Єдиний квартал Anthropic на $16,8 млрд більш ніж у 3,6 раза перевищує її дохід за весь 2025 рік.
Топ-10 компаній ШІ за останнім доходом, 2026
Компанії та бізнеси ШІ, які зараз заробляють найбільше грошей, і те, як кожна з них це рахує.
- №1: Anthropic
- 10 місць
- 5 ШІ
01Підсумковий список
5 ШІ незалежно склали свої списки з десяти місць. Нагорі — один підсумок, який легко перевірити: у кожного місця є причина, джерело та список ШІ, які його включили.
Яскрава плашка — цей ШІ включив пункт у свій список. Тьмяна — не включив.
- 1
Anthropic
$16,8 млрд зафіксованого доходу в третьому кварталі 2026 року, +45% порівняно з другим кварталом; прибуткова за скоригованими показниками, здебільшого від бізнес-клієнтів і клієнтів API.
Увімкнули: ChatGPT, Claude, Gemini, Grok, Kimi.У їхніх списках: ChatGPT: 1 · Claude: 1 · Gemini: 3 · Grok: 5 · Kimi: 2
Що відзначив кожен ШІ 5
- ChatGPTмісце 1
Фактична виручка за 3 квартал 2026 року — 16,8 млрд $, або 67,2 млрд $ у перерахунку на чотири квартали; зростання на 45% до попереднього кварталу; заявлений скоригований операційний прибуток без урахування компенсацій у акціях; переважно продажі Claude для бізнесу, Claude Code та API.
Джерело ↗ - Claudeмісце 1
Фактична виручка за 3 квартал 2026 року — 16,8 млрд $ (близько 67 млрд $ на рік, мій розрахунок), зростання приблизно на 45% порівняно з близько 11,5 млрд $ у 2 кварталі; компанія каже, що була прибутковою з урахуванням скоригованих показників (частину витрат виключено); виручка надходить переважно від бізнес-клієнтів і клієнтів API (оцінка аналітика — близько 80% станом на жовтень 2025 року), плюс Cla
Джерело ↗ - Geminiмісце 3
Повідомлено про 16,80 млрд $ виручки за 3 квартал 2026 року (липень–вересень 2026), зростання на 45% порівняно з 2 кварталом (11,60 млрд $); прибуток за скоригованим операційним показником другий квартал поспіль, зумовлений корпоративним впровадженням API і тарифами Claude Pro.
Джерело ↗ - Grokмісце 5
Липень–вересень 2026 року: виручка 16,8 млрд $, приблизно на 45% вище за 11,6 млрд $ попереднього кварталу; інвесторам повідомили, що це був прибуток з урахуванням скоригованих показників, без частини витрат, і більшість грошей надходить від бізнесу та розробників, які користуються Claude, а не від особистих підписо
Джерело ↗ - Kimiмісце 2
Повідомлено про 16,8 млрд $ виручки за 3 квартал 2026 року (фактична квартальна виручка), зростання на 45% з 11,5 млрд $ у 2 кварталі; заявлено про прибуток з урахуванням скоригованих показників, без частини витрат; основне джерело — бізнес-клієнти, що платять за Claude через API та корпоративні угоди.
Джерело ↗
5 з 5 - 2
Nvidia
Квартал на $96,2 млрд, +18%, з прибутком $59,7 млрд; близько $89 млрд припало на чіпи для центрів даних ШІ.
Увімкнули: Gemini, Grok, Kimi. Не увімкнули: ChatGPT, Claude.У їхніх списках: Gemini: 1 · Grok: 1 · Kimi: 1
Що відзначив кожен ШІ 3
- Geminiмісце 1
Поставила 89,00 млрд $ квартальної виручки від дата-центрів (2 квартал фінансового 2027 року), зростання на 16% з попереднього кварталу; повідомляє про чистий прибуток за GAAP з маржею понад 50%, зумовлений переважно корпоративними прискорювачами ШІ та мережевим обладнанням.
- Grokмісце 1
Квартал, що завершився 26 липня 2026 року: виручка 96,2 млрд $, зростання на 18% до попереднього кварталу, і чистий прибуток за GAAP 59,7 млрд $; близько 89 млрд $, або приблизно 92%, — системи ШІ для дата-центрів, продані хмарним і бізнес-клієнтам.
Джерело ↗ - Kimiмісце 1
Повідомлено про 96,2 млрд $ квартальної виручки (квартал, що завершився в липні 2026 року, стандартний облік GAAP; 89 млрд $ із них — чипи ШІ для дата-центрів), зростання приблизно на 18% з 81,6 млрд $ попереднього кварталу; стабільно прибуткова, чистий прибуток близько 59,7 млрд $; основне джерело — чипи ШІ, продані великим хмарним і бізнес-клієнтам.
Джерело ↗
3 з 5 - 3
OpenAI
Близько $50 млрд на рік за темпом наприкінці вересня; досі в збитках; заробляє на передплатах ChatGPT і продажах для бізнесу.
Увімкнули: ChatGPT, Claude, Gemini, Grok, Kimi.У їхніх списках: ChatGPT: 2 · Claude: 2 · Gemini: 5 · Grok: 6 · Kimi: 4
Що відзначив кожен ШІ 5
- ChatGPTмісце 2
Чистий річний темп виручки 50 млрд $, повідомлений у жовтні 2026 року; зростання до попереднього кварталу не розкрито; заяви про прибуток немає; гроші надходять від підписок ChatGPT і від бізнес-клієнтів та клієнтів API.
