн доходу від форми, щонайменше €69 з футболки. Успіх ще не перетворився на цінову силу в мерчі.
Джерело ↗ - 10Челсі
Перемога на Клубному чемпіонаті світу принесла 1,42 млн проданих футболок, але близько €67 з кожної показують, що віддача досі поступається старішим брендам Прем'єр-ліги.
Джерело ↗
Що помітив Kimi
Парадокс ПСЖ: третій у світі за продажами футболок (2,55 млн одиниць) заробляє лише €88 млн від форми й мерчу, близько €35 з футболки, ледь third віддачі «Барселони». Обсяг без цінової сили.
3,13 млн футболок «Реала» зробили його першим клубом, що перейшов позначку 3 млн. За повідомленнями, Мбаппе, Вінісіус і Родріго забезпечують близько 90% продажів, але «Барса» заробляє на кожній футболці на €20 більше.
«Барселона» очолює європейську таблицю мерчу, хоча Мессі пішов чотири з половиною роки тому. UEFA і Mundo Deportivo зараховують заслугу вихованцю Ламіне Ямалю, чий номер 10 рухає бум.
«Інтер Маямі» продав 2,37 млн футболок у 2025-му: 5-те у світі, попереду «Манчестер Юнайтед». Але як клуб MLS він відсутній у таблиці доходів UEFA, тож його віддачу з футболки головні джерела виміряти не можуть.
Gemini10 місць · нотаток: 1
Те саме питання, відповідь одного ШІ — Gemini. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Барселона
«Барселона» перетворює 2,94 млн проданих футболок на європейський рекорд — €277 млн доходу від мерчу, тобто €94,22 з кожної футболки завдяки контролю над власним роздрібним ланцюгом постачання.
- 2Баварія
Завдяки потужній мережі прямих продажів у Німеччині (Megastore) «Баварія» отримує €78,42 з кожної проданої футболки, випереджаючи навіть «Реал Мадрид», хоча продала на 720 000 футболок менше.
- 3Реал Мадрид
Безперечний світовий король обсягу футболок, 3,13 млн проданих, отримує €73,80 з одиниці. Він поступається «Барселоні» за вартістю, бо ліцензіати забирають значну частку оптового прибутку.
- 4Манчестер Юнайтед
Комерційна потуга Англії перетворює 2,35 млн продажів футболок на €172 млн доходу від мерчу (€73,19 з футболки). Це підтримують гарантована річна база від adidas у розмірі 90 млн £ і величезна роздрібна мережа в Азії.
- 5Ліверпуль
Ризикована угода з Nike: нижча базова плата, але провідні в галузі 20% роялті. Вона перетворює 2,10 млн футболок на €148 млн (€70,48 за одиницю), що перевершує традиційні контракти з фіксованою ставкою.
- 6Тотенгем Готспур
Найбільший у Європі стадіонний мегамагазин стимулює великі покупки не-футболочного одягу в дні матчів, тож «Тотенгем» отримує €70,47 з кожної проданої футболки, хоча продає лише третину обсягу «Реала».
- 7Арсенал
Модні колаборації з Labrum, Aries і Stella McCartney підняли загальний дохід «Арсенала» від форми й мерчу до €98 млн при 1,50 млн футболок, тобто €65,33 за одиницю.
- 8Челсі
Плинність складу і відсутність стабільної присутності в Лізі чемпіонів утримали продажі на рівні 1,30 млн. Це дало €79 млн доходу від форми й мерчу (€60,77 за одиницю).
- 9Манчестер Сіті
Попри домінування в європейських трофеях, «Сіті» отримує €58,40 з кожної проданої футболки при 1,25 млн одиниць (€73 млн доходу). Внутрішні суперництва й новіші міжнародні фанбази обмежують роздрібні витрати фанів.
- 10Пари Сен-Жермен
Найяскравіший розрив між обсягом і вартістю: ПСЖ продає 2,55 млн футболок (3-тє у світі), але отримує лише €34,51 за одиницю (€88 млн усього) через відрахування сторонніх дистриб'юторів і поділ роялті з брендом Jordan.
Що помітив Gemini
Barça Licensing & Merchandising (BLM) дав «Барселоні» найвищу в Європі монетизацію (€94,22 з проданої футболки), забираючи 100% роздрібного прибутку замість звичних 10–15% роялті виробникам.
MiMo10 місць · нотаток: 4
Те саме питання, відповідь одного ШІ — MiMo. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Барселона
Продає на 6% футболок менше, ніж «Реал Мадрид», але отримує на €46 млн більше від форми й мерчу. Роздрібна машина Nike на €277 млн перевертає Класіко.
Джерело ↗ - 2Арсенал
Не потрапляє в топ-10 світу за футболками, але заробляє €151 млн на формі й мерчі. Це означає ціну понад €118 за футболку з рівня топ-10.
Джерело ↗ - 3Манчестер Юнайтед
Найгірший результат у лізі за десятиліття, але все ще найбільший продавець футболок в англійському футболі й €93 доходу від форми з футболки, майже як у Барси.
Джерело ↗ - 4Баварія
Третє за футболками, третє за грошима. Єдиний гігант, де місця за обсягом і за вартістю майже збігаються.
Джерело ↗ - 5Реал Мадрид
Перший клуб, що перейшов позначку 3 млн футболок, але кожна футболка «несе» лише близько €74, на двадцять євро менше, ніж у «Барселони».
Джерело ↗ - 6Ліверпуль
€148 млн від форми й мерчу, попри місце поза топ-10 світу за футболками. Тихий двигун вартості.
Джерело ↗ - 7Галатасарай
Турецький клуб перевершує «Челсі», ПСЖ і «Манчестер Сіті» в мерчі: €99 млн проти €95/88/88 млн.
Джерело ↗ - 8Тотенгем Готспур
€102 млн від форми й мерчу при скромному обсязі. Багато залежить від роялті (€61 млн), проти скромної бази Nike у €35 млн.
Джерело ↗ - 9Челсі
1,42 млн футболок, але лише €95 млн доходу від форми: близько €67 за футболку, найслабший конвертер серед великих англійських продавців.
Джерело ↗ - 10Пари Сен-Жермен
Третє у світі за футболками (2,55 млн), але лише €88 млн від форми й мерчу: близько €35 за футболку, менше ніж половина виторгу «Барселони».
Джерело ↗
Що помітив MiMo
«Барселона» випереджає «Реал Мадрид» на €46 млн від форми й мерчу, хоча продала на 193 000 футболок менше. Причина в новій угоді з Nike на близько 1,7 млрд € на 14 років плюс роздрібній мережі під контролем клубу: обсяг більше не визначає гроші.
ПСЖ — найрізкіший розрив між обсягом і вартістю серед гігантів: третє у світі за проданими футболками, приблизно €35 доходу від форми й мерчу з футболки проти близько €94 у «Барселони».
«Галатасарай» (€99 млн) заробляє від форми й мерчу більше, ніж «Челсі» (€95 млн), ПСЖ (€88 млн) чи «Манчестер Сіті» (€88 млн). Три турецькі клуби разом дають €221 млн, більше, ніж один лише «Манчестер Сіті».
Майже нічого з ціни футболки фаната не доходить до клубу: виробники зазвичай залишають собі 80–90% виторгу з футболок. Тож показник «дохід з футболки» здебільшого відображає розмір контракту з постачальником форми, а не цінову силу роздрібу.