Джерело ↗ - Claudeмісце 2
Річний дохід близько 50 млрд $ наприкінці вересня за даними Axios (раніше повідомлялося про близько 70 млрд $, до зміни в тому, як рахуються продажі через хмарних партнерів); збиткова, очікуваний збиток у 2026 році — близько 14 млрд $; виручка надходить від підписок ChatGPT, корпоративних продажів і API, а також з
Джерело ↗ - Geminiмісце 5
Досягла річного темпу повторюваної виручки (ARR) 50,00 млрд $ (близько 12,50 млрд $ на квартал), зростання приблизно на 25% до попереднього кварталу; повідомляє про чистий збиток за GAAP через витрати на обчислювальну інфраструктуру, фінансується корпоративними API і підписками ChatGPT.
Джерело ↗ - Grokмісце 6
Кінець вересня 2026 року: річна виручка близько 50 млрд $, тобто річний темп, а не виторг за один квартал; рахується як частка OpenAI від продажів через хмарних партнерів; темп зріс на 77% у 3 кварталі, а корпоративний — на 107%, і ці брифінги не
Джерело ↗ - Kimiмісце 4
Річний темп виручки близько 50 млрд $ наприкінці вересня 2026 року (оцінка річного темпу, а не зафіксована квартальна виручка — за розрахунком близько 12,5 млрд $ на квартал); темп зріс більш ніж на 70% протягом 3 кварталу; компанія ще збиткова через великі витрати на обчислення; основне джерело — споживчі підписки ChatGPT плюс
Джерело ↗
5 з 5 - 4
Microsoft (бізнес ШІ)
ШІ-бізнес працює на рівні понад $37 млрд на рік, +123% за рік, через Azure AI та Copilot; прибуток від ШІ окремо не розкривається.
Увімкнули: Claude, Gemini, Kimi. Не увімкнули: ChatGPT, Grok.У їхніх списках: Claude: 3 · Gemini: 2 · Kimi: 5
Що відзначив кожен ШІ 3
- Claudeмісце 3
Річний темп доходу від ШІ понад 37 млрд $ за квартал до березня 2026 року, зростання на 123% (брифінг не каже, за який період); прибуток лише від ШІ не розкрито; гроші надходять від Azure AI і Copilot для бізнес-клієнтів. Це підрозділ більшої компанії, а не чиста ШІ-компанія.
Джерело ↗ - Geminiмісце 2
Сформувала річний темп виручки Azure понад 100,00 млрд $ (близько 27,00 млрд $ на квартал), зростання на 7% до попереднього кварталу; повідомляє про операційний прибуток з маржею хмарного бізнесу понад 40%, зумовлений корпоративними хмарними сервісами та Azure OpenAI.
Джерело ↗ - Kimiмісце 5
Оголошено про річний дохід від ШІ в 37 млрд $ у квітні 2026 року (річний темп, близько 9,25 млрд $ на квартал за розрахунком), зростання на 123% рік до року; квартальної цифри до попереднього кварталу не наведено; Microsoft загалом дуже прибуткова, але прибуток від ШІ окремо не виділяє; основне джерело — бізнес-клієнти через Azure AI і Copil
Джерело ↗
3 з 5 - 5
Broadcom (чипи для ШІ)
$16,7 млрд доходу від ШІ-чіпів за один квартал, +54% до попереднього кварталу; компанія стабільно прибуткова.
Увімкнули: Grok, Kimi. Не увімкнули: ChatGPT, Claude, Gemini.У їхніх списках: Grok: 3 · Kimi: 3
Що відзначив кожен ШІ 2
- Grokмісце 3
Квартал, що завершився 2 серпня 2026 року: загальна виручка 29,59 млрд $ і чистий прибуток за GAAP 13,09 млрд $; виручка від чипів для ШІ — 16,7 млрд $, зростання на 54% до попереднього кварталу, від індивідуальних чипів і мережевого обладнання, проданих великим технологічним клієнтам.
- Kimiмісце 3
Виручка від чипів ШІ досягла 16,7 млрд $ у кварталі, що завершився 2 серпня 2026 року (сегмент у складі загальних 29,6 млрд $), зростання на 54% до попереднього кварталу; компанія прибуткова за GAAP з чистим прибутком 13,1 млрд $; основне джерело — індивідуальні прискорювачі ШІ та мережеве обладнання для кількох технологічних гігантів.
Джерело ↗
2 з 5 - 6
Palantir
Квартал $1,94 млрд, +19%, з реальним прибутком $1,06 млрд від ШІ-програмного забезпечення для урядів і бізнесу.
Увімкнули: ChatGPT, Gemini, Grok, Kimi. Не увімкнули: Claude.У їхніх списках: ChatGPT: 4 · Gemini: 6 · Grok: 9 · Kimi: 8
Що відзначив кожен ШІ 4
- ChatGPTмісце 4
Фактична виручка компанії за 2 квартал — 1,935 млрд $, або 7,74 млрд $ у перерахунку на чотири квартали; зростання на 19% до попереднього кварталу; чистий прибуток за GAAP — 1,062 млрд $; продає дані та ПЗ для ШІ урядам і бізнесу.
Джерело ↗ - Geminiмісце 6
Підвищила прогноз виручки на 2026 рік до 8,15 млрд $ (близько 2,04 млрд $ на квартал за темпом), зростання на 15% з попереднього кварталу; повідомляє про чистий прибуток за GAAP, зумовлений довгостроковими державними контрактами та комерційним ПЗ платформи ШІ (AIP).
Джерело ↗ - Grokмісце 9
Квартал, що завершився 30 червня 2026 року: виручка 1,935 млрд $, зростання на 19% до попереднього кварталу та на 93% рік до року, і чистий прибуток за GAAP 1,062 млрд $ від програмного забезпечення для бізнесу та державних агентств.
Джерело ↗ - Kimiмісце 8
Повідомлено про виручку 1,94 млрд $ у 2 кварталі 2026 року (стандартна квартальна виручка), зростання на 19% з 1,63 млрд $ у 1 кварталі; прибуткова за повним GAAP із чистим прибутком 1,06 млрд $; основне джерело — поєднання комерційних клієнтів у США (зростання на 149% рік до року) і державних контрактів на її платформу ШІ.
Джерело ↗
4 з 5 - 7
Databricks
Понад $7 млрд на рік за темпом, +більш ніж 80% за рік; повідомляє про позитивний грошовий потік від бізнес-клієнтів, які працюють з даними та ШІ.
Увімкнули: ChatGPT, Claude, Gemini, Kimi. Не увімкнули: Grok.У їхніх списках: ChatGPT: 5 · Claude: 5 · Gemini: 7 · Kimi: 9
Що відзначив кожен ШІ 4
- ChatGPTмісце 5
Понад 7 млрд $ річного темпу виручки компанії, повідомлено за 2 квартал; зростання до попереднього кварталу не розкрито; повідомляється про позитивний скоригований вільний грошовий потік без заяви про чистий прибуток; продає корпоративні дані та ПЗ для ШІ.
Джерело ↗ - Claudeмісце 5
Річний темп виручки понад 7 млрд $ (оголошено в серпні 2026 року), зростання понад 80% рік до року у 2 кварталі (річний показник, а не квартальний); повідомляється про позитивний вільний грошовий потік, а не про прибуток за GAAP; гроші надходять від корпоративних клієнтів платформ даних і ШІ.
Джерело ↗ - Geminiмісце 7
Перевищила річний темп виручки 7,00 млрд $ (близько 1,75 млрд $ на квартал), зростання на 18% над попереднім кварталом; досягла прибутку за скоригованим не-GAAP показником і позитивного вільного грошового потоку; монетизація через корпоративні підписки на аналітику даних і lakehouse.
Джерело ↗ - Kimiмісце 9
Перетнула 7 млрд $ річного темпу виручки у 2 кварталі 2026 року (показник річного темпу, близько 1,75 млрд $ на квартал за розрахунком), зростання з 6,9 млрд $ у червні та більш ніж на 80% рік до року; компанія каже, що має позитивний вільний грошовий потік (за не-GAAP розрахунком); основне джерело — бізнес-клієнти, які платять за її платформу даних і ШІ.
Джерело ↗
4 з 5 - 8
CoreWeave
Квартал $2,58 млрд, +24%, від здавання в оренду обчислювальних потужностей для ШІ; збиткова, з портфелем замовлень на $104 млрд.
Увімкнули: ChatGPT, Grok, Kimi. Не увімкнули: Claude, Gemini.У їхніх списках: ChatGPT: 3 · Grok: 8 · Kimi: 6
Що відзначив кожен ШІ 3
- ChatGPTмісце 3
Фактична виручка за 2 квартал — 2,575 млрд $, або 10,3 млрд $ у перерахунку на чотири квартали; зростання на 24% до попереднього кварталу; чистий збиток за GAAP — 626 млн $, попри скоригований операційний прибуток; продає хмарні потужності для ШІ.
Джерело ↗ - Grokмісце 8
Квартал, що завершився 30 червня 2026 року: близько 2,6 млрд $ виручки, зростання на 24% до попереднього кварталу та на 112% рік до року, чистий збиток за GAAP — 626 млн $; компанія здає в оренду обчислювальні потужності для ШІ бізнес-клієнтам, таким як лабораторії та великі фірми.
Джерело ↗ - Kimiмісце 6
Повідомлено про виручку 2,58 млрд $ у 2 кварталі 2026 року (стандартна квартальна виручка), зростання на 24% з 2,08 млрд $ у 1 кварталі; за GAAP не прибуткова, хоча прогнозує близько 1 млрд $ скоригованого операційного доходу на 2026 рік; основне джерело — оренда хмарних GPU-потужностей (графічних процесорів) лабораторіям ШІ та компаніям, з контрактним портфелем 104 млрд $.
Джерело ↗
3 з 5 - 9
Cursor (Anysphere)
ШІ-інструмент для написання коду, що перевищив $4 млрд на рік до червня, здебільшого оплачується бізнесом; SpaceX домовилася його купити.
Увімкнули: ChatGPT, Claude, Grok. Не увімкнули: Gemini, Kimi.У їхніх списках: ChatGPT: 6 · Claude: 6 · Grok: 10
Що відзначив кожен ШІ 3
- ChatGPTмісце 6
Понад 4 млрд $ річного темпу продажів на початку червня; зростання компанії до попереднього кварталу та прибуток не розкрито; виручку дають підписки на інструменти для програмування, близько 75% від бізнесу.
Джерело ↗ - Claudeмісце 6
Річний темп понад 4 млрд $ на початку червня 2026 року (повідомлення преси, не підтверджене); прибутковість не розкрито; гроші надходять від передплат розробників і бізнесу; SpaceX 16 червня погодилася купити її за 60 млрд $ акціями.
Джерело ↗ - Grokмісце 10
Станом на 1 червня 2026 року: за повідомленнями, річний темп виручки понад 4 млрд $ для інструмента ШІ для програмування, яким користуються переважно команди розробників; у цьому підрахунку не було показника прибутку чи порівняння з попереднім кварталом.
Джерело ↗
3 з 5 - 10
xAI (ШІ-підрозділ SpaceX)
Швидко зростаючий бізнес Grok і X всередині SpaceX: дохід за другий квартал +247% за рік, але все ще з великими збитками.
Увімкнули: Claude, Kimi. Не увімкнули: ChatGPT, Gemini, Grok.У їхніх списках: Claude: 7 · Kimi: 7
Що відзначив кожен ШІ 2
- Claudeмісце 7
Виручка сегмента ШІ — 818 млн $ у 1 кварталі 2026 року (близько 3,3 млрд $ на рік, мій розрахунок; загальна виручка за 2025 рік — 3,2 млрд $ разом із рекламою на X); операційний збиток — 6,4 млрд $ у 2025 році; гроші надходять від реклами на X, передплат Grok (близько 1,9 млн платних користувачів) і продажів API.
Джерело ↗ - Kimiмісце 7
Повідомлено про виручку 2,56 млрд $ у 2 кварталі 2026 року як сегмент у заявці SpaceX на IPO, зростання на 247% рік до року (попередній квартал не розкрито); досі збиткова, з великим відтоком грошей; основне джерело — споживчі підписки Grok, включені в X Premium, а також API і корпоративні угоди.
Джерело ↗
2 з 5
02Варто знати
Що помітили ШІ, поки складали список.
Річна цифра OpenAI впала з близько $70 млрд до $50 млрд лише через спосіб підрахунку: Anthropic враховує повну вартість продажів через хмарних партнерів, а OpenAI — лише свою частку.
Квартал Nvidia на $96,2 млрд більший за квартал Anthropic і за весь річний темп OpenAI разом узяті.
Прибуток Anthropic не враховує частину витрат: компанія повідомила про скориговану валову маржу 85% і скориговану операційну маржу понад 11%, а витрати на навчання та деякі інші враховано окремо.
Лише близько 5% із 900 мільйонів користувачів ChatGPT платять за нього, тому основну частину доходу від ШІ приносять бізнес-клієнти.
03Як рахували
Простими словами, без формул.
1Питання
Топ-10 ШІ-компаній за останнім звітним доходом
2Чому ця тема
Квартальний дохід Anthropic у 16,8 млрд доларів змушує питати, які ШІ-компанії справді найбільше заробляють сьогодні і як швидко зростають.
3Де це застосовно
Світова індустрія ШІ, 2026 рік
4На що дивилися
- Останній квартальний дохід або річний темп, із чітко показаним способом підрахунку
- Зростання порівняно з попереднім кварталом
- Чи каже компанія, що вона прибуткова, і на якій основі
- Головне джерело грошей, наприклад бізнес-клієнти або персональні підписки
5Хто ставив місця
5 ШІ: ChatGPT, Claude, Gemini, Grok, Kimi. Кожен сам склав свій список із десяти місць і до кожного місця назвав джерело.
6Як зведено місця
Те саме, назване різними ШІ по-різному, рахували як одне. Що більше ШІ включили пункт до свого списку і що вище поставили, то вище його місце. «Згода ШІ» показує, у скількох ШІ цей пункт був у власному списку. Джерела — лише ті, що знайшли самі ШІ, нічого не додано вручну.
04Список кожного ШІ окремо
Claude10 місць · нотаток: 4
Те саме питання, відповідь одного ШІ — Claude. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Anthropic
Фактична виручка за 3 квартал 2026 року — 16,8 млрд $ (близько 67 млрд $ на рік, мій розрахунок), зростання приблизно на 45% порівняно з близько 11,5 млрд $ у 2 кварталі; компанія каже, що була прибутковою з урахуванням скоригованих показників (частину витрат виключено); виручка надходить переважно від бізнес-клієнтів і клієнтів API (оцінка аналітика — близько 80% станом на жовтень 2025 року), плюс Cla
Джерело ↗ - 2OpenAI
Річний дохід близько 50 млрд $ наприкінці вересня за даними Axios (раніше повідомлялося про близько 70 млрд $, до зміни в тому, як рахуються продажі через хмарних партнерів); збиткова, очікуваний збиток у 2026 році — близько 14 млрд $; виручка надходить від підписок ChatGPT, корпоративних продажів і API, а також з
Джерело ↗ - 3Microsoft (бізнес ШІ)
Річний темп доходу від ШІ понад 37 млрд $ за квартал до березня 2026 року, зростання на 123% (брифінг не каже, за який період); прибуток лише від ШІ не розкрито; гроші надходять від Azure AI і Copilot для бізнес-клієнтів. Це підрозділ більшої компанії, а не чиста ШІ-компанія.
Джерело ↗ - 4Amazon (AWS ШІ)
Річний темп доходу від ШІ в AWS понад 25 млрд $ (за даними компанії); прибуток лише від ШІ не розкрито; гроші надходять від хмарних клієнтів, які орендують обчислювальні потужності й моделі ШІ. Це підрозділ великої компанії.
Джерело ↗ - 5Databricks
Річний темп виручки понад 7 млрд $ (оголошено в серпні 2026 року), зростання понад 80% рік до року у 2 кварталі (річний показник, а не квартальний); повідомляється про позитивний вільний грошовий потік, а не про прибуток за GAAP; гроші надходять від корпоративних клієнтів платформ даних і ШІ.
Джерело ↗ - 6Cursor (Anysphere)
Річний темп понад 4 млрд $ на початку червня 2026 року (повідомлення преси, не підтверджене); прибутковість не розкрито; гроші надходять від передплат розробників і бізнесу; SpaceX 16 червня погодилася купити її за 60 млрд $ акціями.
Джерело ↗ - 7xAI (частина SpaceX)
Виручка сегмента ШІ — 818 млн $ у 1 кварталі 2026 року (близько 3,3 млрд $ на рік, мій розрахунок; загальна виручка за 2025 рік — 3,2 млрд $ разом із рекламою на X); операційний збиток — 6,4 млрд $ у 2025 році; гроші надходять від реклами на X, передплат Grok (близько 1,9 млн платних користувачів) і продажів API.
Джерело ↗ - 8Mistral AI
Річний темп близько 400 млн $ на початку 2026 року (оцінка на основі публікацій у пресі), з ціллю 1 млрд $ до кінця року; прибутковість не розкрито; гроші надходять переважно від корпоративних клієнтів і API.
Джерело ↗ - 9Zhipu AI
Виручка за першу половину 2026 року — близько 954 млн ¥ (близько 142 млн $, або близько 284 млн $ на рік, мій розрахунок), зростання приблизно на 400% рік до року; чистий збиток за півріччя — близько 2 млрд ¥; близько 86,5% виручки надходить від відкритої платформи та API.
Джерело ↗ - 10MiniMax
Виручка за першу половину 2026 року — 116,6 млн $ (близько 233 млн $ на рік, мій розрахунок), зростання на 283% рік до року; чистий збиток — 358 млн $; близько 63% виручки надходить від відкритої платформи та корпоративних послуг.
Джерело ↗
Що помітив Claude
Одноквартальна виручка Anthropic у 16,8 млрд $ більш ніж у 3,6 раза перевищує її виручку за весь 2025 рік.
Річна виручка OpenAI за цифрою зменшилася приблизно на 20 млрд $ за тиждень (з близько 70 до близько 50 млрд $), бо два провідні лабораторії по-різному зараховують продажі через хмарних партнерів, тож рейтинг залежить від бухгалтерії.
Лише близько 5% з 900 млн користувачів ChatGPT платять за підписку, тому бізнес-клієнти так важливі для виручки.
Запланований IPO Anthropic може зрівнятися з рекордним збором SpaceX; за повідомленнями, компанія прагне вийти на біржу до Дня подяки.
ChatGPT10 місць · нотаток: 4
Те саме питання, відповідь одного ШІ — ChatGPT. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Anthropic
Фактична виручка за 3 квартал 2026 року — 16,8 млрд $, або 67,2 млрд $ у перерахунку на чотири квартали; зростання на 45% до попереднього кварталу; заявлений скоригований операційний прибуток без урахування компенсацій у акціях; переважно продажі Claude для бізнесу, Claude Code та API.
Джерело ↗ - 2OpenAI
Чистий річний темп виручки 50 млрд $, повідомлений у жовтні 2026 року; зростання до попереднього кварталу не розкрито; заяви про прибуток немає; гроші надходять від підписок ChatGPT і від бізнес-клієнтів та клієнтів API.
Джерело ↗ - 3CoreWeave
Фактична виручка за 2 квартал — 2,575 млрд $, або 10,3 млрд $ у перерахунку на чотири квартали; зростання на 24% до попереднього кварталу; чистий збиток за GAAP — 626 млн $, попри скоригований операційний прибуток; продає хмарні потужності для ШІ.
Джерело ↗ - 4Palantir
Фактична виручка компанії за 2 квартал — 1,935 млрд $, або 7,74 млрд $ у перерахунку на чотири квартали; зростання на 19% до попереднього кварталу; чистий прибуток за GAAP — 1,062 млрд $; продає дані та ПЗ для ШІ урядам і бізнесу.
Джерело ↗ - 5Databricks
Понад 7 млрд $ річного темпу виручки компанії, повідомлено за 2 квартал; зростання до попереднього кварталу не розкрито; повідомляється про позитивний скоригований вільний грошовий потік без заяви про чистий прибуток; продає корпоративні дані та ПЗ для ШІ.
Джерело ↗ - 6Cursor
Понад 4 млрд $ річного темпу продажів на початку червня; зростання компанії до попереднього кварталу та прибуток не розкрито; виручку дають підписки на інструменти для програмування, близько 75% від бізнесу.
Джерело ↗ - 7Nebius
Фактична виручка групи за 2 квартал — 582 млн $, або 2,33 млрд $ у перерахунку на чотири квартали; зростання приблизно на 46% до попереднього кварталу; позитивний скоригований EBITDA (прибуток до відсотків, податків і амортизації), але чистий збиток за GAAP — 190 млн $; переважно оренда хмарних потужностей для ШІ.
Джерело ↗ - 8Mercor
Валовий річний темп 2 млрд $ за червневими місячними продажами, включно з виплатами підрядникам; зростання до попереднього кварталу не розкрито; повідомлено про невеликий операційний прибуток у 2025 році, поточний прибуток не розкрито; лабораторії ШІ купують дані для навчання у експертів.
Джерело ↗ - 9Z.ai (Zhipu AI)
Темп продажів моделей і API — 1,6 млрд $ на рік за серпневими місячними даними; зростання до попереднього кварталу не розкрито, хоча темп зріс на 60% порівняно з липнем; повідомлено про чистий збиток за перше півріччя; розробники та компанії платять за доступ до API.
Джерело ↗ - 10Handshake
Близько 1,15 млрд $ валового річного темпу продажів компанії у квітні, переважно робота з навчання ШІ; зростання до попереднього кварталу та прибуток не розкрито; лабораторії ШІ купують дані, створені платними експертами.
Джерело ↗
Що помітив ChatGPT
Цей рейтинг ПЗ і послуг не враховує виробників чіпів: лише Nvidia повідомила про 89 млрд $ продажів для дата-центрів в останньому кварталі.
Квартал Anthropic на 16,8 млрд $ більш ніж у 3,6 раза перевищив її виручку за весь 2025 рік.
Попередня цифра OpenAI — 70 млрд $ на рік — включала збільшене порівняння продажів через партнерів; її чистий темп — 50 млрд $.
Валові продажі навчальних даних можуть завищувати те, що постачальник справді залишає собі: Mercor платила підрядникам близько 60–70% валової виручки.
Grok10 місць · нотаток: 4
Те саме питання, відповідь одного ШІ — Grok. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Nvidia
Квартал, що завершився 26 липня 2026 року: виручка 96,2 млрд $, зростання на 18% до попереднього кварталу, і чистий прибуток за GAAP 59,7 млрд $; близько 89 млрд $, або приблизно 92%, — системи ШІ для дата-центрів, продані хмарним і бізнес-клієнтам.
Джерело ↗ - 2Micron
Квартал, що завершився 3 вересня 2026 року: виручка 54,23 млрд $, порівняно з 41,46 млрд $ кварталом раніше, і чистий прибуток за GAAP 37,70 млрд $, зумовлений пам'яттю для дата-центрів і хмар, продаваною бізнесу, що будує системи ШІ.
Джерело ↗ - 3Broadcom
Квартал, що завершився 2 серпня 2026 року: загальна виручка 29,59 млрд $ і чистий прибуток за GAAP 13,09 млрд $; виручка від чипів для ШІ — 16,7 млрд $, зростання на 54% до попереднього кварталу, від індивідуальних чипів і мережевого обладнання, проданих великим технологічним клієнтам.
- 4Oracle
Квартал, що завершився 31 серпня 2026 року: загальна виручка компанії 19,35 млрд $, майже без змін порівняно з 19,2 млрд $ попереднього кварталу, і чистий прибуток за GAAP близько 4,7 млрд $; хмарна інфраструктура ШІ — 7,4 млрд $, зростання на 121% рік до року, поруч із великим бізнесом баз даних і застосунків, так
Джерело ↗ - 5Anthropic
Липень–вересень 2026 року: виручка 16,8 млрд $, приблизно на 45% вище за 11,6 млрд $ попереднього кварталу; інвесторам повідомили, що це був прибуток з урахуванням скоригованих показників, без частини витрат, і більшість грошей надходить від бізнесу та розробників, які користуються Claude, а не від особистих підписо
Джерело ↗ - 6OpenAI
Кінець вересня 2026 року: річна виручка близько 50 млрд $, тобто річний темп, а не виторг за один квартал; рахується як частка OpenAI від продажів через хмарних партнерів; темп зріс на 77% у 3 кварталі, а корпоративний — на 107%, і ці брифінги не
Джерело ↗ - 7AMD
Квартал, що завершився 27 червня 2026 року: виручка 11,54 млрд $, зростання на 13% до попереднього кварталу, і чистий прибуток за GAAP 2,3 млрд $; чипи для дата-центрів — 6,7 млрд $, близько 58% продажів бізнесу, решту займають ПК та ігри.
Джерело ↗ - 8CoreWeave
Квартал, що завершився 30 червня 2026 року: близько 2,6 млрд $ виручки, зростання на 24% до попереднього кварталу та на 112% рік до року, чистий збиток за GAAP — 626 млн $; компанія здає в оренду обчислювальні потужності для ШІ бізнес-клієнтам, таким як лабораторії та великі фірми.
Джерело ↗ - 9Palantir
Квартал, що завершився 30 червня 2026 року: виручка 1,935 млрд $, зростання на 19% до попереднього кварталу та на 93% рік до року, і чистий прибуток за GAAP 1,062 млрд $ від програмного забезпечення для бізнесу та державних агентств.
Джерело ↗ - 10Cursor (Anysphere)
Станом на 1 червня 2026 року: за повідомленнями, річний темп виручки понад 4 млрд $ для інструмента ШІ для програмування, яким користуються переважно команди розробників; у цьому підрахунку не було показника прибутку чи порівняння з попереднім кварталом.
Джерело ↗
Що помітив Grok
Квартал Anthropic на 16,8 млрд $ — швидший темп, ніж приблизно 50 млрд $ на рік в OpenAI, і рахуються вони по-різному: Anthropic зараховує валову суму продажів хмарних партнерів, а OpenAI — власну частку.
Останній квартал Nvidia, 96,2 млрд $, більший за квартал Anthropic і річний темп OpenAI разом узяті, а близько 92% цього — апаратура для дата-центрів, продана бізнесу.
Прибуток тут — не одне поняття. Anthropic повідомила інвесторам, що була прибутковою з урахуванням скоригованих показників: позитивний вільний грошовий потік, скоригована валова маржа 85% і скоригована операційна маржа понад 11%, тоді як витрати на навчання та деякі інші лишаються поза цим показником.
Дослідницька оцінка: близько 75–85% регулярної виручки Anthropic — це платне використання API бізнесом і розробниками, і лише близько 10% — особисті підписки, які споживають значно більшу частку обчислювальних ресурсів.
Kimi10 місць · нотаток: 4
Те саме питання, відповідь одного ШІ — Kimi. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1NVIDIA
Повідомлено про 96,2 млрд $ квартальної виручки (квартал, що завершився в липні 2026 року, стандартний облік GAAP; 89 млрд $ із них — чипи ШІ для дата-центрів), зростання приблизно на 18% з 81,6 млрд $ попереднього кварталу; стабільно прибуткова, чистий прибуток близько 59,7 млрд $; основне джерело — чипи ШІ, продані великим хмарним і бізнес-клієнтам.
Джерело ↗ - 2Anthropic
Повідомлено про 16,8 млрд $ виручки за 3 квартал 2026 року (фактична квартальна виручка), зростання на 45% з 11,5 млрд $ у 2 кварталі; заявлено про прибуток з урахуванням скоригованих показників, без частини витрат; основне джерело — бізнес-клієнти, що платять за Claude через API та корпоративні угоди.
Джерело ↗ - 3Broadcom (напівпровідниковий бізнес для ШІ)
Виручка від чипів ШІ досягла 16,7 млрд $ у кварталі, що завершився 2 серпня 2026 року (сегмент у складі загальних 29,6 млрд $), зростання на 54% до попереднього кварталу; компанія прибуткова за GAAP з чистим прибутком 13,1 млрд $; основне джерело — індивідуальні прискорювачі ШІ та мережеве обладнання для кількох технологічних гігантів.
Джерело ↗ - 4OpenAI
Річний темп виручки близько 50 млрд $ наприкінці вересня 2026 року (оцінка річного темпу, а не зафіксована квартальна виручка — за розрахунком близько 12,5 млрд $ на квартал); темп зріс більш ніж на 70% протягом 3 кварталу; компанія ще збиткова через великі витрати на обчислення; основне джерело — споживчі підписки ChatGPT плюс
Джерело ↗ - 5Microsoft (бізнес ШІ)
Оголошено про річний дохід від ШІ в 37 млрд $ у квітні 2026 року (річний темп, близько 9,25 млрд $ на квартал за розрахунком), зростання на 123% рік до року; квартальної цифри до попереднього кварталу не наведено; Microsoft загалом дуже прибуткова, але прибуток від ШІ окремо не виділяє; основне джерело — бізнес-клієнти через Azure AI і Copil
Джерело ↗ - 6CoreWeave
Повідомлено про виручку 2,58 млрд $ у 2 кварталі 2026 року (стандартна квартальна виручка), зростання на 24% з 2,08 млрд $ у 1 кварталі; за GAAP не прибуткова, хоча прогнозує близько 1 млрд $ скоригованого операційного доходу на 2026 рік; основне джерело — оренда хмарних GPU-потужностей (графічних процесорів) лабораторіям ШІ та компаніям, з контрактним портфелем 104 млрд $.
Джерело ↗ - 7SpaceXAI (раніше xAI)
Повідомлено про виручку 2,56 млрд $ у 2 кварталі 2026 року як сегмент у заявці SpaceX на IPO, зростання на 247% рік до року (попередній квартал не розкрито); досі збиткова, з великим відтоком грошей; основне джерело — споживчі підписки Grok, включені в X Premium, а також API і корпоративні угоди.
Джерело ↗ - 8Palantir
Повідомлено про виручку 1,94 млрд $ у 2 кварталі 2026 року (стандартна квартальна виручка), зростання на 19% з 1,63 млрд $ у 1 кварталі; прибуткова за повним GAAP із чистим прибутком 1,06 млрд $; основне джерело — поєднання комерційних клієнтів у США (зростання на 149% рік до року) і державних контрактів на її платформу ШІ.
Джерело ↗ - 9Databricks
Перетнула 7 млрд $ річного темпу виручки у 2 кварталі 2026 року (показник річного темпу, близько 1,75 млрд $ на квартал за розрахунком), зростання з 6,9 млрд $ у червні та більш ніж на 80% рік до року; компанія каже, що має позитивний вільний грошовий потік (за не-GAAP розрахунком); основне джерело — бізнес-клієнти, які платять за її платформу даних і ШІ.
Джерело ↗ - 10Nebius
Повідомлено про виручку 582 млн $ у 2 кварталі 2026 року (стандартна квартальна виручка; 98% — від її підрозділу хмарних послуг для ШІ), зростання на 46% до попереднього кварталу; скоригований EBITDA позитивний — 236 млн $, але чистий збиток за GAAP — 190 млн $; основне джерело — оренда хмарних потужностей для ШІ бізнес-клієнтам.
Джерело ↗
Що помітив Kimi
Одноквартальна виручка Anthropic (16,8 млрд $) більш ніж удвічі перевищує весь прогноз виручки Palantir на 2026 рік (близько 8,15 млрд $) — ознака того, як швидко виробники моделей масштабуються порівняно з усталеними компаніями ПЗ для ШІ.
OpenAI фактично має дві цифри виручки: близько 50 млрд $ на рік за даними FT і близько 70 млрд $, якими тижнями раніше ділилися з інвесторами; різниця в 20 млрд $ спричинена виключно способом підрахунку «річної виручки», а не зміною продажів.
Чистий прибуток NVIDIA за один квартал (близько 59,7 млрд $) більший за всю річну виручку OpenAI (близько 50 млрд $): постачальник чипів усе ще забирає більше грошей, ніж найбільший виробник моделей.
Контрактний портфель виручки CoreWeave близько 104 млрд $ приблизно у 40 разів перевищує її квартальну виручку: значна частина буму хмарних послуг для ШІ вже продана, але ще не надана і не визнана виручкою.
Gemini10 місць · нотаток: 3
Те саме питання, відповідь одного ШІ — Gemini. Підсумковий список вище об'єднує всі ШІ.
- 1Nvidia Corporation
Поставила 89,00 млрд $ квартальної виручки від дата-центрів (2 квартал фінансового 2027 року), зростання на 16% з попереднього кварталу; повідомляє про чистий прибуток за GAAP з маржею понад 50%, зумовлений переважно корпоративними прискорювачами ШІ та мережевим обладнанням.
- 2Microsoft (хмари та ШІ)
Сформувала річний темп виручки Azure понад 100,00 млрд $ (близько 27,00 млрд $ на квартал), зростання на 7% до попереднього кварталу; повідомляє про операційний прибуток з маржею хмарного бізнесу понад 40%, зумовлений корпоративними хмарними сервісами та Azure OpenAI.
Джерело ↗ - 3Anthropic
Повідомлено про 16,80 млрд $ виручки за 3 квартал 2026 року (липень–вересень 2026), зростання на 45% порівняно з 2 кварталом (11,60 млрд $); прибуток за скоригованим операційним показником другий квартал поспіль, зумовлений корпоративним впровадженням API і тарифами Claude Pro.
Джерело ↗ - 4Alphabet (Google Cloud)
Поставила 13,10 млрд $ квартальної виручки за 2 квартал 2026 року, зростання на 7% з попереднього кварталу; операційний прибуток за GAAP понад 1,50 млрд $, зумовлений корпоративною хмарною інфраструктурою та використанням платформи Vertex AI.
Джерело ↗ - 5OpenAI
Досягла річного темпу повторюваної виручки (ARR) 50,00 млрд $ (близько 12,50 млрд $ на квартал), зростання приблизно на 25% до попереднього кварталу; повідомляє про чистий збиток за GAAP через витрати на обчислювальну інфраструктуру, фінансується корпоративними API і підписками ChatGPT.
Джерело ↗ - 6Palantir Technologies
Підвищила прогноз виручки на 2026 рік до 8,15 млрд $ (близько 2,04 млрд $ на квартал за темпом), зростання на 15% з попереднього кварталу; повідомляє про чистий прибуток за GAAP, зумовлений довгостроковими державними контрактами та комерційним ПЗ платформи ШІ (AIP).
Джерело ↗ - 7Databricks
Перевищила річний темп виручки 7,00 млрд $ (близько 1,75 млрд $ на квартал), зростання на 18% над попереднім кварталом; досягла прибутку за скоригованим не-GAAP показником і позитивного вільного грошового потоку; монетизація через корпоративні підписки на аналітику даних і lakehouse.
Джерело ↗ - 8Scale AI
Досягла річного темпу виручки близько 1,20 млрд $ (близько 300,00 млн $ на квартал), зростання на 20% до попереднього кварталу; повідомляє про прибутковість за скоригованим EBITDA, завдяки корпоративній обробці даних, конвеєрам RLHF і проєктам ШІ для оборони.
Джерело ↗ - 9Mistral AI
Досягла річного темпу виручки 400,00 млн $ (близько 100,00 млн $ на квартал), зростання на 50% з попереднього кварталу; лишається збитковою через витрати на обчислення для навчання моделей; монетизація через корпоративні API-токени та ліцензування комерційних ваг.
Джерело ↗ - 10Midjourney
Утримувала річний темп виручки 350,00 млн $ (близько 87,50 млн $ на квартал), зростання на 8% до попереднього кварталу; лишається дуже прибутковою за чистим GAAP без зовнішнього венчурного боргу; виручка надходить безпосередньо від споживчих підписок для творців контенту.
Джерело ↗
Що помітив Gemini
Послідовне прискорення Anthropic: стрибок до 16,8 млрд $ у 3 кварталі 2026 року — це зростання на 45% порівняно з 2 кварталом (11,6 млрд $) і понад 250% порівняно з 1 кварталом (4,7 млрд $), один із найрізкіших зростань виручки до IPO в корпоративній історії.
Розбіжність стратегій прибутку: поки OpenAI несе великі чисті збитки за GAAP, фінансуючи обчислення передових моделей при річному темпі 50 млрд $, Anthropic повідомила про другий квартал поспіль скоригованого операційного прибутку перед запланованим публічним розміщенням.
Перевага корпоративної виручки: споживча підписка стала другорядною порівняно з корпоративною інфраструктурою; більшість доходів ринку ШІ тепер походить від викликів API для бізнесу, приватного хостингу в хмарі та спеціалізованого апаратного забезпечення для обчислень.